Pátá kolona v České republice

Předsedkyně komunistů v České republice Kateřina Konečná v emotivním rozhovoru se starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem načrtla svou vizi řešení současné ruské agrese.

Její názor je, že je nutné omezit dodávky zbraní do Ukrajiny, neboť jen tak se dosáhne situace, že obě strany zasednou k jednacímu stolu. Dodávkami zbraní bránící se zemi se dle ní jen prodlužuje doba, kdy je v Evropě válečný konflikt.

Je škoda, že se jí moderátorka či pan Kolář nezeptali, jestli má stejný názor na období, kdy Evropu zachvátil válečný požár 2. světové války. Kdy kupříkladu její oblíbená země po napadení nacistickým Německem měla v klidu složit zbraně a pokusit se o nějakou dohodu s agresorem. (pomíjím fakt, že SSSR do 21.6.1941 choval k hitlerovskému Německu poměrně vřelé city).

Kateřina Konečná není zjevně schopna pochopit, že každá země má právo na obranu vlastní země, pokud je napadena. A pokud čelí přesile, je povinností demokratického světa této zemi nejen projevit morální podporu, ale že je důležité, potřebné a zásadní tuto morální podporu vyfutrovat klackem (jak říkával pan Jan Werich). Proti útočícím letadlům Ruské federace, které vystřelují rakety proti obytným domům a školkám, je natažená holá ruka poměrně slabým obranným mechanismem. Možná by si měla pečlivě prohlédnout snímky z Kyjeva a dalších měst, kde jsou díky jednomu šílenci natěsnány matky s dětmi, které místo postýlek budou nocovat v metru.

Když padla zmínka o úvaze Švédska a Finska o vstupu do NATO a reakci Putina, která byla plná nepokrytých výhrůžek vůči těmto dvěma suverénním zemím, Kateřina Konečná se emotivně ptala pana Koláře, jestli chce zahájit jadernou válku. Nejspíše nechtíc tak vyjevila své smýšlení o Vladimiru Putinovi. Že je schopen vyvolat jadernou katastrofu pro svou šílenou vizi opětovného ustavení kdysi velkého Sovětského svazu a jeho porobených evropských satelitů. Že jen on bude rozhodovat o tom, co ostatní smí či nesmí.

Na jedné straně je dobře, že v těchto kritických chvílích můžeme spatřit a slyšet osobu, která chce dle vlastních slov vytvořit u nás novou levici. Že všichni slyší, co je zač. Na straně druhé je však problematické zvát do médií podobné jedince, kteří jsou schopni omlouvat zřetelné násilí jedné země na druhou, přehlížet zabíjení civilistů a ničení země, která je terčem nenávisti šílence, který se již evidentně zbláznil.

Že už to není ten Putin, který se nechá nafilmovat v zápase s grizzlym, střílející branky do sítě v hokejovém zápase či lovící amfory ze dna moře. Že je to Putin, který je nejspíše skutečně schopen pro prosazení svého ega zabíjet nevinné lidí, jak tomu činili jeho předchůdci Lenin, Stalin a Brežněv a nedejbože použít jako první jadernou zbraň.

Ukazuje se, že je jen dobře, že tato pátá kolona (myšlena komunistická parta) už nešpiní parlamentní půdu svými defétistickými žvásty a velebením psychopata. Bude dobré to Kateřině Konečné a jí podobným v budoucnu vždy velmi dobré připomenout, až bude slibovat zářné zítřky a horovat pro blaho České republiky.

Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před

Bravo! Děkuju Ti, Tome, za tenhle článek! Moc děkuju!

Ne proto, že se s Tvým názorem na postoje a vyjadřování paní Konečné naprosto shoduju. To o mně nejspíš víš (přinejmenším tušíš). Ale dík zejména za to, že jsi skvostně předvedl, jak se má proti takovým vyjádřením, názorům, lžím a dezinformacím bojovat: argumentací a pravdou. Ne umlčováním, ne zavíráním hub a lidí.

A tudíž Ti děkuju i za to, že ses v tomhle textu nezpronevěřil tomu, co mne velice potěšilo ve Tvém novoročním přání pro rok 2022!

🙂

Last edited 2 měsíců před by Vladimír T. Gottwald
Kateřina Holbeinová
Kateřina Holbeinová
2 měsíců před

Moc děkujeme, skvěle jste to napsal👍

Alejandro Azamedo
Alejandro Azamedo(@alejandroazamedo)
2 měsíců před

Podobný kydy vede i Okamura, z obou dvou se mi otevírá kudla v kapse. Jakto, že tihle jedinci nejsou trestně odpovědní za schvalování tohoto svinstva je mi záhadou. Tito šmejdi bez špetky sebereflexe nepochopí realitu jinak než svým omezeným viděním světa. Zeptejte se soudružky Konečné, že když jí někdo přijde vyvraždit rodinu, ji znásilnit a poté zabít, aby se nebránila a šla jim s rodinou na ruku, aby tak neprotahovala danej konflikt, schválně jak by soudružka reagovala. Jestli se mi něco hnusí víc než zm*di typu Putin tak tihle kolaboranti – měli by viset vedle sebe. Pardon za ostrý slova,… Číst vice »

Jara Rank
Jara Rank
2 měsíců před

Jsem zde pouhym hostem, ale citim potrebu podekovat, dost jsem se obavala po cteni na iDnes, kde v diskusich je asi 70% pro Putinovcu, jak se muj narod zachova. Nezapomela jsem na stopovani k babicce, kdyz nam 21.8. ve skole v Karlovych Varech na intru casne rano oznamili at jedeme domu. Babicka sedela u televize a poslouchal Kamilu Mouckovou, diky jejimuz partnerovi byli zprizneni. Plakala a ja ja jsem vcera v noci citila to same a nechut k zemim, ktere se snazi byt neutralni proti Rusku, nemam pro ne slov a o to vice sio vazim Svedska a Norska, kteri… Číst vice »

Bohumil Michal
Bohumil Michal
2 měsíců před
Reply to  Jara Rank

Trochu odlehčím, k té neutralitě – dnes ráno jsem na twitteru narazil na zprávu od nějakého Fina:
Finsko by mělo být neutrální, a proto dodat oběma stranám konfliktu to, co potřebují. Ukrajině protitankové a protiletadlové zbraně, Rusům pytle na mrtvoly a nehašené vápno.

Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald(@vladimirgottwald)
2 měsíců před
Reply to  Bohumil Michal

Bravo. Fór sice černější antracitu, ale pro mne podobně blyštivý.
😉

Lubomír Stejskal
Lubomír Stejskal(@lubomirstejskal)
2 měsíců před

Jen dodám: Díky za článek.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial