Jak je to na blogosféře se svobodnou diskusí?

Při psaní mého článku o loutkách jsem si všimla komentářů paní Hany Vlkové, které dosud nebyly schváleny… nevím přesně, co to znamená. Zeptám se tedy takto veřejně, neb mívám ve zvyku si i občas trochu rýpnout, nejsem jen autorkou laskavých a optimistických článků.

Nemám přitom v úmyslu být nějak konfrontační, ale přeci jen se ptám, jak je to se schvalováním diskusních příspěvků? Jsou diskutéři, jejichž komentáře schvaluje admin? Protože se někdy v minulosti dopustili nějakého toho řekněme nactiutrhání? Nebo si diskusi pod jednotlivými články omezuje sám bloger? Pustí jen někoho?

Paní Vlková se vyjadřuje slušně o tom, že nesouhlasí s principem kolektivní viny. Já také ne. Život mě už poučil. Když jsem do jednoho pytle házela určité skupiny lidí, které spojuje třeba národnost, což je hodně široký pojem. Kde a komu se zrovna narodíte. Nehážu do jednoho pytle ani příslušníky etnických menšin, to je vlastně to samé. U nás na severu Čech máme velkou zkušenost s kolektivní vinou uplatňovanou námi Čechy na Němcích. Netroufnu si tedy posuzovat, zda byl poválečný odsun německy mluvícího obyvatelstva správným rozhodnutím, spíš si myslím, že už v minulosti se právě díky různým národnostním bojůvkám ve stylu, „my jsme ti dobří“ a tihle jsou ti „zlí“, udělalo dost škody. A táhne se to s námi jak… (doplň si sám).

Mohli bychom se tedy poučit, že ač jsme lidé různí, tak spolu můžeme mluvit. Můžeme či přímo měli bychom umět poslouchat i argumenty „protistrany“. Nelpět jen na té své „jediné pravdě“. Ať už jí zaštítíme čímkoliv. A že už těch štítů v minulosti bylo. Vzpomeňme jen na všechna ta náboženství, která prosazovala jen tu svou – nějakým tím prorokem – uznanou podobu Boha. A jestli nějaký bůh skutečně existuje, tak nad námi nejspíš kroutí hlavou…

Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
1 měsíc před

Keď sa mi niečo nepáči-tak to nečítam, lebo čas je vzácny. Keď necítim potrebu vyjadriť sa-nevyjadrím sa. Keď mám potrebu vyjadriť sa-vyjadrím sa za seba a niekedy uvažujem, prečo sa ma daná vec dotkla,.čo v sebe nemám ešte spracované. Snažím sa primerane kontrolovať svoje emócie, aby mi v konečnom dôsledku neškodili. Ale som tiež len človek.Mám to pre seba spracované približne tak, ako je text na obrázku, s tým ja osobne súzniem.

podpora.jpg
Last edited 1 měsíc před by Jana Melišová
Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 měsíc před

Mám to také tak. Jsem ráda, že tu jsi. ☺️

jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
1 měsíc před

podobne 😘

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Bude fajn se zamyslet. Zaprvé jestli nekteré věci nelze vyřešit mailem než být za podivnou spravedlivou, zadruhé jestli dobře chápete, jak výsostně soukromý prostor a pozrmek tohle je..nikoliv s vaší prací a obstaráním a celým fungováním a zajišténím provozu za nikoliv Vaše peníze, prostor, kam nás bylo mnoho ořizváno a který vznikl na základě nedat prostor blbům, kteří v životě akorát zavařují. Ano…p. HV Tomáš čelil výživně a ne že ne a já jsem nakonec zřejmě dosáhla úspěchu, když jsem adminům naposílala mračna žvástů jak jsem alkoholička trvaly dva roky….. Nějak pochybuji v přizvání paní HV, ale já jsem ta… Číst vice »

Michaela Klímová
1 měsíc před

🙂 A už je tu máme!
V záři takového ostrovtipu láme tužku Horák i Martinec ;).

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 měsíc před

Asi to bude tím, že jsem prostě Vlasta. Nejsem Radka, Adéla, Tomáš nebo ti „hloupí“, o kterých tu mnohdy píšeš. Všichni ti tví nepřátelé. I když možná, že už mě máš také zařazenou jako tu hloupou, už tu tedy zaznívají zas nějaké přívlastky, kdy mám pocit, že jiným lidem tady by neprošlo. Nebo spíš by udrželi své emoce na uzdě. Ale to už je asi jiný příběh. Takže jsem Vlasta, která má svůj rozum, své zkušenosti a své zdroje tvořivosti, a která se mnohdy ptá, co se to děje. V této společnosti. Snažím se tomu porozumět. To, že je to… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Ano. A to ano si přiřaď .

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Tak já hlavně obdivuju to upjaté čekání na příležitost se sem v nepřítomnosti hlavního admina dostat. Nevím. Vskutku nevím, zda je tak tězké poochopit, že si na soukromém pozemku šéf Tomášova i nakonec mého ražení zablokuje zamilovaného obdivovatele Putina a někoho, kdo tu v duchu SPD mistruje třeba p. Flaškovi příspěvky. No stalo se. Měj se hezky.

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Nezlobte se, v tomhle jsem nová, pan Loukotka je nějaký troll, co tady byl historicky tolerován? K tomu jsem žádné instrukce nedostala. Tenhle džob je těžší, než říkali 🙁

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Dobrý den pane Loukotko, vidím, že se snažíte komunikovat, nemůžete psát ze své původní IP adresy s původním e-mailem? Z té můžete komentovat články rovnou.

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Paní Adélo, tohle má Lukáš Loukota s Vaším otcem skutečně dávno vykomunikované, Tomáš ho sem cíleně nevpouští a byť dostal ještě jednu příležitost, Tomáš zůstal u původní verze po tom, co tu za navážení v jednom článku bylo okamžitě stran LL spuštěno i po příležitosti benevolence. Je to samozřejmě Vaše věc, ale podstata leží jinde. O několika letech zasobování láskyplného vidění názorů SPD a Ruska bych mohla vyprávět. I mně klidně napište na mail, ačkoli se raději soustřeďte na děťátko, to je skutečně podtatnější než problém kohosi.

jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
1 měsíc před

Držte sa, pani Adélko, ten mesiac to vydržíte 🙂 🙂

Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
1 měsíc před

Ve veřejném prostoru probíhá podobná diskuze již delší dobu. Zásadní otázka tedy je: nechat všechny komentáře anebo mazat takové, které obsahují osobní útoky na druhé, apod.? Kdo rozsoudí co ano a co již ne? Dle mého je urážlivý komentář i bez sprostých slov jen jiný druh násilí. Obušek zabalený do kapesníku. Když se s něčím takovým setkám, je mi už srdečně jedno, jestli na názoru onoho dotyčného ještě něco je nebo není. Chodím na Blogosféru rád, protože jsou zde diskutující, kteří osobně neútočí na druhé jako na iDNES.cz. Systém, který nastavil Tomáš Vodvářka mi vyhovuje. Neřízená diskuze je žumpa. Vzpomeňte… Číst vice »

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 měsíc před
Reply to  Jan Šik

Chápu, ozvala jsem se, protože zamítnutý komentář není urážlivý, je jen nesouhlasný. Asi teď nemám dost energie na další vysvětlování či argumenty.Takže snad jen podotknu, že to ego není jen mimo kavárnu, to je i uvnitř. Přeji prima den.

Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
1 měsíc před

Jasně, že ego je i tady a jsou tady také takoví, jako třeba já, kterým ego roste jako fazolový stonek v té pohádce, až do nebe 🙂 Jde spíše o tu míru a ta si myslím, že je tady lepší než na iDNES.cz. Ale je to hodně i osobních pocitech a sympatiích nebo nesympatiích a taky tématech.

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Ale ten komentář přece nikdy nebyl zamítnutý, paní Fišrová, co pořád máte?

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 měsíc před

Spletla jsem se v terminologii, omlouvám se. Byl to neschválený komentář, ne zamítnutý.

Jara Rank
Jara Rank
1 měsíc před

Jsem zde pouhym hostem na pozvani – tusim pana Vodrazky z FB, kde jsem se ozvala na tema blogu z iDnes a ze se tam uz nechci prihlasit. Jsem rada, ctu kazdy clanek a ne vzdy mam pocit, ze se musim vyjadrit…..doposud zde byl klid, tak nevim. Rozhodne mi nevadi, jestli se muj prispevek objevi, nebo ne. Respektuji veskere podminky. Staci mi, kdyz ctu nejakou Kristofikovou, ci jak se ta Madame jmenuje a pise, co se deje na Blogosfere, takze by zrejme mel byt pro urcite lidi i ZAKAZ!

Michaela Klímová
1 měsíc před
Reply to  Jara Rank

Paní Jaro, zejména teď po covidu je tu v módě relativizovat všechny zákazy. Inteligence ustupuje hlouposti, mírnost agresivitě a pojem „svoboda“ se motá v začarovaném kruhu jak nikdy.

Adéla Vodvářková
Admin
1 měsíc před

Dobrý den paní Fišrová, nevím, nakolik jsou pro vás tyhle informace nové, pro jistotu sem napíšu vše relevantní: hlavním adminem tohoto blogu je můj otec, který je však nyní na dovolené a celý duben proto budu za něj jeho administrátorské povinnosti plnit já (myslím, že všem bloggerům Blogosféry o tom informoval e-mailem); Blogosféra byla už od počátku zamýšlena jako prostor, ve kterém máme zájem o slušnou diskusi (tedy trochu v protikladu k idnes.cz) Proto pokaždé, když se tu objeví nový diskutující, jeho komentáře ze začátku podléhají schválení. Není to nic osobního, divila byste se, kolik odporných komentářů našich kremlofilních přátel… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Adéla Vodvářková
Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 měsíc před

Milá paní Vodvářková, děkuji za podrobné vysvětlení, cením si práce Vašeho otce i Vás, která ho zastupujete. Informoval nás o tom. Mějte fajn den.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial