Necítím se býti Slovanem a chci mír. Díky za základnu USA na našem území.

Na rozdíl od mnohých si nezákládám na tom, že bych byl idiot. Vševěd ale samozřejmě taky nejsem. Na hlavu jsem nespadl při porodu, ale silný otřes mozku jsem si přivodil v pěti letech. Pád ze dvou metrů šiškou přímo na beton mě krásně uspal. V okolí se dodnes vedou spory o tom, jestli to zanechalo následky, nebo ne.

Žiju tady skoro padesát let a je mi bez války libově. Mám svou práci kterou miluju, stejně tak Haničku. Bezva parťáka , stejně jako možnost zajít si s ním na pivko beru jako samozřejmost. O tom, že si občas můžu doma zalenošit pod duchnou, umýt se, vyvenčit, nebo uvařit nám fajnovej oběd se vůbec nebavím.

Tohle všechno pitomá válka bere, a taky mnohem víc. Někdy čmajzne úplně všechno a sebere tlukot toho nejjemnějšího hodinového strojku, lidského srdce.

To, že se necítím být Slovanem nemá nic dělat s tím, že by byla na tzv. Západě nějak zakořeněná stoprocentní spravedlnost. Samozřejmě není. Nic takového neexistuje. Je mi ale mnohem bližšíí její hledání, než představa Slovanského dubiska jediného rovného mezi všemi na širém světě. Přitom to, co nechrání stín jeho košaté koruny je třeba zničit, nebo obsadit.

Jsem potomkem národa žijícího v srdci Evropy. Genetický mix jako následek naší geografické polohy mi dává naději nedostat se trvale pod vliv něčeho co je nám cizí. Mám rád ruskou klasickou hudbu a Vysockého. Neztotužňuji se a romantiku ve ztotožnění se s tím , čemu se říká široká ruská duše nehledám. Nemám potřebu laskat vlastní sebetrýzeň a libovat si, že dostávám ještě vrchem přidáno.. (Jsem si vědom, že zjednodušuji, ale tak to cítím a jinak to nejde.) A Vysockyj ? I on byl rozervaný, ale neliboval si v tom. Snažil se z toho propít a vyřvat. Padl v tom boji. Ale bojoval pro touhu, ne pro to aby si dál mohl rochnit ve vlastní bezmoci.

Jsem rovněž hrdým potomkem národa který ruským bolševikům nakopal na Magistrále prdel. Škoda, že se nikdo nepřidal. Třeba by ani druhá světová válka nebyla. Armádu by bez nich Hitler modernizoval a stavěl mnohem hůř…

Jak praví nadpis…, chci mír. Proto se těším na základnu USA na našem území. Dnešní svět ničemu než dobře mířené ráně mezi oči bohužel nerozumí. Dění na Ukrajině je toho jasným důkazem. Na rozdíl od Ivana Bartoše se nedomnívám, že je nyní nešťastné otevírat toto téma výroky do médií. Na koho chce brát ohled ? Na ty kdož mávají naší vlajkou, vyřvávají něco o vlastenectví a cítí se být pohrobky bolševiků a jednoho mocechtivéhé kágébáka ? To snad ne…Rusku teď není pomoci. Musí v první řadě chtít samo. Stejně tak není pomoci těmto „vlastencům“ s mizernou znalostí dějin a souvislostí.

Díly a ahoj Filip.
Psáno pro Blog Idnes.

Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana Rybnická
Hana Rybnická
1 měsíc před

Rodina doložitelně od 17 století na Moravě, hlásili se k německé národnosti. . DNA TEst ovšem hovoří: 42 % Východoevropanka t.zn Polsko, Ukrajina, 30 % Balkán až k řeckým hranicím, 20% Irsko, Walis, Skotsko , 3,6 % Pobaltí,1,9 % Iberský poloostrov, 1,8 % Skandinávie. Není divu, na Moravě řádili Švédové. ,

TAkže Slované??????

Stanislav Látal
Stanislav Látal
1 měsíc před
Reply to  Hana Rybnická

Doplnil bych ještě turky, kteří došli až ke Štramberku 🙂 .

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Na rozdíl od mnohých si nezákládám na tom, že bych byl idiot“ 😀
Chtěla bych umět otevírat blogy tak jako vy.
Díky za článek.

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

jojo,to je hezký:)))

Jara Rank
Jara Rank
1 měsíc před

Kez by tak napsalo 80% Cechu – stacilo by to k tak nutne zmene na Hrade!!

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška(@tomasflaska)
1 měsíc před

👍 Souhlas. Ta základna tu měla být už dávno. A jenom proto, že je Pobaltí v NATO tam Rusák nevtrhl jako na první území, aby si udělal průchod do Kaliningradu.

jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
1 měsíc před

Pekný blog. Rada som si ho prečítala. „Válka není, všude mír“, tak to by bolo fajn.


Hana
Hana
1 měsíc před

Šiřte to kde se dá!😊 Pěkný den přeji!

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

zdravím:) První provar je naše malost a neochota mít v Brdech radar…tohle už jsme si řekli. Ona mentalita Američanů je fakt dost jiná než bordelem zahlcené ubytovny v našich lesích pod ruskou primitivní správou – taknějak ukrajinské pohlednice dneška, co jako pozůstatky na základnách po nich v našem prostoru zůstalo. Jsme neskutečně pomalí ve změnách, ale zaplaťbůh za to. Slované, málo platno, budou vždycky dejchat germánskému jazykovému spektru na záda. Jestli se jako beranidlem podařilo mé lásce Havlovi tohle prolomit a my jsme zasvítili jako jistý Západ, ta srdíčka mu posílejme donekonečna. Pořád si tohle málo uvědomujeme. Velké Slovanstvo si… Číst vice »

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

:))))

Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 měsíc před

Myslím, že ruZký přístup vystihuje zanechaný nápis ve zdevastovaném domě někde u Kyjeva: „Kdo vám dovolil mít se líp, než my?“
Ten nápis nemůžu najít, ale ve stejném smyslu je i tohle svědectví:
https://twitter.com/andrewofpolesia/status/1513241291802529793

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před
Reply to  Bohumil Michal

Děkuju…a zdravím pane Michale nebo Bohumile:)) jedna z verzí je, že se tam cíleně posílají zcela největší hovada natěšená se porvat a zastřílet a si odstříknout. Nebyla by to jediná armáda nebo taktika na světě. Ale kdokoli jako pozorovatel nemá…skutečně nemá povinnost tušit a chápat, že jinak jsou národem spořádaných a že ujeli jednotlivci. Oběti prožívam a lituju. Ale je i velitelova strategie jakou reklamu k nezapomenutí chováním armády jako celku zemi udělá. Tedy vidím primitivy, vidím je na míle stejné…chovají se všude stejně… tedy je to obraz národa. Na Blogu se zbláznil Bárta, že takhke se jich chová pár…… Číst vice »

Jara Rank
Jara Rank
1 měsíc před

WOW, diky – konecne to nekdo vidi tak, jako ja, ktera diky rodicum uz od 68. na „onom“ Zapade zije a ze jsem tech zemi uz dost vystridala. Dokonceni skoly a prace + obcanstvi ve Svycarsku, 2 roky v Nemecku, rok v Australii a ted v Kanade. Sleduji Vas Filipe v diskusich a diky za kazdy prispevek u Trcalka!!!

Jara Rank
Jara Rank
1 měsíc před

…ona mentalita Americanu – stale se zapomina, ze Kanada je jako „sandwich mezi Amerikou na jihu a Amerikou na severu“, ale mame spis evropsko/britske chovani, jak lid, tak vlada. A fakt je, nez prisel prvni „lock down“ v unoru 2020, tak jsme stale kupovali knihy a neznam nikoho z okruhu mych pratel a jsou to vetsinou „American expats“ a diky dobrovolniceni v utulku pro psy a kocky, mam spoustu znamych teenageru, pokud se bavime, tak vetsina z nich vi, kdo byl Havel, Kundera (nesmirne popularni v Kanade) a Skvorecky. Mam je v cestine i v anglictine. Takze – skutecne existujeme… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial