Jenom kecy, kecy a kecy…

…o solidaritě, o podpoře, o ekonomickém zničení Ruska. Fakticky jsme však Ukrajinu již obětovali. Vina a hanba padá na hlavu těch samých, kteří již mnoho let směňují to, co je jediné správné, za to, co je výhodné a pohodlné.

Před čtrnácti dny jsem končil jiný článek na toto téma větou, že třeba budeme stát před volbou mezi tím, co je aktuálně výhodné a pohodlné, a co je správné, aniž bych tušil, jak brzy před touto volbou bude stát celá euroatlantická civilizace.

Už třetí den poslouchám slova o solidaritě, vyjádření podpory, soucitu a také zděšení nad tím, co se na Ukrajině děje, a jedním dechem je proklínán i ruský režim, jeho nemocná hlava i Rusko jako takové. Věřím těm, kteří mohou dělat jen to (a k tomu třeba přispět na charitu), ale blábolení těch, jejichž úkolem a povinností je jednat, už nevěřím ani slovo.

Zvedá se mi žaludek ze slov sebechvály o tom, jak jsme to tomu Putinovi nandali a jak jsme jednotní a silní. Realita je taková, že jsme slabými a směšnými pokrytci, kteří jsou ochotni obětovat jen pár miliard eur, které by se stejně utratili jinak za nějaké absurdní nesmysly. Nechceme mít problémy, nechceme jít z kůží na trh a obětovat pro jiné své pohodlí a svůj teploučký chlívek. A už vůbec nechceme bojovat.

Voloďa Putinů oznámil světu, že zničí každého, kdo se zaplete do „jeho“ války na území, které považuje za svoje, ač je to území nezávislého státu. Naší odpovědí na toto bezprecedentní vyhrožování a pokračování v ničím neospravedlnitelném válečném tažení je to, že zmrazíme konto jeho švagrové. Úplně toho psychopata vidím, jak se při čtení vyhlášených sankcí řehtá, až se Kremelská zeď otřásá.

Spojenecké tajné služby měly přes Putinovy lži informace o invazi již s týdenním předstihem, takže v okamžiku napadení Ukrajiny měly být na všech pozemních i námořních hranicích Ruska v plné pohotovosti jednotky NATO, a ne z Ruska, ale z Ameriky, Británie a Evropy měly znít výhrůžky, že s prvním zničeným ukrajinským městem srovná tichomořská flotila se zemí Vladivostok. Takhle se přeci jedná s agresorem, a ne že se bude Západ týden radit o tom, kterému ruskému oligarchovi se zablokuje účet, a kterému ne.

Na Ukrajině umírají nevinní lidé a my máme starost o to, aby někdo náhodou nebyl vulgární na v Evropě žijící Rusy. Přitom v této chvíli už neměl být v Evropě jediný ruský diplomat a všichni lidé s ruským pasem už by měli mít sbaleno. S určitou dávkou nadsázky všichni dobří Rusové před putinovským režimem utekli nebo aktuálně leží zmlácení v moskevských a petrohradských vazebních věznicích. Nenabádám k žádnému, ani verbálnímu násilí vůči řadovým ruským občanům, ale těch 85 % národa, který svého vůdce podporuje, musí nést důsledky kolektivní viny v podobě izolace od okolního světa, a to proto, že ruský národ je zodpovědný za režim, který si zvolil.

Vůbec také nechápu, kde bere tu drzost veřejně vystoupit ten, kdo ještě před dvěma lety toužil stát po boku Vladimira Vladimiroviče při vojenské přehlídce na Rudém náměstí, a před týdnem se vysmíval „čučkařům“ ze CIA a MI6.  Nejde mi na rozum, že místo toho, aby ve sklepě svého institutu zpytoval svědomí, tak jiný chytrák dál trousí do světa své rozumy. Právě lidé, jako jsou naši dva poslední prezidenti, jsou nepřímo zodpovědní za to, jaká je aktuální pozice Západu vůči Rusku. Tato naše zoufalá situace totiž není vůbec důsledkem toho, že by nikdo neviděl, kam se putinovské Rusko ubírá, a jak to může celé skončit, ale jeto důsledek hloupé, nezásadové a prospěchářské politiky vůdců, kteří se teď náramně diví, jak se to jen mohlo stát… Mám tak zcela opodstatněné pochybnosti o tom, jestli jsou před Putinem v bezpečí další bývalé svazové republiky i sovětské satelity.

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před

Budu věřit že i vy víte, co jsou jen kecy. A popíchnete administraci blogu, aby neuveřejňovala články které tam nyní pohodově jako výsměch nechávají viset. Předvádění nikoho z nás momentálně nemá potřebnou důlezitost. Napsat administraci…pak vás pochválím.

Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
2 měsíců před
Reply to  Jiří Turner

díky moc…a opravdu prosím a vyzývám vás k jednotě. Kdybyste věděl, kolik učitelů samo nechápe situaci… já se vám normálně po letech bojím. Je to vážnější, než se zdá. Jsem pro okamžitou cenzuru, je to božemůj posvěcené vládou.

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před

Jsem si jist, že jak Václav Klaus, tak ani Miloš Zeman nevysloví veřejně to, co všichni vědí. Že byli za užitečné idioty tomu ruskému hajzlovi.

Matějovský
Matějovský
2 měsíců před

jediné pozitivum, tímhle si Klaus definitivně zavřel dveře ke zvolení prezidentem. Postupně se gerontokracie zbavíme

Tomáš Vodvářka
Admin
2 měsíců před
Reply to  Matějovský

Toho člověka už nikdo nemůže brát vážně. On sám by to měl pochopit a skončit veřejné projevy. Myslím, že to tak bude.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial