Pomocí Googlu můžete posílat obyčejným Rusům vzkazy

V každém městě na světě je možné prostřednictvím map na Googlu procházet tamní bary, kavárny nebo třeba hotely. A u většiny z nich je také možné konkrétní podnik ohodnotit a přidat i slovní komentář. Ideální je napsat v ruštině něco proti válce na Ukrajině. Návod jak na to.

Otevřete si v prohlížeči mapy Googlu: maps.google.com. Najeďte si na Rusko a vyberte si libovolné město, městečko, vesnici. Nemusí to být nutně Moskva nebo Petrohrad.  Já zde vybral Nižnij Novgorod.

Pomocí kolečka myši zazoomujte a přibližte se do města, až se začnou objevovat jednotlivé podniky, restaurace, nemocnice, cukrárny, obchody …..

Já si vybral cukrárnu Dekor&O. Klikněte na ní levým tlačítkem myši. Vlevo se vám otevře okno kde je vidět i kolik recenzí daný podnik má. Pokud nemá žádné recenze, vyberte si jiný objekt. Určitě na nějaký s recenzemi narazíte.

Klikněte opět levým tlačítkem myši na ty recenze. Objeví se vám další okno:

Klikněte na: Napsat recenzi. A máte zde poslední okno:

Nejdříve klikněte na jednu z bílých hvězdiček. Podle toho se žlutě rozsvítí jejich příslušný počet. Do políčka pod ním překopírujte následující text v ruštině (Pomocí CTR+C a CTRL+V):

Пожалуйста, остановите вторжение в Украину, у России уже 5 000 погибших солдат, а дети умирают в Харькове и Киеве после того, как ваши ракеты обстреляли их дома. Не допустите, чтобы Россия стала символом зла для всего мира. Остановите агрессию.

Překlad: Prosím, zastavte invazi na Ukrajinu, Rusko má už 5000 mrtvých vojáků a v Charkově a Kyjevě umírají děti po ostřelování obytných domů vašimi raketami. Nedovolte, aby se Rusko stalo symbolem zla pro celý svět. Zastavte agresi.

A posledním klikem na políčko „Zveřejnit“ už text odešlete. V recenzích si pak můžete zkontrolovat, že tam Vaše recenze je.

Každý potenciální návštěvník daného podniku, který si o něm chce něco zjistit a zajímají ho recenze, tak na ty recenze klikne a váš text se mu zobrazí. Buďte pilní a plňte, plňte, plňte. Čas tím strávený je jedno z mála, co můžeme pro Ukrajinu udělat.

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martina Horáčková
Martina Horáčková
2 měsíců před

Také děkuji za výborný nápad, okopírovala jsem s dovolením Váš text tak jak je (neboť už mně ve škole azbuka těsně minula) a poslala do petrohradského KFC a několika okolních kaváren. Všude se to okamžitě objevilo.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Díky, dobrej nápad! Pustím se do toho, než to třeba nějak zablokuje pro změnu Putin.
😉

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Tome, to je super, funguje to. Poslal jsem to Mc Donalds. A je to tam.
Ráno trpím nespavostí – budu psát.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

😀
Když jsem ještě chodíval na blogiště iDNES, zhusta jsem si při čtení jeho výlevů vybavil pasáž z Jaroslava Žáka: „Fuj, Nožička! Je podplacenej!“ (cituji z paměti, možná tam byla jiná interpunkce a minuska).
Ale to jen tak na okraj…
😉

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

To by byl mazec, kdyby to někdo u něj zprubnul. On, takový demokrat….

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Nikdy jsem o něm neměl iluze, ale že nechápe dokonce ani, co znamená slovo demokrat, je roztomilé.
😀

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial