Válečná lodi, jdi do prdele…a co dezinformátoři z nejčtenějšího iDnesu? Slušnost je je odstavit

Ukrajinci bojují, fotři jdou do války stejně jako kluci a ten titulek je pokřik těch, co se nevzdali a teď už tu nejsou. Tomáš Vodvářka před dvěma lety vytvořil prostor, kam jsme mnozí před těmi s totalitním  myšlením sem z iDnesu rádi přešli. Apeluji učinit nátlak na adminy nejčtenějšího média s dosahem na křehké Slovensko, kdy i jejich šéf Babiš chápe sankce. Aby i oni učinili gesto postoje nedávat  nyní některým prostor.

Administrátorům jsem poslala e-mail, v kterém žádám, aby nepodporovali na hlavní straně kolaboranty a manipulanty a dezinformátory, konkrétně jsem v svém dopisu měla na mysli Kateřinu Lhotskou. Neumím přihlížet, kdy se dokonce několik hodin držel na titulce iDnesu u blogové sady A já byl blbec, který nechtěl radar

https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=783892

vypůjčený patetický titulek Kateřiny Lhotské, která nepíše několik let nic jiného než proruské a výrazně protiunijní a protiamerické články, aby přispěchala v první linii s upatlanými pseudoanalýzami s názvem článku Promiň, Ukrajino. Systém označuji jako nevkus Stalina ve třiatřicátém přijet politovat Ukrajinu, jak trpí hladem nebo jako systém pětiletého velebení Hitlera, abych se šla v první viditelné linii postavit k transportu Židů s nevkusným uslzeným transparentem, Promiňte světu, drazí Židé.

Nedokážu pochopit strpět na stránkách momentálně  – a bez závanu pochyb, léta aktivního a pro ruské weby zlatým zbožím nevzdělaného horlivce Josefa Nožičku. Nepobírám nevkusné držení na hlavní straně největšího manipulátora, ať už v oblasti covidu nebo politiky – Ladislava  Větvičky . Našlo by se jich více, Pan Hewlit chápe, že Rusko brání své občany a je administrací nutno ho dávat do Zaujalo nás.

Celá Evropa vyjadřuje svůj postoj sankcemi, měkkými sice, ale dává tímto postojem cosi najevo. Probral se náš prezident a probral se náš bývalý premiér, a dokonce majitel iDnes média Babiš.

Všichni chápou, že někdo by někam zkrátka neměl mít přístup a neměl by dále mít možnost v svých činnostech pokračovat.

Je velice důležité zakopnout systém svobody slova v momentě, kdy začala válka, v které z mnoha důvodů umírají civilisté všech věkových kategorií. Jedním z těch důvodů je za hranou tolerovaná  a nekontrolovatelná svoboda slova na sítích, v médiích, která především a v masivní míře přispěla – právě v oblasti sdílených dezinformací – k potvrzenému kurzu ruské politiky a k posílení sebevědomí Putinova režimu nejen vůči Ukrajině

Nechápu, jak je možné, aby ti, jejichž články přebírají nejrůznější weby s proruskou  orientací – výše jmenovaní – figurovali jako výsměch vší slušnosti na hlavních stranách  iDnes blogu a přihřívali si své polévky, které momentálně halí do slz, jak to celé dopadlo. Jejich články lze najít a jejich dlouhodobé několikaleté postoje jsou jasné.

Prosím vás, kteří máte dodnes na administraci nejčtenějšího média nejen naší země, ale i pro nás významného Slovenska!!! vazby, abyste ji bombardovali k občanskému postoji, vyzývali k postoji podobnému jako jsou nyní evropské kroky zákazu, upozorňovali, že uchováváním těchto proruských dinosaurů a pracovníků se staví demagogicky na stranu pofidérních svobod slova. Apelujte na slušnost odstavit minimálně na nějaký čas ty, kterých se toto nejvíc týká, protože je to v souladu s názorem eurounijním i téměř celosvětovým nacházet spravedlivý systém jak věci nepodporovat. Právě internetové slovo je tím, které do okruhu chapadel ruské politiky nejvýznamněji patří.

Pravidla a systém neomezené svobody slova se mění v momentě, kdy někdo porušil pravidla takovým způsobem, že v koši sklízeného ovoce se nalézají desítky, ba stovky mrtvých. Ve válce, kterou takoví pomáhali rozpoutat.

Děkuji všem za čtení, případně za sdílení a za Vaše případné občanské aktivity, pokud věc jako „svou“ a prospěšnou svobodně vyhodnotíte.

Radka Kielbergerová

https://info.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A220224_783892_blogidnes

Važená administrace, už i váš šéf Babiš chápe změnu pravidel, jakož celá Evropa…kdy nastupují symbolické kroky k vyjádření svých postojů…eliminace a nepřístupnost k některým věcem podporovatelů Putinova režimu. Jak vidno, pracujete nad šéfa horlivě, když na základě zcela dohledatelného v textech nedokážete vyjádřit jasné stanovisko vůči podpůrcům Putinova režimu v zdejším prostoru… pěšce v internetovém prostoru, který je nemalou měrou spouštěčem toho, jak se sebevědomé Rusko právě chová. Nejsem zdaleka první, která na Vás apeluje a které se pozdržte ucintaně vysvětlovat jakousi svobodu slova a demokracii. Umaštěná …nebo i běžná pravidla v inteligentním prostoru padají s mimořádnými situacemi. Na titulní straně nemají kolaboranti Lhotská, Větvicka a další někteří momentálně co dělat a Vy byste neměli být horší než Babiš, který sankcím rozumí. Gesto postoje…dámy a pane…

(admin.blog@idnes.cz)

Patrik.Banga@idnes.cz)

 

Subscribe
Upozornit na
guest

13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

Zdravím Radko, strašně dlouho jsem přemýšlel co napsat… jste přísná, tradičně. Ten seznam jmen … já vnímám každého z těch blogerů úplně jinak. Byť ani z jedním nemám na většinu věcí shodný náhled… Co se týče postoje administace mám dojem, že je zřejmý… Připouštím že je to ale jako s tím radarem, a že jsem blbec co se plete. Mějte dobrý víkend…

Filip Vracovský
Filip Vracovský
1 rok před

tak Krištofíkovou považuji za mnohem lepší příklad než Nožička třeba… Koudelka to vůbec nevím…

Matějovský
Matějovský
1 rok před

tak už mne z ruských stránek blokli, napsal jsem jim, že pokud dále chtějí soutěžit s ostatním světem a ne hrát dokola derby s Běloruskem a kazachstánem, tak at vydají Putina do Haagu a my jim slibíme, že budeme humánní a šibenici postavíme tak, aby trpaslíkovi nebyla velká. Avšak než to blokli dostal jsem spoustu plusů, není to s nima tak špatný 😀

Matějovský
Matějovský
1 rok před

Po tom zákeřným útoku to co bylo donedávna názorem, je dnes prostě kolaborací s ruským agresorem. A k těm lidem je třeba tak přistupovat, ne už jako k pomýleným, ale jako ke zrádným sviním.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Radko, Tebou jmenované nečtu, nezajímají mne jejich názory. Chápu Tvé rozhořčení, sdílím stejné pocity. A přesto si myslím, že lidé nejsou hloupí a budou si pamatovat, kdo v těchto chvílích činil jistá vyjádření. Vždy v přelomových chvílích se ukazují pravé charaktery. Redakce idnes je nezruší. Zrušili se sami tím, co píší.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Je to možné, nečtu věci, které mi nic nepřinášejí. Pečlivě selektuji a čtu jen zajímavé autory. Proto je možné, že mi ledacos ujde.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial