Zeman činí s vědomím, že se už více zdiskreditovat nemůže

Omilostnit v plném rozsahu usvědčeného zločince s tím, že byl odsouzen podjatým soudem kvůli vazbě na prezidenta a jeho spolupracovníky, je taková nehoráznost, že se ani nechce věřit, že je něco takového možné u nás.

Disponoval-li doposud Miloš Zeman nějakým kreditem, pozbyl ho za minulý měsíc zcela. Napadení Ukrajiny a s tím související aktivity ruského režimu jasně ukázaly jeho podstatu, které si musel být každý soudný člověk (včetně Miloše Zemana) vědom již mnoho let. To, co bylo zjevné, a co hraničilo s kolaborací s nepřítelem, to získalo v argumentační rovině zcela zásadní podporu. Zeman si mohl vybrat, jestli přijme roli zrádce nebo idiota. Vybral si idiota. Možná tím u některých svých skalních příznivců vyvolal i lítost.

V případě omilostnění Miloše Baláka, rozumí se toho šmelináře z Lánské obory, který coby nohsled jiného šmelináře pro změnu s Osvětiman rozkrádal majetek státu, už jaksi na výběr není. Těžko to někdo může posuzovat jako projev idiocie, neboť odůvodnění prezidentské milosti je naprosto bezprecedentním aktem pohrdání nezávislou justicí, která podle Hradu odsuzuje lidi za vazbu na prezidenta a jeho spolupracovníky, což je možná běžná praxe v Zimbabwe, ale v naší zemi je takové nařčení naprostou nehorázností.

Zemanovi je už asi úplně jedno, co si o něm kdo myslí. Pokud se toho dožije, na jaře příštího roku svoje ostudné působení v politice završí. Už asi žádný významný čin nespáchá, bude-li toho mentálně i fyzicky schopný, učiní možná ještě pár ubohých projevů, a kromě zloděje Baláka omilostní ze zlodějiny obviněného Babiše, respektive, aby to stihl, zastaví dost možná jeho stíhání.

Obecně soudím, že prezidentská milost je zbytečný feudální atavismus, na který lze nahlížet s určitým porozuměním, když je v rukou morálně způsobilé osoby. V rukou hlavy státu, která pozbyla jakýchkoli zábran, to není ničím jiným než ostudou, a to nejen prezidenta, ale i jeho voličů a podporovatelů.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-balak-milost-rozsudek-lany-ministr-spravedlnosti.A220329_164521_domaci_remy

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
1 rok před

Tak u toho zastavení nebo zrušení trestního stíhání je od 1.10.2012 potřebná kontrasignace premiera nebo jiného k tomu vládou pověřeného člena vlády. Tak to zastavení snad nehrozí. Balák bude navíc čelit dalšímu trestnímu stíhání – snad k pravomocnému rozsudku dojde až už Zeman na hradě nebude.

Jan Šik
1 rok před

Já myslím, že prezidentská milost má smysl. Jenom záleží, kdo s ní a jak zachází. Jasně, že v rukou Miloše Zemana je zneužitelná, ale on nezneužívá ji jen ji, těch věcí je daleko více. Třeba bude jednou na Hradě někdo, kdo ji nebude dávat svým kamarádům a bude se chovat jinak. Snad…Hezký den

Pavel Jeřábek
1 rok před

Souhlasím, ovšem dodal bych:  1) „že se ani nechce věřit, že je něco takového možné u nás“ – že vy jste posledních pár let nežil v ČR? 😀  2) „Zemanovi je už asi úplně jedno, co si o něm kdo myslí.“ – soukromě bych si tipoval, že mu to bylo jedno po většinu jeho politického života, a pokud ne, tak jistě po dobu jeho prezidentování, zejména posledních pár let.  Obecně by to měl udělat jako můj oblíbenec Bruce Willis. Byla mu teď diagnostikována určitá nemoc, a tak se rozhodl (asi už napořád) ukončit kariéru. Stáhnout se a uchovat si tak… Číst vice »

Bohumil Michal
Bohumil Michal
1 rok před

A právě proto je potřeba ústavní žaloba. Aby ten státní pohřeb neměl. I kdyby měl být z úřadu vyhozen jediný den před uplynutím volebního období.

Tomáš
Admin
1 rok před

Skvělý rozbor, Jiří

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial