Administrace sítí… a jakou úctu těm zemřelým na Ukrajině propagací ve jménu svobody slova prokazuješ? Žádnou!

 Jde ještě přemítat o neomezené svobodě slova v chvílích, kdy se ponechá volnost článkům, které svými titulky manipulačně podsouvají, jak Ukrajinci nevidí, kdo je pravý agresor?  Tyto články, v nichž si autoři sice dají pozor na přímou podporu Ruska, jsou psány s cílem přesunout zodpovědnost na Západ.

Administrace blogu IDNES svou zvláštní a nevysvětlitelnou pseudoobjektivitou demagogicky podporuje v zájmu svobody slova protiukrajinský postoj páté kolony, přestože je možné se legitimně vzepřít.

Děje se tak v době, kdy na Kyjev míří konvoj ozbrojené techniky a kdy se po Kyjevě potuluje ruská vojenská grupa s jasným cílem zavraždit vrchnolného státníka země, dosadit loutkovou vládu. Kyjev je nejen kóta, Kyjev je významné sousto. Kyjev je historie impéria. Moskva byla přece založena kyjevskými knížaty. Kyjev je nutno dobýt a je třeba ho proto v čase nedalekém masivně bombardovat.

Je třeba proto nezměrného úsilí jednoty Ukrajiny a jednoty nás všech. Hraje se opravdu o všechno. Nepřispívat k mentálnímu rozkolu. V záloze jsou jaderné zbraně a v záloze je další agresor Bělorusko. V záloze je i jedna velká jistota – kdy nastává absence mírotvorného strachu z jaderné zbraně těch, kdo ji vlastní, Ukrajina se jich ve snaze potvrzení mírotvorných snah kvůli Rusku kdysi vzdala.

Není nedůležité právě nyní v prostoru tyhle články odstarňovat. Na systému, co dokáže internet, co dokáže masivní opakování lží – Zelenskyj není v Kyjevě – i na těchto věcech stojí bezpečnost Ukrajiny a nás všech. Článek, který má chytlavý titulek, může potrhat veškeré snahy a lidovým šířením tichou poštou může způsobit vážná rozhodnutí v postojích méně vzdělaných anebo těch méně informovaných.  V důsledku křehkých nevyzpytatelných chvilek naplno rozpumpované války může stokrát opakovaná lež dovést veškeré snahy napadených do katastrofy.  Sáhnutí po první nabídnuté troubené a vyvěšované pravdě se začne šířit jako mor a zapomenuty jsou všechny oběti války.

Zakázání trollů viditelně na hlavních stranách a veškeré práce hloupých či placených ovlivňovačů internetového prostředí je víc než nutná.

Prosím, protestujte, pište a bombardujte správce sítí, administraci nejčtenějšího média IDNES, jiné sítě, kde se pohybujete, svými maily, kde žádejte odpovědnost a jednotný postoj s naší vládou a státním zastupitelstvím. Nikdy tohle nebylo důležitější.

Články těchto snah nezveřejňovat na hlavní stránce neznamená někoho zcenzurovat a umlčet a neznamená žádnou totalitní praktiku. Liknaví jsme byli dlouho. Jedním z důvodů je ten, že máme veskrze vysoké vzdělání v součinnosti se vzděláním srdce něco nikdy neudělat. A ve jménu genetiky výbavy Desatera věřit v dobro, které zvítězí i v srdci těch, kteří vyhrožují. Naivita, která se vymstila Evropě, je chybou. Váháním, které se časem rozebere, ale nepokračujme teď v chybách dalších, ač se jako nepatrností takové články mohou zdát.

Jako resumé – otázka správcům sítí na komoru :

A co oběti Ukrajiny, milé administrace? Jakou úctu těm zemřelým dětem a ženám a odvážným vojákům schováni za svou klávesnicí svou demagogií svobody názoru právě prokazujete? Trestuhodně vůbec žádnou.

Prosím, abyste se dotazovali už zcela legitimně na svědomí v souvislosti s projevem úcty k faktickým a stále se zyvšujícím obětem války.

Vážím si odvahy Ukrajiny, odvahy a síly, vážím si práce každého Čecha, který Ukrajině jakkoliv pomáhá.

Za Vaše čtení děkuji.

jeden takový případ…článek vzniká v chvíli, kdy si na právě bojem zmítaným Kyjevem asociujeme systém blokády Leningradu, kdy je ruské vojsko nadosah prezidentskému sídlu.

Jsem emotivní a vím, že to do článku nepatří.  Jsem tu na dřeň nešťastná a zlomená tím, co se děje a co je schopna část obyvatel mělnit a nechápe jistou nutnou obrannou radikalitu ve chvíli, kdy už není jiná cesta a kdy my jsme další Putinův cíl.

https://kristofikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=784204

Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
2 měsíců před

Hej, je to divné na tom portáli, ja som tam skúsila niečo poslať, najskôr mi to neschválili ale potom to pustili, aj keď mi na tom zase nejak nezáležalo. asi sa už tí admini viacej obávajú, na Sme je to lepšie, len ludia velmi nediskutujú.

Jan Andrle
Jan Andrle(@janandrle)
2 měsíců před

tak mne prave na idnesu zablokovali v diskuzich, nebot jsem paroubkovi do diskuze napsal aby se radsi misto tech prokremelskejch kecu na cas vratil zpatky do rusky prdele, no bylo to vulgarni uznavam, ale prece, neni dnes cas na to nazyvat veci, lidi a konani pravymi jmeny?

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška(@tomasflaska)
2 měsíců před
Reply to  Jan Andrle

Mě taky 😊. Velkému zastánci „svobody slova“ Floriánovi jsem napsal, jak by se mu líbilo, když tu napíšu, že si myslím, že je pedofil. Nenapsal jsem, že je pedofil, jenom že si to myslím. A už jsem letěl 😎. A pod stejným blogem.

Jan Andrle
Jan Andrle(@janandrle)
2 měsíců před

posledni veta z havlovy audience, ze 🙁

Jan Andrle
Jan Andrle(@janandrle)
2 měsíců před

Nepratelska propaganda je za valky – a my ve valce, informacni, hybridni s Ruskem jsme – neni projev svobody slova, ale pouziti zbrane nepritele, cili vlastizrada. Tot logika veci, Vam autorko, palec

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Souhlasím s tím, aby se články, které obhajují či ospravedlňují ruskou agresi proti Ukrajině či jiné zločiny na hlavní stránce iDNES neobjevovaly. A pokud se to děje, vnímám to jako selhání administrace.

Vladimír Ludvík
Vladimír Ludvík
2 měsíců před

Tak jsem dostal od pana Bangy odpověď na ten svůj e-mail: Vážený pane Ludvíku, na iDNES.cz může blogovat každý, kdo dodrží stanovená a předem veřejná pravidla. V případě že tato pravidla dodržena nejsou, jsme nuceni reagovat. Za patnáct let provozu blogů jsme takto vyřadili z hlavní strany cca 1,5 procenta autorů, což znamená, že 98,5 % textů zůstává na hlavní straně blogu iDNES.cz. Náš postoj myslím dáváme poměrně jasně najevo tím, které texty poutáme. Proruské trolly navíc mažeme v diskusích. Za administraci Patrik Banga Vedoucí Blog a diskuse iDNES.cz mediální skupina mafra MAFRA, a.s. M Anděl Media Centrum Karla Engliše… Číst vice »

Michaela Klímová
2 měsíců před

Pan Banga to nechápe, nerozlišuje, je to tu stále znovu černé na bílém, to snad ani není záměr. Marné prostě. Ve špatnou dobu na špatném místě…

Michaela Klímová
2 měsíců před

Ale mně opravdu za strašně málo… Já jsem z žab na prameni frustrovaná obecně a dlouhodobě, dnes je ale namístě je opravdu bombardovat, ať chápou – nechápou. Nemám to v povaze, ale ano, máš pravdu… odvahu a odpovědnost. Víc lidí jako Ty. ♥

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial