Ještě že má Trikolora, okamurovci a komunisté mučedníka Nohavicu a jich samotných se nikdo na nic neptá

Kardinála Duku z těch otázek nevyjímám…Celá ta „observatoř“ kolem někoho, kdo měl při vší své zbylé úctě k sobě samému po vzoru Peruna vzkázat cárovi, že mu na tu čekuládu sere (KHB),  je vlastně takovým osobně výnosným artiklem klausovějuniorním a těm dalším: My pilní mravenci v soft anebo hard putinopodpoře máme mučedníka na transparentu a nás se Zaplaťbůh nikdo neptá.

Všimnout si toho lze, nevšimnout si doopravdy už nejde. Popravdě je zcela jedno, zda si někdo popřipíná na celé obě klopy saka metály, značka Zneužitý, či placky s ksichtem vraha a jestli je vrátí. Lhostejno. Zkrátka si pro ně šel. Starý Klaus sehrál aspoň part herce – musíš bejt překvapenej, aby se ti to věřilo. Metály si nech, ony ti totiž po zásluze patřej. No někdo neumí ani tohle amatérské divadlo sehrát.

Nebudu, žádný strach, už dělat reklamu tomu, kdo měl námi adorujícími navěky získaný pocit, že se z něj mají v každém hostinci povinnost štěstím orosit. Nemají: Vedle to zkus. Ale budu skutečně směrovat k několika jevům mnohem důležitějším.

Ptám se zcela obyčejně, proč v momentě cílených vražd lidí, evidentního dělení rodin – tradičních rodin, trvá straně, která hlásala tradiční křesťanské hodnoty – a mohla si nejen vůdcem s křivou tváří tvář ukroutit nad tou dnešní katastrofální ztrátou  funkce rodiny v jejím zdůrazňovaném poslání – proč sakra tak dlouho trvá téhle straně jménem Trikolora jednoznačné vystoupení a odsouzení invaze? Té, která je čirým obrazem- ne žvaňdou pro sesli v parlamentu – jak to vypadá, když se rodina skutečně rozdělí? Násilně, nezaslouženě a i  -náhle zřejmě tolerovanou, smrtí…?

Já se ptám, proč já, která věci sleduju, musím zažívat podobné pocity, kterými se dodnes vyčítají  postoje církve a všem laxním z dob, kdy se děly transporty Židů do Polska? A tedy, kdy kardinál Duka v jakémsi propadu do země vyleze na povrch po třech týdnech, až když se dávno Mariupol stal novým blokádou hladověným Leningradem, vyhlazovacím místem – Osvětimí…? Kde jsou sakra nějaké ty lítosti nad životy nejmenších – obrazů ukrajinských madon, které jsou svaté v nejvyšších obětech a ochranách svého dítěte – otec neznámo kde? Paralela…

Proč mnohem víc neklademe právě panu Dukovi a všem, kteří kolem něj tančili a byli plni křesťanské lásky, otázky, co jim tohle utrpení říká zhlediska jejich pytlíku přinášeného do mlýna? Proč zase strpíme jisté Dukovo přižvanění jako špílec homosexuálům, – „tady se právě ukazuje funkce rodiny- muž a žena“…ale neklademe mu otázky a nenutíme tuto hlavu k veřejnému ráznému a dobře viditelnému odsouzení u mikrofonu, uměl-li tam stát jako o závod, když kdeco hradního obhajoval?

Proč neklademe otázky stranám, kde se zdůrazňovaly vždycky tak úderně ony kulturní evropské hodnoty?

I my jako pitomí naskakujeme na šikovně připravený vozík. Já , my vy oni…Nohavica. No není báječné, že se v době, v níž je i čímsi přispěním cosi dokonale zhnojeno do mnohatisícových obětí, zjeví jako téma mučený a všemi milovaný pěvec?

Nenaskakujme, tahle manipulační linka se povedla.

Ptejme se všech k Rusku příchylných katolíků, všech, kteří nedokážou odvrhnout některé nevkusné patriarchy pravoslaví (tušímže v Praze a Karlových Varech), co se bojí ztrát ruských oveček, a Putinovi tedy přece rozumí, ptejme se všech pobožných nejen trikolorních bojovníků za rodinu a kulturní hodnoty Evropy, proč dávno neodsoudí Putina tak halasně a důrazně, jako dokázali halasně vystupovat proti uprchlíkům jiné barvy pleti, proti homosexuálům a lidem s jinými nastaveními těla a psychiky, proč právě nyní opatrně mlčí?

Nemlčí. Bojují za Nohavicu. Hodí se:

Zůstanem tak trochu v kurzu, aby se o nás vědělo, to se vždycky hodí, a proberem jiné téma než léty ověřitelná naše maličká i malá či větší svinstva.

Co si budeme povídat – byl to sice echtovní nacionalista, byl odpůrcem Hradu, byl to jeden z generace, která nemívala ve verších jako Nohavica brand – jímavý sladkobol, ale zato opravdovou chlapskou bolest přetavenou v sympatické  furiantství. No tak, abych neuváděla jen Šrámka a na syfilitidu klidně umroucího Gellnera, kteří mi jsou blízcí – je tu Viktor Dyk. A jeho verše, které jsou univerzálním pocitem. Spravedlivým. A nad Nohavicu nyní zcela jistě.

Viktor Dyk… víc než výmluvný.

Jak to možná cítí ruský voják?…

Držme palce Ukrajině, vojákům, kteří vědí, za co bojují, ač bojovat vůbec nechtěli.

Psáno pro Blogosféru a pro doplnění článku k manévrům věhlasné katoličky paní Valíkové, v mém soukromém blogu, nikoli v hlavní linii stránek IDNES Blog.

doplnění:

V dnešním tisku jsem se právě dočetla, jak jsou ruskými vojáky ženy a děti v tisících ukryté ve sklepeních Mariupolu odvláčeny násilím do Ruska, kde se jim sebere možnost kontaktu a jejich osud je neznámý, jsou deportováni na venkov bez možnosti, aby se o nich vědělo.

Verše tu nechám. Jen se k tomu vyjádřím, že pak jsou mi už skutečně potvrzeno dvojitým podtržením pocity ruských vojáků lhostejné.

Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
2 měsíců před

Ono je třeba se tomu vysmát. A je také třeba dál podporovat Ukrajinu a to i za cenu, že nás to bude něco stát nejenom z pohledu přeposlaných peněz a darů. O církvích a speciálně o církvi katolické nemám delší dobu žádné velké ideály. Mám s nimi i své praktické zkušenosti (poslední pomazání maminky, křest dítěte příbuzných, svadba synovce) a kdysi jsem se k tomu vyjádřil synovci v tom smyslu, že kníže Oldřich věděl jak jim to předvést – když mu nechtěl pražský biskup pokřtít syna Břetislava, tak mu řekl: „Křti kněže biskupe nebo já tě pokřtím mečem“. Paní Valíková… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Já bych sem paní Valíkovou ani Krištofíkovou netahal. Ta druhá se cítí dotčena, jak se o ní na Blogosféře píše (zejména u Radky K.) a kompensuje si to tím, že do diskusí pod mými blogy na idnes ingeruje desítky „příspěvků“.
Nechme je, prosím, v jejich vlastní šťávě, je jim v ní dobře. A nejsou tak zajímavé, abychom s nimi vedli jakékoliv disputace.

Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
2 měsíců před

Máte pravdu. Již jsem na ně zapomněl.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Proč bys chtěla cokoli po Trikolóře? Já vím, že Klaus ml. horlil za rodinu (tedy muž+žena+děti), ale to je samozřejmě jen volební plakát, za nímž je touha po moci. A heslo rodina nadevše se přece dobře prodává (jako třeba zastavme migranty a Drahoše). Já od toho spolku nečekám vůbec nic a jsem rád, že o něm není moc slyšet.
Dominik Duka je smutná postava kohosi, kdo měl již dávno odejít, respektive, kdo nikdy neměl přijít. Servilita z mocipánům, metál na hrudi do Zemana….netřeba pokračovat. Ano od něj nic nečekám a cokoli řekne, je pěnou dní.

Last edited 2 měsíců před by Tomáš Vodvářka
Jara Rank
Jara Rank
2 měsíců před

Dekuji za clanek, je to zde oaza klidu a jsem vdecna, ze sem smim.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial