Nalijme si čistého vína – ty sankce nic moc

Sankce postihují nějakých 1000 lidí. Co to je v národě, který má více jak 100 milionů obyvatel, a kde 80% z nich podporuje současnou agresivní politiku své věrchušky? Přitvrďme. A rázně!

Dobře. Nemůžeme odpojit všechny banky od SWIFTu, protože potřebujeme aby plyn a ropa proudily a aby bylo možno za ně platit. Tak jo.

Spusťme sankce druhé fáze a nazvěme je nejlépe Speciální ekonomická operace.

Všichni státní zaměstnanci, od vysokých úředníků, přes referenty na úřadech až po učitele – stop s vízy. Sedíš doma a potichu souhlasíš? Dobře, tvůj problém. Ale jezdi si k moři na Krym. Už se nepodíváš ani do Bulharska. Zarazit víza pro všechny státní zaměstnance bez rozdílu. Musí to postihnout řádově miliony lidí. Stejně tu ty nabubřelé ruské turisty moc lidí nepostrádá. Při žádosti o vízum je nechat doložit zaměstnání. Hezky otisky prstů do databáze na vstupu do EU a běda když se prokáže podvod.

A stejným lidem zmrazit majetky. Všem ruským občanům. Ta střední třída to určitě neschovávala za nějaké firmy na Kypru. Na to nemají prostředky ani vědomosti. Hezky sáhnout i na drobná bankovní konta. Stačí, když je majitel z Ruska. Když je ten západ tak prohnilý, tak si měli rozmyslet dřív tu něco schovávat.

Zarazit vývoz do Ruska úplně všeho, hlavně náhradních dílů na cokoliv.

Hlavně by se to mělo týkat i léků. Proti Covidu je určitě Sputnik ochrání dostatečně. Dozvíme se nějaké srdceryvné příběhy, jak někdo umírá, protože nemá odpovídající antibiotika? Zeptejme se ho tedy, co říká na ty mrtvé ve sklepích na Ukrajině, co nemají ani teplou vodu. Jsi zticha, souhlasíš? Tak se starej.

Celá Evropa i Amerika by měla uzavřít přístavy pro ruské lodě. A zase bez výjimky. Ani polární expedice z Ruska by neměla mít možnost doplnit zásoby. Ale spíše by se měly ty ruské lodě rovnou zabavit.

Nemáme házet Rusy do jednoho pytle? Dobře. Ale ti, co tady žijí, ať si hodně, ale hodně rychle, udělají rychlokurs češtiny, nebo angličtiny. A ať se neopováží na ulici rusky promluvit, nebo ať se nediví. A rusky mluvící Ukrajinci? Stačí když si připnou na klopu ukrajinskou vlaječku, pak to každý pochopí. Ostatně to může platit i pro Rusy.

Subscribe
Upozornit na
guest

9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 rok před

Možná jste moc skeptický. Huawei, Nokia a Ericsson končí v Rusku (=telekomunikace se brzy dostanou do vážných problémů) URALVAGONZAVOD byl nucen zastavit výrobu tanků, protože nemají vysoce zátěžová ložiska (vyrábí Švédsko a ještě někdo) – při spotřebě tanků na Ukrajině docela problém. Pronajatá dopravní letadla znárodnili, ale nemají náhradní díly (ani Čína je nedodá), takže prý obnovují výrobu dopravních Tupolevů – pokud to ještě dokážou a jestli vůbec mají čistě ruskou avioniku. To je jen na co jsem narazil a vzpomněl si. Nefunguje to okamžitě, ale ty následky pocítí skoro všichni. Burjati ve vesnici bez vody, elektřiny a kanalizace si… Číst vice »

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Máte pravdu Tomáši….

Radka Kielbergerová
1 rok před

nikoho se nedotýkají… obyčejného Rusa ne. A já chci, aby se ho dotkly. Aby se ho dotkly tak, že v své nihilitě a ruské všesmiřitelné lenosti podpoří ty, kteří to vše vědí a nechají se pro pravdu zavřít … aby se navýšilo procento lidí, kteří začnou jako moulové opravdu čučet, že nic neni…až se to nedá vydržet a něco se v Rusku stane… Kolektivní vina…nedá se nic dělat. Baletní kroky Západu kolem utahování jsou pořád k smíchu. Když vidím, co ta hovada nevzdělaná buranská pod taktovou zakomplexovaného zm.da dělají s ženami a lidmi na Ukrajině.., přestává mi býti jaksi jedno… Číst vice »

Karel Orlík
1 rok před

Asi Radko čerpáte informace jen z jednoho zdroje…

Radomira Kielbergerova
Reply to  Karel Orlík

Nezkoušejte nějaký Jen jeden zdroj zrovna na mě…buďte té křesťanské lásky! Nenastupujte na mne tímto uslintaným manipulačním stylem… A nechtějte vědět, co bych ve Vašem připadě po slově klero jako další vetknula, když si vaše názory semtam čtu…vážený pane Orlíku.
Ale abych Vás naplnila odpovědí…ano…ještě jiný zdroj říká, že ten vytečkovaný z….není jen zakomplexovaný. Že je i nevzdělaný. Ano. Chce to čerpat z více zdrojů. Vlastně na tom cosi je.

Michaela Klímová
1 rok před

Bojím se, že zmiňovanou většinu to jen utvrdí v přesvědčení, že celý svět je jejich nepřítel a oni se musí „bránit“.

Radomira Kielbergerova

Je uplně jedno. V tomhle modu tam jedou 70 let…křivda, bránit se, ohrožení, pomsta…
Stačí si najít videa dětských slavností a nácviku písní. Jednoho mrazí, v jakém duchu se tam nese celá léta výchova. Nekonečný kolotoč. Nic se nedá pokazit. Pokaženo je dávno. Je to utvrzování se dokola, jak jsou ohrožení ze všech stran. Neposunuli se ani o milimetr.

Michaela Klímová
1 rok před

Já vím…

Radka Kielbergerová
1 rok před

vím:))

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial