Češi se se svou vládou v pomoci Ukrajině naprosto ztotožňují

Naše vláda patří k největším pomocníkům Ukrajině. A to nejen humanitárně. I diplomaticky a naštěstí i vojensky.

Naše vláda posílá na Ukrajinu i zbraně. A to je jediné správné řešení. Humanitární pomoc je jen žehlení následků. O odstranění příčiny se stará ukrajinská armáda, která neuvěřitelně vzdoruje mnohem silnějšímu ruskému agresorovi.

A naše vláda patřila k prvním, která Ukrajině pomohla dodávkou zbraní. A jak je vidět z dobrovolných sbírek, tak naše obyvatelstvo se s tímto názorem většinově naprosto shoduje.

Velvyslanectví Ukrajiny zřídilo speciální účet, na který lze poslat finanční pomoc, a prostředky z něj budou použity výhradně na potřebu ukrajinské armády.

Do čtvrtka 10.03. na něj Češi poslali již skoro 600 milionů korun !!! Slyšeli jste někdy o nějaké sbírce, na které by se vybrala taková suma? I jen suma o řád nižší? A ten objem financí se dá porovnat s množstvím peněz, které na vyzbrojování ukrajinské armády uvolnila česká vláda. Bravo a tleskám! Všichni si uvědomujeme, že Ukrajinci bojují i za nás a jde i o naši svobodu. Nikdo netuší kde by se chtěl ruský fašista zastavit.

Za shromážděné finanční prostředky zastupitelský úřad Ukrajiny vybere obranný materiál ve spolupráci s obrannými experty a zástupci Obranné sekce Hospodářské komory ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

V koordinaci se státními orgány, HK ČR, AOBP a ukrajinskou ambasádou bude zajištěna zákonem určená administrativa a následná logistika dodání.

Zdroj: https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia/

Číslo účtu je: 304 452 700/0300

Jsem rád, že si mohu dovolit poslat už potřetí pěticifernou částku. A ještě radši jsem, že dvě návštěvy, které u nás tráví víkend, o této sbírce nevěděli, ale nadchl jsem je pro ni. To vše dává smysl.

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Tomáši..budu ráda, když osvětlíte, proč nesmíte mít na idnesu číslo účtu v blogu. Je to už podruhé.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Jsem po dlouhém čase hrdý na to, že jsem Čech.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Budu ráda, když tohle nadšení nás ještě pár týdnú, navrtáváno hloupostmi …v lidské slušnosti doopravdy neopustí. Už teď se objevují hloupé výkřiky těch, co mají pocit, že před válkou a bombami zásadně utíkají jen lidi neandrtálského vzezření s kuličkovým počítadlem v ruce a jedině poctivý běženec je ten s igelitkou. Budu pořád věřit, že patříme myšlením na západ a je v nás to lepší. Podle prúzkumů zatím 85 procent Čechů jde jedním směrem. Momentálně bych nechala ladem i cokoli proti prezidentovi, jak řekl správně Bob Kartouz, svým postojem dokázal svou skupinu nasměrovat správně a k potřebné jednotě. Hezký den, Tomáši.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Celkem dobře to pojmenoval Honza Andrle, že jsme ve fázi šití roušek. Že únava i z dobrodiní přijde, je jisté. Jde o to, abychom vydrželi to plató. A z pitomců si hlavu nedělám, byli, jsou a budou, ale na nich to naštěstí nestojí.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Jsem skeptik a opatrný optimista. Už se jednodušší hlásí. Nechápu filozofii hoteliérů. Vážím si pána, ktetý svúj hotel okamžitě bez veškeré deklarované podpory státu maminkám a dětem poskytnul. Vím už o několika lidech, kteří je mají doma a neptají se na jejich odchod a od státu by si nevzali korunu. Nemam to uplně na růžovo, ale z 90 procent jsem ráda, jak to je. 🙂

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial