Informační bitvu jsme v posledních letech s Rusy prohrávali

Bojovníci za svobodu slova se do krve budou přít, že vypínání ruských webů je zločin. A v 99% dodávají, že oni ty weby nikdy nečetli.

Oni asi ne. Jsou na to zjevně dost rozumní. A mají asi i štěstí, že nenarazili na nikoho, kdo ty weby pravidelně konzumoval. Já to štěstí neměl a v mém okolí se pár lidí s takto vymytými mozky vyskytlo. Jedná se povětšinou o lidi starší, často s vysokoškolským vzděláním, dokonce i takové, kterým se žilo za komunistů špatně.

„Tati, co ti schází?“ tak se jednoho dne zeptala manželka mého spolužáka svého otce, „všechno máš, důchod máš vysoký, spokojené děti s rodinami, bydlíš ve vlastním, nikdy v životě jsi se neměl tak dobře. Tak proč to děláš?“ Ten pán svůj důchodový věk netráví ničím jiným, než konzumací těchto webů a hlavně rozesíláním jejich obsahu, jak je to jen možné podle hesla – pošlete to dál (ten mail), než to smažou. Dá se o takovém jedinci říci, že je svéprávný?

Jiný člověk, s kterým jsem měl názorové rozpory v internetové oblasti, se toto rozhodl řešit tak, že mě půl roku zásoboval maily stejného obsahu. Nic nepomáhaly mé žádosti, aby toho nechal, že o to vůbec nestojím. Měl potřebu ta moudra prostě hlásat dál, a otravovat tak i toho, kdo neměl zájem. Když jsem to občas ve spamu otevřel, byl to hnus největší, který pro toho vymaštěnce byl náboženstvím.

Takovíto lidé nám tu pak zasévali sémě pochybností a rozeštvávali společnost. Záplava poloargumentů (vždy částečně pravda, aby to vypadalo věrohodně, doplněná naprostou lží, kterou je nutno vpašovat do vědomí lidí). Naprosto profesionální ideologická práce, která hodně lidí dostala.

Tuto fázi hybridní války s Ruskem jsme prohráli na celé čáře. Vzhledem k tomu, že jí podlehli i lidé na našich nejvyšších místech (prezident republiky), přes druhořadé politiky (Tomio Okamura) až po masu těch jednodušších duchem, kteří se už o to šíření starali sami, mohlo Rusko slavit první vítězství. A bohužel došlo k mylnému závěru, že je Evropa už rozklížena a zločin na Ukrajině mu projde. Ti lidé tak posloužili jako oni přísloveční užiteční idioti.

Pokud jste viděli televizní reportáž, jak zmasírovaná ruská žena odmítá byť jen pohlídnout na fotografie z Ukrajiny a pouze mumlá, že věří Putinovi, tak vidíte, jakou masáž mozku dokáže správná propaganda udělat. A to jsou přesně tyto weby.

Proti zákazu webů nejvíce vystupují ti, kteří, jak to tak pozoruji, těmto zprávám nepodlehnou. Tedy lidé chytřejší. A potom vyslovení kolaboranti. Ale ti lidé, co byli zasaženi, ti jsou už ztraceni. A jako společnost snad máme právo na sebeobranu, ne? A pokud zde nepřátelská mocnost je schopna obrátit naše vlastní lidi proti nám, tak je naprosto legitimní, že proti tomu něco podnikneme.

A zdůrazňuji – ty weby nešířily názory, ty šířily lži. Bylo to mnohokrát prokázáno. A to i včetně tolik diskutovaného Protiproudu nebo Pravého prostoru. Ty byly nebezpečnější o to, že míchaly seriozní články právě s tou propagandou. A o tom jsem již psal výše.

Zatrhnutí těch webů je tudíž legitimní obranou celé společnosti. Koneckonců weby s nacistickou tématikou také nesmějí existovat. Teoreticky ani s komunistickou, byť tu jsou. A tak nevidím důvod, proč by tu měly být weby s tématikou ruskou, když Rusko páchá úplně stejná zvěrstva, jako nacismus a komunismus. Nikdo mi nevymluví, že ten zákaz je špatně. Já těm webům nepodlehl, ale viděl jsem ty lidské trosky, co ano.

To bychom taky nemuseli zakazovat drogy. Každý má přeci právo se rozhodnout sám, co bude konzumovat.

Subscribe
Upozornit na
guest

21 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Přesně. Je třeba připomenout, že pan Volný přes všechno, co se o něm ví a jak mluví, získal 1,47% volebních hlasů, což je nějaých cca 70 tisíc lidí – tedy jedno větší město. A současně je třeba říci, že ne všech těchto 70 tisíc jsou mentálně vybaveni stejně, jako exposlanec.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

To jsem rád. Opravdu nevidím důvod, proč by tam nemělo být…Předpokládám, že legie udavačů má pohotovost…..

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

To je dobře.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Odpovídám Tomášovi, Vladimírovi i Radce. Myslím si o sobě, že jsem demokrat a dokonce jsem schopen naslouchat i názorům, s nimiž nesouhlasím. Je to dáno i tím, že léta dělám v profesi, kde slyším mnohé a nemohu nějak rázně reagovat, do medicíny tyhle disputace nepatří. Za normálních okolností (tedy mimo válečný čas), jsem za to, aby si každý psal, co chce. A to i za tu cenu, že jsou to lži, které ovlivňují i můj život (jak připomíná Radka, nebýt lži, možná by se presidentem stalo kníže). Každý má v tom nepřeberném poli prostor, kde nalézá to, co chce. To,… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Tomáš Vodvářka
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Možná se mýlím, ale domnívám se, že na to zákony přijaté máme. Ale žel nejsou využívány, namísto toho je pravomoc umlčovat svěřena ideologické partičce, A to bohužel partičce, která je stejně jako Putin levicová, takže se snižuje k velmi podobným opatřením, jaká používá Putin.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Pro mne pořád platí, že je třeba, „aby byly sdělovací prostředky i veškerá kulturní činnost zbaveny všech forem politické manipulace a předběžné i následné skryté cenzury a otevřeny svobodné výměně názorů.“ A pakli u nás svobodu slova ještě víc omezovat, tak jedině zákonně, na základě rozhodnutí soudu. Ne podle dojmů samozvaných ideologických inkvizitorů, kteří umlčují (podle mého protiprávně) i ty, kteří podporují Ukrajinu a ne Rusko, a v očích inkvizitora se provinili snad leda tím, že nepodporují progresivistickou levici? Ne, nechci, abychom vůči vlastním občanům dělali v Česku totéž, co v Rusku dělá Putin, a přitom pokrytecky předstírali, že jsme… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Možná jsem to i dnes podruhé četl nepozorně, ale v článku jsem nenašel žádný argument, který by opodstatnil, proč by neměla být dodržována česká Ústava tím, že je porušována svoboda slova bez zákonných důvodů a bez rozhodnutí soudu, ani proč by tak pod záminkou omezení proruských názorů měly být umlčovány názory proukrajinské, ani proč bychom se měli chovat stejně jako Putin.
Asi říkám argument něčemu jinému než Vy.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Beru na vědomí, že podle Vás tady nemají co dělat ani názory proukrajinské a protiruské, když se nositelé těchto názorů někomu znelíbí.
I proto jsem v komentáři citoval ten názor, s nímž i nadále souhlasím. Už mě ostatně i za jeho šíření sebrali, v létě 1989, když jsem ten Havlův text Několik vět šířil.
Inu, třeba mne za šíření tohoto názoru zavřou zas. Obávám se, že za Vašeho přitakání.
Navzdory tomu Vám já přeju hezký den, a už jedu do Plzně, dokud zde ani putinovští ani neputinovští levičáci ještě nemají tolik moci, aby mi zakázali i to.

Last edited 1 rok před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Ale to opravdu neměl být výpad, to jsem jen vyšel z logické interpretace Vašeho pozitivního postoje k likvidaci nositelů odlišných názorů, než máte Vy.
😀

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Omlouvám se, ale raději diskutuju o tom, co je tématem blogu anebo komentářů. K tomu, co si o mně myslí nějaký jiný diskutér se vyjadřovat nebudu, nechci se snižovat na úroveň pseudoargumentace „ad personam“, jakou i po letech pamatuju u pokleslejších hádavců pod blogy na iDNES, 😉 Dost mě sere, že pod záminkou údajného „boje proti proruské dezinformací“ zlikvidovali třeba i články předsedy Asociace podnikatelů a manažerů Radomila Bábka, kde jednoznačně psal, že viník ruské agrese proti Ukrajině je jen jediný, a je jím Putin, spolu se svou bandou s komunistickým myšlením. – Omlouvám se, že to možná necituji přesně,… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Takže neznáš, nevíš, nečetla jsi, ale prostě máš bezmeznou důvěru v levičáckou ideologickou inkvizici, takže když něco zlikvidovala, tak to podle Tebe určitě bylo správné, protože soudruzi cenzoři jsou dokonalí a bezchybní? 😀 Provozovatel serveru, jejž tenhle krok poškodil a ekonomicky ohrozil, pochopitelně (na rozdíl od soudruhů z CZ.NIC) jedná v souladu se zákonem, a už tedy podnikl právní kroky. Ale o tom ví ti, kteří kteří se zajímají o věcné informace a nezajímají je bulvární humbuky. 🙂 Momentálně přesunuje svůj web na doménu .net, která nepodléhá ideologické cenzuře. Je to jak technicky komplikované, tak finančně nákladné, ale jakmile to… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Beru na vědomí, že Tě fakta nezajímají, protože slepě věříš ideologickým cenzorům. Ano, i takové jedince si pamatuji, podobně odsuzovali Chartu 77 a Několik vět, a vůbec nevěděli, co se v nich píše.
😀
A nebuď jako Zeman, který překrucuje informace, tudíž nevěř tomu lháři, který Ti nakecal, že weby byly cenzorskou inkvizicí podle seznamu z BIS. Nikoli.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Děkuji za potvrzení svých obav, že cenzorům ani Tobě nejde o žádnou podporu Ukrajiny ani zastavení proruských dezinformací, ale o likvidaci názorů, které nejsou dostatečně servilní k levici v EU.
Tím je téma opravdu uzavřeno.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Těžko teď můžu argumentovat odkazem na texty Radomila Bábka, v nichž nekompromisně uváděl, že jediným viníkem ruské agrese proti Ukrajině je Putin a jeho postbolševická kamarila. Ale moje názory znáte, tak mi prozraďte, na základě jakého prapodivného duševního hnutí si probůh myslíte, že mé názory jsou proruské?

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Nepsal jsem o blozích, ale o porušování Ústavy, nezákonném omezování svobody a o těch, kteří se chovají stejně jako Putin.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Takže ve skutečnosti nejde o blokaci proruských dezinformačních webů, ale o blokaci cest, jimiž by se mohla šířit le?
Ale v takovém případě je blokace webů málo, to budete muset přitvrdit, a zakázat všechny noviny, všechny televize, všechny rozhlasové stanice a celý internet! A taky zakázat lidem posílat si dopisy a taky, aby mezi sebou mluvili.. I to jsou cesty, jimiž se lež šířit může a šíří.
V tom případě možná brzy sbohem, protože kdyby to bylo podle tohoto Vašeho tvrzení, tak pochopitelně nebude existovat ani Blogosféra.
🙁

Last edited 1 rok před by Vladimír T. Gottwald
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial