Srebrenica? Nebo Lidice. Možná něco horšího

Jsou zločiny, nad nimiž zůstává rozum stát a pozorovateli se nedostává slov. Lidice, Srebrenica – a nyní ukrajinská Buča. Město západně od Kyjeva, o jehož existenci mnozí dosud ani nevěděli, vešlo do černé historie lidstva. Bylo připsáno na seznam zločinů současného kremelského vedení.

Nacističtí vrazi v Lidicích oddělili muže od žen a dětí. Srbové a jejich spojenci masakrovali ve Srebrenici muže a chlapce, ne ženy. Zabijáci v Buče nerozlišovali. Do společného hrobu byli zahrnuti muži, ženy, děti.

Hrůzné obrázky, které byly pořízeny poté, co město opustili ruští agresoři, potvrdily to, co známe odjinud. Namátkou: z obou čečenských válek, z Jižní Osetie, ze Sýrie. Všude se Rusové projevují barbarsky. K neozbrojeným civilistům se chovají jako kruté bestie. Vraždí stejně brutálně a nelítostně jako teroristé, ať už v Izraeli nebo jinde – na Západě, ve třetím světě, kdekoli.

Putinova soldateska si může s teroristickými zabijáky podat ruku. Buča je novým důkazem.

Vpád do suverénní země podpořený vymyšleným důvodem. Falešným, absurdním, účelovým. Milionům lidí se ze dne na den dramaticky změnil život. Západ je často kritizován za tzv. vývoz demokracie. A co exportuje Putin? Nezměrné utrpení, bolest, muka, destrukce, vraždy, mrzačení, vyhánění lidí z jejich domovů, potoky krve a slz, bezmezné zlo.

Také vás napadlo, docela obyčejně lidsky, jaký to má všechno smysl? Máme hodně o čem přemýšlet.

Tak jako nitky z Lidic vedly až k arcizločinci Hitlerovi, vedou nitky z Buči do Kremlu. K arcizločinci Putinovi, který se 24. února 2022 zapsal do historie. Tím nejhorším možným způsobem.

Hitler spáchal sebevraždu, další nacističtí zločinci stanuli v Norimberku před soudem. Tenkrát ještě, navzdory všem prožitým hrůzám, svět v jistém smyslu ještě normálně fungoval. Zvrácenost dnešního světa lze už nyní ilustrovat tím, že Putin před mezinárodním soudem nikdy neskončí. Dokonce se s ním bude vyjednávat jako jedním z „partnerů“.

Je myslitelné, že by Spojenci v průběhu druhé světové války, po pekle na zemi, které Velkoněmecká říše způsobila, jednali v podstatě jako rovný s rovným s nacistickým Führerem? Šílená představa. Jako je šílená celá tato válka.

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana
Hana
1 měsíc před

Šíří se zvěsti, že to je propaganda, nahrané fotky, které mají zabránit mírové dohodě. A mnoho lidí tomu věří. Nemělo by mne to překvapovat, ale děsí mne to velmi. Mám ráda knihu od Daniela Kahnemana – Myšlení rychlé a pomalé.

Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 měsíc před
Reply to  Hana

Drzost rusáků je nebetyčná, obviňovat ze svých zločinů jiné, mají v tom tradici (Katyňský masakr dodnes nepřiznali).

Hana
Hana
1 měsíc před
Reply to  Bohumil Michal

Trvalo jim to hodně dlouho. Ale nakonec, snad Katyň přiznali.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Západ bohužel žije kulturní civilizační báji v sladké nezkušenosti, z níž odvozuje. Špatné a hloupě…Není to zdaleka jen dnešním.dnem a Bučou. Celkem dlouho jsem méřila na miskách pocit ruských klukú nahnaných. Odteď mne nic nezajímá. Jejich byznys. Ty svázané ruce a ty popravy jak na běžícím pásu neudělal Putin. Tyhle zvérstva udélal někdo, kdo se jistotně nebouřil. Ale dělalo mu to radost. Vojáci. A já zhusta kálím na to, jestli to byl rozkaz. Nevěřím jiné náladě… Ztratila jsem chuť hledat zàkoutí a problematiku nějakých bez milosti do války nahnaných. Jejich byznys. Primitivní monstra a veskrze primitivní hnusný národ, který tohle… Číst vice »

Michaela Klímová
1 měsíc před

Bože, kdo by se dnes v Evropě nadál momentu pro muže, kdy jediná cesta cti je nechat se zabít. A jediná šance pro ženu nezešílet – nemít syna.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
1 měsíc před

Já vím že to je složité. Ale tihle lidi s taškami, co si šli pro chleba a šli ulicí, nebyli nijakými bojovníky. Nemoralita nasátá od vrchního velení v takové podlosti …tam už nehledám nic to odpravedlnit.

Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 měsíc před

Zelenského proslov k Rusům (české titulky Nikola Repin):
https://www.youtube.com/watch?v=alYoq7Kcu1I
Jen odbočka, znáte text ukrajinské hymny? Putin jistě ne a i kdyby, tak by si nepřipustil, že to Ukrajinci myslí vážně:
Ještě neumřela Ukrajiny ani sláva, ani svoboda,
Ještě se na nás, bratři Ukrajinci, osud usměje.
Zhynou nepřátelé naši jako rosa na slunci,
Začneme konečně vládnout v naší zemi.
Duši, tělo, obětujeme za naši svobodu,
Ukážeme, že jsme, bratři, z kozáckého rodu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial