Mírotvorné tanky Vladimíra Putina

Říká se tomu historická zkušenost. To co se děje na Ukrajině nám … a není to náhoda připomíná dva roky 1938 a 1968. Proč se máme mít na pozoru ?


1938

Tehdy se taky část světové veřejnosti domnívala, že nejlépe vytvoří mír když hodí malé Československo přes palubu. Vždyť většina lidí ho na mapě ani nenajde. Ostatně proč by jim mělo být ve Velkoněmecké říši špatně ? Vždyť i jejich národní spisovatelka se jmenuje Němcová. Několik století krváceli za Rakousko a rakušáci to jsou přeci taky němci. Všem pak bude dobře. Holubičky míru rozletí se krajem a olivové ratolesti kolem cest se zazelenají. Válka je přeci strašná. Ještě po ulicích chodí dost veteránu od Sommy. Krajina u Verdunu je pořád jedna velká rána a bolševici v Rusku jsou taky důkazem, že nepřináši nic dobrého….1968

Tanky vezou Československu Mír. Bratrská pomoc. I za tuhle cenu dokážeme že láska v rodině kvete a krev není voda. Hrstka imperialistických válečných štváčů v prozápadním žoldu tu naši nezhatí. Vojáci se těší na květiny na kapotách tanků. Na šeříky už je pozdě ale pokvetou jiné… Kvetou však slzy, kamení a zaťaté pěsti. Marně vysvětlujeme těmhle bratrům svou lásku…. Sám rok 68 nepamatuju, ale co si pamatuju je jak jsem jako prcek nechápal slzy pamnětníků. Bylo to jako trauma ze znásilnění, nikdy nezmizelo. Dodnes většina rusů věří bludu jak nás zachránili. co si tak asi budou myslet o Ukrajině ?Netuším jak z toho ven. Každopádně po dnešní noci už jen ten nejzatvrzelejší milovník totalitních režimů může obviňovat „západ“ z touhy po Válce. Ten západ který jasně deklaroval, že Ukrajinu nepřijme do svých řad ve jménu zachování míru. A dopadlo to stejně jako v osmatřicátém. Ústupek opět nezafungoval. Já netuším co s tím, na to jsem malej pán. Nejhroznější se mi zdá, že nejdelší mír v Evropě který poznala byl vykoupený strachem z jaderného zbrojení. To fungovalo. Netuším na kolik to vypovídá o lidech jako celku. Veselé to není ani náhodou. Pokud neumíme dělat mír jinak než s bombou v podpaží, není Válka vůl. Volové jsme my samotní.

Díky a ahoj.

Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
jana melišová
jana melišová(@janamelisova)
1 měsíc před

Vystihli Ste to presne, nie je čo dodať k Vášmu textu iba hlboké súznenie. Neviem kedy bude skutočnosťou vo svete – tak ako to poveal učiteľ Hnízdo z „Obecní školy“ – Není válka , všude mír… 

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
3 měsíců před

Ze zpráv a dění se už nějaký čas odstřihuju, tak si nebudu hrát na znalou věci. Co mě ale děsí…ta strašná s prominutím předposranost a otevírání dveří někomu, kdo si užívá svou historicky vzato deklarovanou velikost, pozůstatek drilu staletí zpět a ve srovnání s moderním západem děsivě zaostalou k tomu…stačil mi dokument z ulic Ruska a názory lidí žijících v spokojeném duchu doby krále klacka s báťuškou Putinem v čele. Děsí mě včerejší strašné reakce Slováků, kdy mají anděla v pozici nejvyšší, děsí mě všichni čeští z vrhu trikolor a volných a SPD, matek v patosu, kdo by proboha chtěl… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
3 měsíců před

Opr. Přistoupením na vydírání…

Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Je to tak. Mírotvorné sbory, vítající občané své osvoboditele. Následný exodus těch, kteří tak úplně nesouhlasí. Vždyť je to pořád stejné.
Smutné čtení výborného článku.

Tomáš Flaška
Tomáš Flaška(@tomasflaska)
3 měsíců před

Je to celé smutné a bezvýchodné. A nejhorší jsou i někteří naši spoluobčané, Hradem počínaje. Z toho je depka. Jak tohle může ještě někdo obhajovat?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial