Máme tohle s OH zapotřebí?

Čína zhmotnila naprosto orwelovskou skutečnost. Tohle nevymyslíš a tohle chceme a podporujeme? Vždyť je vše opačně.

Sportovci si stěžují, že nemohou opouštět vyhrazený prostor. Vždy, všude na světě, je nějaký chráněný prostor, kam se při vstupu kontroluje. V Číně je tomu opačně a Vy nesmíte vylézt ven na veřejnost. Nepřipomíná to soft vězení?

Německá sáňkařka Natalie Geisenbergerová po svém triumfu:“Musíte být opatrní, kdy, co a kde to říkáte,“ a dodala: „po návratu možná budu mluvit o některých věcech, o kterých je třeba, ale tady ne.“

Boha jeho, to se bojí něco říci? Co jí hrozí? Co jí hrozí jako cizí občance? To si nechá Mezinárodní olympijský výbor líbit takové věci, pokud existuje nějaké vyhrožování, nebo zastrašování? Nebo je to autocenzura? My pamětníci z dob předlistopadových víme dobře co to znamená.

A co pak tedy musí prožívat chudáci místní, to radši ani nedomýšlejme.

Stačí se podívat na obrat ve vyjádřeních čínské tenistky Shuai Peng ohledně jejího znásilnění čínským komunistickým funkcionářem.
Hlavně že naše sluníčko východní nejjasnější, moudrý pan prezident Zeman, u příležitosti čínského Nového roku poslal oslavnou zdravici svému příteli čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Tedy tomu největšímu guru tohoto zrůdného režimu. A ještě k tomu údajně na objednávku čínské ambasády. Jako poslušný lokaj. Stejně jako poslušní místní občané v Číně. A teď už i zahraniční sportovci.

Subscribe
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
David Moravec
1 rok před

Škoda, že chuť získat medaili převyšuje odvahu říct věci podle pravdy hned a na místě. Je to stejné jako politické prohlášení, hlavně opatrně.

Jana Melišová
1 rok před

Toto som si dnes prečítala na spravodajskom portáli.M.Shiffrinová nechce riešiť dilemu pred Oh v Pekingu:„Nechcem si vyberať medzi ľudskými právami a mojou prácou športovkyne,“ reagovala lyžiarka na úvahy o bojkote hier pre politiku Pekingu proti Ujgurom. (cnn)

Jan Šik
1 rok před

Vyvolává to asociace s předválečnou olympiádou v Berlíně. Jen si myslím, že tehdy mělo strach méně účastníků než dnes. Dělá to dojem, že nacistická propaganda měla manipulace zvládnuté lépe. Snad proto, že dnes se lidé snáze dostanou k informacím. Mějte fajn den

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Stále více se ukazuje, kam směřuje tato zem. Současně je to však i známka, jak moc se vládce bojí. Dříve nebo později, poté, co se střední vrstvy nasytí, budou žádat svobodu. A pak nastane mazec. Možná to císař Si už nezažije. Ale jednoju to přijde.
Jsem zvědav, kdo z našich sportovců najde odvahu sdělit, co tam skutečně zažil. To, že olympijská myšlenka svobody atd je dávno mrtvá, netřeba pochybovat. Ale tohle je moc….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial