foto

Chcete na iDnes blogu morální postoj nepodporovat dezinformátory? Vyhazov!

Je to čtvrt roku, kdy jsem byla z hlavní strany Idnes blogu odstraněna kvůli upozorňování na dezinformátory v oblasti kovidu. Za reakci na článek proti ženě, kterou dokonce přebraly čtené stránky pana Hnízdila, kde se manipulovalo s čísly – a který dokonce ifguroval v hledáčku Manipulátoři, jsem byla odstraněná z hlavní strany.

Podnikla jsem apel na blogery a diskutéry, aby v době, kdy je schválením vlády odsouhlasený konec akcí proruských webů, aby si všímali protažených prstů těchto pracovníků a podporovatelů Putina a aby důlrazně apelovali na postoj administrace.

Administraci jsem chtěla dostat pod tlak vyjádřit postoj, kterému nic už nebrání v posvěcení z míst nejvyšších.

Napsala jsem několik mailů, kdy projevuji nesouhlas s uvřejňováním textů výrazně proruských manýr. Napsala jsem žádosti o sesazení z hlavní strany těch, kteří vyjadřují skrytě ale jistě podporu Putinovu režimu. Výsledek se dostavil záhy.

Odstavená na půl roku, chtěla jsem totiž postoj a pečlivou práci administrace v souladu s postupem vlády a státního zástupce.

Porušila jsem jako před těmi třemi dvěma měsíci pravidla…

Na stránkách Blogu vesele figurují věci jako prospěšnost války – Šarapatka, příběh kolaborantky Ukrajiny jako pravda o zemi – Krištofíková, právo na válku Ruska Staněk… a pochybování o zablokování proruských dezinformačních webů jakože cenzura v naprostém nepochopení, jakou práci odvedly tyto weby a nikoho z z filozofujících netrápí výsledek – mrtvé děti a  nikdo a nic…

Ještě jednou děkuji Blogosféře, že je tu víceméně jednota, kdy se nemusíme brodit články kolaborantů a lidí, kteří v své touze obnovit nějaké legendy chrlí nesmysly.

Ptejte se dál, bombardujte správce sítí, chtějte dostat z prostorů ty, kteří stojí proti Ukrajině. Jsem ze situace zlomená a nešťastná.

Nesmírně se skláním před odvahou lidí na Ukrajině. Nesmírně …

Alarmujte a ptejte se. Ještě pořád neříkám cenzura …ještě pořád nejsem v bývalém Československu nebo v Rusku. Ještě pořád vážím pojmy. Využívám v době válečného stavu Evropy cesty apelovat na slušnost. A pořád ještě můžu. Zkusme se postavit za to, aby to tak zůstalo a není patetismem říct, že tohle je skoro na vážkách – z Ostravy do míst bojů v kilometráži méně než do Plzně.

Děkuju za čtení

 

 

Subscribe
Upozornit na
guest

34 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Nováková
Jana Nováková
1 rok před

Dobrý den, znám Vás z iDNESu. Včera v noci jsem dostala blokaci za podle mě naprosto neuvěřitelnou věc, vložím kdyžtak citaci sem: Hovada!! 25. února 2022 14:42 – Mrtvé děti ve školce, zásah sirotčince. Ukrajina sbírá důkazy pro Haag Důvod smazání: Neslušné, vulgární Chtěla jsem se s Vámi poradit, přišlo mi to totiž jako úplně scestné, navíc je mi jasné, že to bylo nabonzováno… Dnes se mi z iDNES tedy omluvili, ale blokaci diskuze mi to zpětně nevrátí… Asi není šance se dozvědět, kdo mě napráskal, že? Jinak velmi zdravím a omlouvám se za nevyžádaný příspěvek. P.S. Byl to můj… Číst vice »

Jana Nováková
Jana Nováková
1 rok před

Milá Radko, já mám totiž podezření stran nabonzování na jednu osobu, kterou jste uvedla ve své dopovědi mně. Mimochodem moc si Vašeho času vážím. Protože záležitost je hodně osobní, máte-li zájem, mohu napsat mé podezření spíše soukromě. Pokud Vás to nezajímá, samozřejmě nechejme to být. Jsou důležitější věci na světě… Jen je tedy fakt, že obzvlášť v dnešní době se mi z udavačství a bonzáctví úplně zvedá žaludek. V případě zájmu mě kontaktujte na Messengeru. A ještě jednou děkuji, že jste se zabývala v podstatě blbostí (mým BANEM), když se dějí nesrovnatelně hrůznější věci. Opatrujte se!

Jana Nováková
Jana Nováková
1 rok před

Jen upřesnění: Já dostala BAN za tu moji jednoslovnou reakci na zabíjení dětí, tj. za slovo „HOVADA!!“

Jan Šik
1 rok před

Radko, tento text jsem napsal k blogu pana Turnera o trollech. Myslím pane Turnere, že se nacházíme velmi blízko válečného stavu. Už tím, že otevřeně pomáháme Ukrajině, i zbraněmi, dáváme jasně najevo, kdo je náš nepřítel. Pokud se podíváme do historie světových válek, propaganda patří ke zbraním všech stran. Tak to vždy bylo, protože kdo tuto zbraň nepoužívá, je stejný jako někdo, kdo proti meči šermuje tulipánem. My jsme s tím nezačali. Putin se chystal na válku dlouho a jeho propaganda nás účinně bombardovala ze zakázaných webů už dlouho. Jejich zákaz je, ve stavu v jakém se nacházíme, naprosto správným… Číst vice »

Michaela Klímová
1 rok před

Radko, sama většinou nemám koule na debaty s uznávám, že nebezpečnou, tupostí, ale tyhle reakce pod Tvým blogem mě strašně mrzí.
Tvého hlasu si vážím.

Tomáš Flaška
1 rok před

Chápu to správně, že za to, že jste psala redakci nějaké maily, Vám na půl roku zablokovali přístup do diskusí?

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Před lety, když se pro mne stalo neúnosným publikovat na blogišti Babišova média, jsem to vyřešil jednoduše: publikovat jsem tam přestal (za pět let jsem udělal jednu výjimku svým vzkazem tzv. „majitelům pravdy“). A stránky blogů iDNES jsem přestal i navštěvovat, s velmi řídkými výjimkami, když mne někdo upozorní na hodně inspirativní text. Ale protože nepatřím k příznivcům levičáckého omezování svobody a umlčování oponentů, jaké žel často prosazuje třeba nacionalistická levice v Rusku či progresivistická levice u nás, vnímal bych jako zradu svých zásad a snižování na úroveň těch, jimiž opovrhuji, kdybych chtěl zakazovat něco, s čím nesouzním a co… Číst vice »

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před

Radko, upřímně, úplně to nechápu, proč vedeš tento boj. Na iDnesu jsem tedy byla jen nějaký čas a nezapojovala jsem se do zdejších rozepří. Mám takový pocit, že je za tím něco nevyřešeného z minulostí vás blogerů, kteří jste odsud odešli, nevidím do toho, a ani netoužím nějak blíže nahlédnout. Rozbroje a války mě nebaví. Ozvu se jen tehdy, když se mě něco dotýká osobně (citově, emočně). Tohle není ten případ. Zmíněné blogery ani nečtu, tak jako mnoho jiných lidí je nečte, nepřisuzuju tomu velkou důležitost (blogerskému prostředí). Vždyť to zabírá spoustu času. Řeči se vedou, voda teče…

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Což pokládám za postoj moudřejší.
😉

Vlasta Fišrová
1 rok před

Taky se mi víc zamlouvá tvůj postoj 🙂 Radši bez náhubků. Ať si každý obhájí svoje. Totality už bylo dost.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Howgh. 🙂

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

To, že o někom napíšeš, že je nepřítel, neznamená, že skutečně nepřítelem je. A když o mně napíšeš, že jsem neprozřetelný, tak to znamená jedině to, že to napsala. Nikoli, že neprozřetelným jsem.
A to osočování, že když bráním svobodu, že tím připravuji cestu bombardování dětí, je od Tebe nechutná sprostá demagogie na mentální úrovni přívrženců Hitlera, Putina, Stalina a podobných hovad.

Mimochodem, jestli jsi mi teď tím vykáním chtěla naznačit, že soudružského levicového tykání už nejsem hoden, beru to jako pochvalu od slušného člověka.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Namlouvat si zajisté smíš i blbosti, je to Tvé právo. A protože nejsem takovým urputným stupencem levicové totality jako Ty, tak ani nemám nic proti tomu, když své nesmysly napíšeš. Ale realitou se ty pitomosti nestanou, ani kdybys je napsala desetkrát.
😉

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Nepomlouvej prosím tak sprostě Václava Havla tím, že jím zaštiťuješ svou obhajobou toho, proti čemu Václav Havel celý život bojoval.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

To mě mrzí, že se pokládáš za jasnovidku, která ví, co si jiní lidé myslí. Ale s tím nic nenadělám. A že mne, možná v důsledku svého argumentačního deficitu namísto polemiky urážíš, to Ti tímto odpouštím.
🙂
Tristním faktem ovšem je, že ve svých vyjádřeních žel naprosto jednoznačně podporuješ přesně to, proti čemu Václav Havel celý život bojoval. To Ti za Václava Havla odpustit nemohu, tak Ti budu držet palce, aby Ti to odpustil on, jestli může.

Vladimír T. Gottwald
1 rok před

Tomáš je dobrý přítel a férový chlap, takže si můžeme názory vyměňovat, i když nejsou totožné. Proto se těžím, že až se za necelé tři týdny zase setkáme, tak si zas pohovoříme.
🙂
Pochopitelně mu ale nebudu říkat žvásty a bláboly, které mi lživě podsouváš, protože jsem si jist, že Tomášovi mohu i nadále otevřeně říkat, co si stále opravdu myslím a co ostatně taky pořád píšu.
🙂
A i další urážky Ti odpouštím.

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před

Radko, když už tu zaznívají tak tvrdá slova a přirovnání, tak si v rámci svobody slova, kterou tu doufám ještě máme, troufnu napsat jednu mou aktuální asociaci.Komunistka Švorcová plamenně hřímá z tribuny o nepřátelích lidu…jak tu máme zatočit s těmi vyvrheli.Tečka.

Michaela Klímová
1 rok před

… Aneb jak ztratit jedním vstupem vysoký kredit. Tohle srovnáváte? Že Vám není hanba.

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před

Není mi hamba.A jestli jsem ve vašich očích cosi ztratila, tak to je vaše ztráta, ne moje. Sama sebe znám nejlíp. Takže vím, jak a proč reaguji v určitých situacích.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial