Češi se se svou vládou v pomoci Ukrajině naprosto ztotožňují

Naše vláda patří k největším pomocníkům Ukrajině. A to nejen humanitárně. I diplomaticky a naštěstí i vojensky.

Naše vláda posílá na Ukrajinu i zbraně. A to je jediné správné řešení. Humanitární pomoc je jen žehlení následků. O odstranění příčiny se stará ukrajinská armáda, která neuvěřitelně vzdoruje mnohem silnějšímu ruskému agresorovi.

A naše vláda patřila k prvním, která Ukrajině pomohla dodávkou zbraní. A jak je vidět z dobrovolných sbírek, tak naše obyvatelstvo se s tímto názorem většinově naprosto shoduje.

Velvyslanectví Ukrajiny zřídilo speciální účet, na který lze poslat finanční pomoc, a prostředky z něj budou použity výhradně na potřebu ukrajinské armády.

Do čtvrtka 10.03. na něj Češi poslali již skoro 600 milionů korun !!! Slyšeli jste někdy o nějaké sbírce, na které by se vybrala taková suma? I jen suma o řád nižší? A ten objem financí se dá porovnat s množstvím peněz, které na vyzbrojování ukrajinské armády uvolnila česká vláda. Bravo a tleskám! Všichni si uvědomujeme, že Ukrajinci bojují i za nás a jde i o naši svobodu. Nikdo netuší kde by se chtěl ruský fašista zastavit.

Za shromážděné finanční prostředky zastupitelský úřad Ukrajiny vybere obranný materiál ve spolupráci s obrannými experty a zástupci Obranné sekce Hospodářské komory ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

V koordinaci se státními orgány, HK ČR, AOBP a ukrajinskou ambasádou bude zajištěna zákonem určená administrativa a následná logistika dodání.

Zdroj: https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia/

Číslo účtu je: 304 452 700/0300

Jsem rád, že si mohu dovolit poslat už potřetí pěticifernou částku. A ještě radši jsem, že dvě návštěvy, které u nás tráví víkend, o této sbírce nevěděli, ale nadchl jsem je pro ni. To vše dává smysl.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Celkem dobře to pojmenoval Honza Andrle, že jsme ve fázi šití roušek. Že únava i z dobrodiní přijde, je jisté. Jde o to, abychom vydrželi to plató. A z pitomců si hlavu nedělám, byli, jsou a budou, ale na nich to naštěstí nestojí.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Jsem po dlouhém čase hrdý na to, že jsem Čech.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial