Hlavně aby měl ty politické zkušenosti….

Slýchávám často v diskusích ohledně kandidátů na naši příští hlavu státu. Horká současnost ukazuje, že je to tak trochu jinak.

Ať to na Ukrajině dopadne jakkoliv ( a věřím, že nakonec pro místní dobře ), stal se již nyní za svého života president Volodymyr Zelenskij ikonou nejenom ukrajinských dějin.  Povoláním herec, komik, který byl slovy mnoha obyvatel zvolen i proto, že jeho kandidát Petro Porošenko byl prostě nevolitelný, ukazuje celému světu, jak se má chovat hlava suverénní země.

I přesto, že za ním Putin posílá zabijáky, i přesto, že čečenský satrapa Kadyrov vyslal své „muže“ k jeho likvidaci, president zůstal v Kyjevě, dennodenně burcuje svůj lid k obraně vlasti a celému světu nastavuje pověstné zrcadlo, aby spatřil nenakašírovanou realitu své země, která je násilněna bezohlednými barbary.  Svými projevy k celému světu vzbuzuje neskutečné sympatie a odhodlání s agresorem cosi udělat.  K tomu, aby byl tím, čím je, nepotřeboval stranická školení, umění diplomatického jednání a slovní ekvilibristiky.  Řečeno ještě jinak, je to chlap a navíc chlap na svém místě. Nezdrhnul za hranice s rodinou (což by z lidského hlediska bylo pochopitelné), ale dává jasně najevo, jaké jsou jeho priority a potvrzuje, že volba Ukrajinců před 3 lety byla správná.

Na opačném pólu stojí dnes president České republiky s bohatými politickými zkušenostmi, stejně jako jeho předchůdce. Oba dva prošli politickými půtkami, nabyli jistě zkušeností plnou nůši. A přesto, oba dva, zcela shodně, naletěli Putinovi jako hloupí školáci, Pan Václav Klaus ještě v okamžiku vstupu ruských vojsk na výsostné území jiného státu tento krok bagatelizoval s tím, že to vlastně žádná invaze není.  Pan Miloš Zeman sice nazval svého drahého přítele Vladimíra šílencem a jednou větou přiznal, že se mýlil. Už bohužel nedodal, že sloužil Putinovi jako dokonalý model užitečného idiota a že se za to stydí a proto odstupuje z funkce hlavy státu. Zdá se, že bohaté politické zkušenosti jsou ve zlomových okamžicích dějin u některých … no víte na co.

A zdá se, že svět konečně zvedl svůj líný zadek a dělá to, co měl dělat už dávno. Dát jasně najevo, jak se chovat k agresorům, kteří jej ohrožují, kteří si myslí, že jejich „pravda“ je cosi více, než jiná.  Od druhé světové války svět nezažil takové vzedmutí solidarity nejen té slovní, ale i materiální, což je – bohužel – při válce velmi potřebné. Zdá se pravděpodobné, že miliony lidí bez politické zkušenosti jsou mnohem užitečnější, než ti, které vidíme na obrazovkách před mikrofony, kde se snaží vykecávat ze svých dřívějších prohlášení.

Tak, vážení občané České republiky, vzpomeňme na dnešní události, až nám bude kdosi za pár měsíců sdělovat, že tento kandidát je na nic, protože mu chybí…..politické zkušenosti.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Michaela Klímová
2 měsíců před

Mám o něj strach.

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

včera to vyjádřil zpěvák Mirai Navrátil … jdu se ráno podívat, jestli žije…

Hana Rybnická
Hana Rybnická
2 měsíců před

já taky

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Volodymyr Zelenskij má můj obdiv. Roli prezidenta zvládá skutečně skvěle, zaujímá jasná stanoviska, před nimiž smekám, jeho projev je prostý plytkých póz, prázdných gest a falešného afektu, je jednoznačný, konkrétní, působí naprosto upřímně a věrohodně. Mezi současnými prezidenty a vrcholnými politiky ve světě neznám nikoho, kdo by se mu rovnal a málo těch, kteří by se mu byť jen blížili.
Napadá mě, že jsem možná ovlivněn tím, že Ukrajině nepokrytě fandím. Jenže Zelenskij takhle vyčnívá i nad těmi, kteří jsou proukrajinští. Skvěle si Ukrajinci podle mého zvolili!

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

PS: Posledními, kteří na mne takhle intenzivně působili, byli Václav Havel a Ronald Reagan.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

👌

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Je příkladem pro vsechny na téhle modré kouli.

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška(@tomasflaska)
2 měsíců před

Přesně a trefně 👍

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

👍

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Jsem první. Emoce rozjeté naplno… nedávám to. 👌👌😘včera mi u telebize tekly slzy a jako ten idiot jsem toho chlapa hladila…jsi jako královská rodina Velké Británie. Jsi jako královna Alžběta. Jsi legendární Cid, jsi naš příkladný Čestmír, Jan Lucemburský. Jsi všechno co se v dnešním světě zdálo uz uplně nemozné. Jsi přesně uzavřením držek těm, kdo věçně s devótností pohrdají herci a umělci jako póvlem co není schopný. JSI TEN, KDO má jedno, a tím je vysoký stupeň znalosti, že moralitu lze udzet ověřeno v historii jen výsostným tvrdým osobním příkladem. Děkuji ti Tomáši za člànek. ❤

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Tomáši vetkla bych to na diskuzi do idnes.
Ten chlap je dokonalý. A mě by nikoliv z ješitnosti fakt ne..ne…mě by těšilo tam ty mé postřehy o něm tam nějak procpat. Proč! ? Aby si lidi opravdu uvědomili něco co má sílu a velkost podepsanou historií. On je neskutečný.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial