Informační bitvu jsme v posledních letech s Rusy prohrávali

Bojovníci za svobodu slova se do krve budou přít, že vypínání ruských webů je zločin. A v 99% dodávají, že oni ty weby nikdy nečetli.

Oni asi ne. Jsou na to zjevně dost rozumní. A mají asi i štěstí, že nenarazili na nikoho, kdo ty weby pravidelně konzumoval. Já to štěstí neměl a v mém okolí se pár lidí s takto vymytými mozky vyskytlo. Jedná se povětšinou o lidi starší, často s vysokoškolským vzděláním, dokonce i takové, kterým se žilo za komunistů špatně.

„Tati, co ti schází?“ tak se jednoho dne zeptala manželka mého spolužáka svého otce, „všechno máš, důchod máš vysoký, spokojené děti s rodinami, bydlíš ve vlastním, nikdy v životě jsi se neměl tak dobře. Tak proč to děláš?“ Ten pán svůj důchodový věk netráví ničím jiným, než konzumací těchto webů a hlavně rozesíláním jejich obsahu, jak je to jen možné podle hesla – pošlete to dál (ten mail), než to smažou. Dá se o takovém jedinci říci, že je svéprávný?

Jiný člověk, s kterým jsem měl názorové rozpory v internetové oblasti, se toto rozhodl řešit tak, že mě půl roku zásoboval maily stejného obsahu. Nic nepomáhaly mé žádosti, aby toho nechal, že o to vůbec nestojím. Měl potřebu ta moudra prostě hlásat dál, a otravovat tak i toho, kdo neměl zájem. Když jsem to občas ve spamu otevřel, byl to hnus největší, který pro toho vymaštěnce byl náboženstvím.

Takovíto lidé nám tu pak zasévali sémě pochybností a rozeštvávali společnost. Záplava poloargumentů (vždy částečně pravda, aby to vypadalo věrohodně, doplněná naprostou lží, kterou je nutno vpašovat do vědomí lidí). Naprosto profesionální ideologická práce, která hodně lidí dostala.

Tuto fázi hybridní války s Ruskem jsme prohráli na celé čáře. Vzhledem k tomu, že jí podlehli i lidé na našich nejvyšších místech (prezident republiky), přes druhořadé politiky (Tomio Okamura) až po masu těch jednodušších duchem, kteří se už o to šíření starali sami, mohlo Rusko slavit první vítězství. A bohužel došlo k mylnému závěru, že je Evropa už rozklížena a zločin na Ukrajině mu projde. Ti lidé tak posloužili jako oni přísloveční užiteční idioti.

Pokud jste viděli televizní reportáž, jak zmasírovaná ruská žena odmítá byť jen pohlídnout na fotografie z Ukrajiny a pouze mumlá, že věří Putinovi, tak vidíte, jakou masáž mozku dokáže správná propaganda udělat. A to jsou přesně tyto weby.

Proti zákazu webů nejvíce vystupují ti, kteří, jak to tak pozoruji, těmto zprávám nepodlehnou. Tedy lidé chytřejší. A potom vyslovení kolaboranti. Ale ti lidé, co byli zasaženi, ti jsou už ztraceni. A jako společnost snad máme právo na sebeobranu, ne? A pokud zde nepřátelská mocnost je schopna obrátit naše vlastní lidi proti nám, tak je naprosto legitimní, že proti tomu něco podnikneme.

A zdůrazňuji – ty weby nešířily názory, ty šířily lži. Bylo to mnohokrát prokázáno. A to i včetně tolik diskutovaného Protiproudu nebo Pravého prostoru. Ty byly nebezpečnější o to, že míchaly seriozní články právě s tou propagandou. A o tom jsem již psal výše.

Zatrhnutí těch webů je tudíž legitimní obranou celé společnosti. Koneckonců weby s nacistickou tématikou také nesmějí existovat. Teoreticky ani s komunistickou, byť tu jsou. A tak nevidím důvod, proč by tu měly být weby s tématikou ruskou, když Rusko páchá úplně stejná zvěrstva, jako nacismus a komunismus. Nikdo mi nevymluví, že ten zákaz je špatně. Já těm webům nepodlehl, ale viděl jsem ty lidské trosky, co ano.

To bychom taky nemuseli zakazovat drogy. Každý má přeci právo se rozhodnout sám, co bude konzumovat.

Subscribe
Upozornit na
guest
31 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Připojuji tři věci: zaprvé děkuji Tomášovi za připomínání účtu, kam posílat peníze pro posílení Ukrajiny. zadruhé zpožděně oběma Tomášům přeji dodatečně vše nejlepší k svátku !!!! zatřetí pro všechny nevěřící Tomáše:)), aby se zase poněkud osvětlila mysl, vkládám příspěvek Pepy Leinera z jedné diskuze, jak snadno se hodí mezi lidi dezinformace na základě prchajících nějakých mediků z Kyjeva, holt jiné barvy pleti: Svoboda slova nebo flákanec? Lubomír Volný: Svědectví záchranáře o tom, že max. 20% uprchlíků tvoří ukrajinské matky s dětmi a min 80 % jsou lidé odjinud. Afričané a Arabové okrádají ukrajinské ženy a děti, skutečné oběti občanské války… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Patrik Banga je šikovný chlap, který by jistě získal práci. To, pod co se momentálně podepisuje v mantře svobody projevu, muselo projít jistou pozicí nastavení vlastní duše…źe si pevně uvědomuje komu slouží a fakt to alw neni Babiš. Ale že to ví, jací jsou jeho základním stavebním kamenem. A že to tak zkrátka přijal. Nic moc ale to je jeho svěfomí. Nikde ve slušném světě se nehraje na upachtěná a i podepsaná pravidla, smlouvy v momentě celosvětové hrúzy zpúsobené kreaturou která mámám s dětmi podminovává cesty a žene je koridorem do koncentrákú Ruska. Kazdý tohle přehodnotí. PB ode mne ví… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

To jsem rád. Opravdu nevidím důvod, proč by tam nemělo být…Předpokládám, že legie udavačů má pohotovost…..

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

To je dobře.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

nejhorší je, že mu nerozumím, že mu nerozumím a svěsila jsem ruce. A tohle nedělám nad těmi, kterých si zgruntu nevážím. Zkrátka mě věci mrzí. A vím, že do něj tepu…

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Přesně. Je třeba připomenout, že pan Volný přes všechno, co se o něm ví a jak mluví, získal 1,47% volebních hlasů, což je nějaých cca 70 tisíc lidí – tedy jedno větší město. A současně je třeba říci, že ne všech těchto 70 tisíc jsou mentálně vybaveni stejně, jako exposlanec.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Odpovídám Tomášovi, Vladimírovi i Radce. Myslím si o sobě, že jsem demokrat a dokonce jsem schopen naslouchat i názorům, s nimiž nesouhlasím. Je to dáno i tím, že léta dělám v profesi, kde slyším mnohé a nemohu nějak rázně reagovat, do medicíny tyhle disputace nepatří. Za normálních okolností (tedy mimo válečný čas), jsem za to, aby si každý psal, co chce. A to i za tu cenu, že jsou to lži, které ovlivňují i můj život (jak připomíná Radka, nebýt lži, možná by se presidentem stalo kníže). Každý má v tom nepřeberném poli prostor, kde nalézá to, co chce. To,… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Tomáš Vodvářka
Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Možná se mýlím, ale domnívám se, že na to zákony přijaté máme. Ale žel nejsou využívány, namísto toho je pravomoc umlčovat svěřena ideologické partičce, A to bohužel partičce, která je stejně jako Putin levicová, takže se snižuje k velmi podobným opatřením, jaká používá Putin.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Tomáši…pomyslná karma. Dobře napsáno…Znovu zdúrazním že za své bany na idnesu se nestydím. V 99 procentech to bylo skutečné nevydržení, co tam je kdo schopný hlásat a co je schopná i jako totální historickou lež administrace vypíchnout na titul. Dezinformace, vyslovená lež fakt neni názor. Čtenost 10 tisíc v jásotu už zavání šířením lží. A pak se divíme, že lidi hystericky uvěří že Schwarzenberg je fašista a hodí to jako idioti Zmanovi. Mimo jiné…kdyby to Zeman tehdy popré nevyhrál, vsadím boty, že se dneska netřeseme jako sulc, co vůbec bude. Čili zobáky ulhaným manipulantúm je prozřetelné utnout a proboha se… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Pro mne pořád platí, že je třeba, „aby byly sdělovací prostředky i veškerá kulturní činnost zbaveny všech forem politické manipulace a předběžné i následné skryté cenzury a otevřeny svobodné výměně názorů.“ A pakli u nás svobodu slova ještě víc omezovat, tak jedině zákonně, na základě rozhodnutí soudu. Ne podle dojmů samozvaných ideologických inkvizitorů, kteří umlčují (podle mého protiprávně) i ty, kteří podporují Ukrajinu a ne Rusko, a v očích inkvizitora se provinili snad leda tím, že nepodporují progresivistickou levici? Ne, nechci, abychom vůči vlastním občanům dělali v Česku totéž, co v Rusku dělá Putin, a přitom pokrytecky předstírali, že jsme… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

MilýVladimíre, být majitelem ci spravovatelem média nebo sítě a v době, kdy se dezinfirmační válkou děje podpora agresora, nechat někomu otvírat zobák, a nevyužít defakto své svobody z podstaty věci Mého prostoru..mu ho prostě zavřít…tak to je o tom, že nevyužiji svobodu slova též. Nadto všude se prokazují jistým vyřazením vlastní osobní morální postoje. Mě je líto všech slušných, ale pokud by kdosi vyhodnotil, kolik hloupé až nebezpečné části proruského smýšlení je dneska stavebním kamenem idnesblogu v blogerské a diskutérské základně..nedivila bych se ničemu.Manipulantů naseto…ostatně to, žes komusi odpověděl ze tě neschopnost vidět záběry z poničené Ukrajiny a nechtít tomu… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Nepsal jsem o blozích, ale o porušování Ústavy, nezákonném omezování svobody a o těch, kteří se chovají stejně jako Putin.

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

ok…leč lež se uchytí i těmito cestami a fest

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Takže ve skutečnosti nejde o blokaci proruských dezinformačních webů, ale o blokaci cest, jimiž by se mohla šířit le?
Ale v takovém případě je blokace webů málo, to budete muset přitvrdit, a zakázat všechny noviny, všechny televize, všechny rozhlasové stanice a celý internet! A taky zakázat lidem posílat si dopisy a taky, aby mezi sebou mluvili.. I to jsou cesty, jimiž se lež šířit může a šíří.
V tom případě možná brzy sbohem, protože kdyby to bylo podle tohoto Vašeho tvrzení, tak pochopitelně nebude existovat ani Blogosféra.
🙁

Last edited 2 měsíců před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Možná jsem to i dnes podruhé četl nepozorně, ale v článku jsem nenašel žádný argument, který by opodstatnil, proč by neměla být dodržována česká Ústava tím, že je porušována svoboda slova bez zákonných důvodů a bez rozhodnutí soudu, ani proč by tak pod záminkou omezení proruských názorů měly být umlčovány názory proukrajinské, ani proč bychom se měli chovat stejně jako Putin.
Asi říkám argument něčemu jinému než Vy.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Beru na vědomí, že podle Vás tady nemají co dělat ani názory proukrajinské a protiruské, když se nositelé těchto názorů někomu znelíbí.
I proto jsem v komentáři citoval ten názor, s nímž i nadále souhlasím. Už mě ostatně i za jeho šíření sebrali, v létě 1989, když jsem ten Havlův text Několik vět šířil.
Inu, třeba mne za šíření tohoto názoru zavřou zas. Obávám se, že za Vašeho přitakání.
Navzdory tomu Vám já přeju hezký den, a už jedu do Plzně, dokud zde ani putinovští ani neputinovští levičáci ještě nemají tolik moci, aby mi zakázali i to.

Last edited 2 měsíců před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Ale to opravdu neměl být výpad, to jsem jen vyšel z logické interpretace Vašeho pozitivního postoje k likvidaci nositelů odlišných názorů, než máte Vy.
😀

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

jedna věc je signifikantní…s těmi, kam vážně patřit nechceš, máš, Vladimíre, jedno společné. Hysterii… a to na místě, kde je to ve výsledku manipulace…JAK TO BUDE… nemám tohle ráda, dělají to fakt ti nejhorší manipulátoři na politické scéně…promiň, vím,že ty takový nejsi. Ale tak já.. couž…Tak mě zavřou zas, říkáš……Já ti říkám, že nezavřou. Jsi inteligentní a velmi dobře víš, že že někoho zavřou, je víceméně mentální bariéra, aby se tu někdo nevkusně neproháněl v triku se Zetkem, Putin už je teď masový vrah. Ale my jsme vskutku ve století 21, kde právě média a jejich vteřinový dosah hraje tu… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Omlouvám se, ale raději diskutuju o tom, co je tématem blogu anebo komentářů. K tomu, co si o mně myslí nějaký jiný diskutér se vyjadřovat nebudu, nechci se snižovat na úroveň pseudoargumentace „ad personam“, jakou i po letech pamatuju u pokleslejších hádavců pod blogy na iDNES, 😉 Dost mě sere, že pod záminkou údajného „boje proti proruské dezinformací“ zlikvidovali třeba i články předsedy Asociace podnikatelů a manažerů Radomila Bábka, kde jednoznačně psal, že viník ruské agrese proti Ukrajině je jen jediný, a je jím Putin, spolu se svou bandou s komunistickým myšlením. – Omlouvám se, že to možná necituji přesně,… Číst vice »

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

potěškoště hmm… uveďme věci na pravou míru a uveďme v pohotovost rozum. S lesem se lítaj třísky. Kdyby to, kam pan Bábek psal, bylo skutečně takové vcelku a beze zbytku – evidentní -zbytek Bábek promine, Ukrajině nápomocné, byl by kolem toho humbuk a ten web by jistě nakonec zůstal. Nezůstal… tak hrome , v čem ono to bude? Čili každý si máme rozmyslet, kam svá moudra svěřujeme do vyšší péče. Bude mi líto ix lidí, obyčejných ženských, co fotí, ale pokud většinovou základnu tvoří proruští dezinformační šikulové a diskutérská základna je celá jurodivá a svou hloupostí nebezpečná – máš si… Číst vice »

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Takže neznáš, nevíš, nečetla jsi, ale prostě máš bezmeznou důvěru v levičáckou ideologickou inkvizici, takže když něco zlikvidovala, tak to podle Tebe určitě bylo správné, protože soudruzi cenzoři jsou dokonalí a bezchybní? 😀 Provozovatel serveru, jejž tenhle krok poškodil a ekonomicky ohrozil, pochopitelně (na rozdíl od soudruhů z CZ.NIC) jedná v souladu se zákonem, a už tedy podnikl právní kroky. Ale o tom ví ti, kteří kteří se zajímají o věcné informace a nezajímají je bulvární humbuky. 🙂 Momentálně přesunuje svůj web na doménu .net, která nepodléhá ideologické cenzuře. Je to jak technicky komplikované, tak finančně nákladné, ale jakmile to… Číst vice »

Last edited 2 měsíců před by Vladimír T. Gottwald
Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Já se nějak nestavím nad ty, co o tom rozhodli. Nejsem naštěstí ani trochu Zeman, který nevěří závěrům BIS a zkrátka nepohrdám tím, co někdo po létech upozorňování konečně jako nejzávažnější balíček odstřihnul. Vzhledem k tvé květnaté rétorice, kde ještě chybějí štváči:))) si ale myslím, že optika nás dvou bude natolik jiná…že nahlížet nechci…

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Beru na vědomí, že Tě fakta nezajímají, protože slepě věříš ideologickým cenzorům. Ano, i takové jedince si pamatuji, podobně odsuzovali Chartu 77 a Několik vět, a vůbec nevěděli, co se v nich píše.
😀
A nebuď jako Zeman, který překrucuje informace, tudíž nevěř tomu lháři, který Ti nakecal, že weby byly cenzorskou inkvizicí podle seznamu z BIS. Nikoli.

radomíra kielbergerová
radomíra kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Já si myslím, že je v pořádku, že to skrouhli. Projděme si tvé kresby, co si myslíš o EU…Děsivá prča jim to natřít. Chápu, velmi chápu tvoji frustraci, ale pokud tohle bylo ve stejném duchu na tom Webu… považuji za prospěšné ze strategického hlediska takovému vidění momentálně zavřít hubu. Tvé frustrace je mi líto a tím bych to spokojeně uzavřela.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Děkuji za potvrzení svých obav, že cenzorům ani Tobě nejde o žádnou podporu Ukrajiny ani zastavení proruských dezinformací, ale o likvidaci názorů, které nejsou dostatečně servilní k levici v EU.
Tím je téma opravdu uzavřeno.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Těžko teď můžu argumentovat odkazem na texty Radomila Bábka, v nichž nekompromisně uváděl, že jediným viníkem ruské agrese proti Ukrajině je Putin a jeho postbolševická kamarila. Ale moje názory znáte, tak mi prozraďte, na základě jakého prapodivného duševního hnutí si probůh myslíte, že mé názory jsou proruské?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial