Dejte miminu do ruky samopal

Nemohu si pomoci, ale takhle to vypadá v ruské armádě. Kdyby to celé kolem Ukrajiny nebylo strašně tragické, tak je to vlastně hrozně k smíchu.

Ruští vojáci ani nevěděli, že jsou v oblasti Černobylu. To je normální. V roce 1968 si u nás taky mysleli (lépe řečeno byli politruky přesvědčeni) že jedou do Německa bojovat proti fašismu. A tak se kluci nevědomky zakopávali v radioaktivním lese, plnily pytle na obranu radioaktivním pískem a podle posledních zpráv si i jako suvenýr odvezli několik desítek lahviček vysoce radioaktivního materiálu z černobylských laboratoří.

Omlouvám se. Jenom vysvětlení pro nejmladší generaci. Jaderná elektrárna v Černobylu měla velkou jadernou havárii, při které uniklo značné množství radioaktivních látek a zamořily okolí v roce 1986.

Tak ti mladí ruští vojenští kluci se teď nasosali radioaktivity dosyta a teprve čas ukáže, co to s nimi udělá.

Tyto zprávy o možném ozáření ruských vojáků ale popřel ruský generálplukovník Vladimir Šamanov: „Tyto pozice obsadili naši partyzáni již během Velké vlastenecké války a žádný z nich nikdy neměl nemoc z ozáření!

Opět pro ty nejmladší: jako Velkou vlasteneckou válku označují ruští jedinci 2. světovou válku, tedy léta 1939 – 1945. V té době samozřejmě jaderné elektrárny nebyly ještě ani na papíře.

Tohle je prostě k popukání. Jenže být generálem, znamená mít nějaké školy (byť ruské vojenské), pravděpodobně i univerzitu. A být generálem znamená být na vysoké velitelské hodnosti armády, která disponuje druhým nejsilnějším jaderným arzenálem na světě.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Je to smutněhumorné kolik skokanů na špeky se najde…

Jara Rank
Jara Rank
1 rok před

Dost mne to desi, mela jsem pocit, ze „jsme“ docela ne tak blby narod, ale z diskusi na iDnes (nesmim, nechci a nebudu chtit se tam opet prihlasovat, je mi jasne, ze 30% bezpaternich tam v zemich V4 stale zije vesele, jako by se nic nedelo. Prikladem bud ten „hantecovy“ Bimbo, neni snad hotsiho clena CR.

Jara Rank
Jara Rank
1 rok před
Reply to  Jara Rank

error: nektera pismena na klavesnici tesne vedle sebe pak zarvou, kdyz neni mozne opravit:-)))

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial