Omicronový deník – jedenáctý díl – Česko jako covidový skanzen blbosti

Jak doma děti opět naplno ožily, rapidně ubývá času na psaní. Ale to se nedá nic dělat. Zítra jdu už do práce, tak se obávám, že tohle bude jeden z posledních dílů deníku. Oběma dětem je dobře, stále čekáme na kompletní návrat čichu u starší dcery, mladší už je úplně fit, a pokud se nic nepokazí, v pondělí půjde po 2 týdnech nemoci zpět do školy.

Pokud starší Anně zcela vybledne i druhá čára na antigenu – ještě jí tam slabě vidíme, bude mít čich a bude jí dobře, mohla by jít do školy také. Dost se těším na to, že mi alespoň na chvíli bude z hlediska našich dětí ale úplně naprosto jedno, jak to ve škole s covdiem a karanténami/izolacemi a online výukami šidí a dělají super blbě. A nebudu se bát nákazy. Už máme v UZISu (i v tečce) 2 certifikáty o prodělání nemoci na 150 dní, čímž snad odpadne spousta potíží. Žádná další po omicronová mutace se zatím na nás neřítí, tak snad bude pokoj aspoň chvíli.

Víno nebo sexshopík?

Od včera se událo několik dalších zajímavých věcí. Emmě přišla v balíku poštou nová učebnice angličtiny pro pátou třídu a tak si ji odnesla do pokoje vybalit. Za chvíli se znovu objevila v obýváku, v ruce se dvěma slevovými kupony, které byly k učebnici přiloženy.

„Jaká degustace vín? A mami, co je to sakra sexshopik.cz – 25 procent sleva?“ upřelo na mě to nebohé dítě velké modré zatím nevinné oči. To by fakt jeden nevěřil, co dneska prodejci knih naházejí jen tak do balíku k učebnici za kupony, pomyslela jsem si. „Píšou tu erotický hračky. Hračky?! Nějaký prasárničky – hnusárničky, co?“ Dodala Emma potutelně, aby přerušila můj zmatený zaskočený výraz, chvíli trapného ticha a výbuch smíchu zbytku rodiny. Emmě zkrátka nemusí nikdo nic vysvětlovat.

Anička měla naopak včera záchvat radosti, neboť se jí – kromě dokončení velkolepého referátu na téma Byzantské obrazoborectví –  podařilo (s mojí kreditkou) ulovit 2 lístky na vyprodaný koncert jejího oblíbence Harryho Stylese (to je ten zpěvák, co si lakuje nehty a nosí sukni, ale dceři to přijde bezva) na červenec 2022. Ne často jsem ve světě dospívající dcery tak oblíbená a získám tolik úsměvů a postcovidových objetí jako včera, když přišlo potvrzení, že platba proběhla a má lístky v mailu. Já tím zabila narozeninový dárek a spokojenost je na obou stranách. Teď jen, aby se to konalo.

Nejapné zdržování posilovací dávky pro kategorii 12-18 let

To byly světlé okamžiky včerejšího dne. Jinak se v Česku může člověk nad situací leda hodně naštvat nebo hořce smát. Trefně by se to ve zkratce dalo popsat asi takto: Kombinace rostoucích infekcí omikronem, nárůst dětských hospitalizací – včetně JIP, nefunkčních anticovid opatření (Pouze 5 dní izolace/karantény bez testů), absence boosteru pro děti od 12 let a jako třešeň na dortu zrušení povinného očkování. Jeden by zaplakal.

To je tak, když (Ne)Zdravé Fórum a jeho „odborníci“ typu MUDr. Hana Zelená, infiltrují poradní orgány slaboučkého a nekompetentního ministra zdravotnictví a šuškají mu do ouška společně ty nesmyslné bludy, které z České republiky udělaly opakovaně zemi Best in Covid na celé planetě.

Jediného, čeho tímto hloupým chováním a pokrouceným vnímáním „svobody“ dosáhneme je, že Česko rozumná Evropa nakonec leda oplotí jako covidový skanzen a na cestování a blížící se lyžování v Rakousku, Německu či Itálii nebo Francii budou antivax moci zapomenout. Bohužel kvůli zabedněnému odpírání a posouvání schválení 3. dávky kategorii pro 12-18 let, se zkomplikuje cestování i mládeži.

V Rakousku totiž bude očkování od února povinné, 2 dávky našich ubohých dětí 12-18 let, kterým je těmi stupidy bráněno v přeočkování, budou po 6 měsících neplatné (Děkujeme, pane ministře) a ani ve Francii, kde budou povinné očkovací pasy, na neočkované z Česka také nikdo zvědavý nebude. Německo už povinné očkování připravuje taky. Ale kdepak my…. My se budeme dokola promořovat a znovu a znovu obětujeme děti.

Moji přátelé i zahraniční příbuzní se nestačí divit, co tady je možné i po tom všem, čím jsme si zbytečně prošli a kolik lidí zde zemřelo a stále ještě denně umírá na covid. Stydím se za všechny ty popíračské pitomce, zejména za ty z řad lékařů.

Další dopisy ministrovi

Děkuji člence skupiny Pacienti s Covid 19 Michaele K., že nelenila a napsala ministrovi. Pro moje děti už je bohužel na 3. dávku pozdě, jsou proti mojí vůli „promořené“ ale pro ty ostatní být nemusí… Odložit rozhodnutí o týden v době nejvyššího šíření? To je pekelný hnus. Za týden budou další tisíce dětí zbytečně nemocné. Dopis přetiskuji bez úprav.

Dobry den, pane ministre,
nemam slusna slova, ktera by byla publikovatelna a nebyla zalovatelna. Zazivam neuveritelnou bezmoc a lomcuje mnou vztek. Hodili jste pres palubu nase deti, napospas omicronu. Zila jsem v nadeji, ze umoznite rodicum ockovat deti mladsi 18 let boosterem jeste tento tyden a vy jste rozhodnuti alibisticky odlozili o dalsi. To uz ale mozna nebude koho ockovat, protoze deti budou mezitim promoreny. Tvrdite, ze chcete deti chranit, ale delate opak. Vstoupite do dejin jako ministr promorovani. Vakcina chrani, virus muze zdravi dlouhodobe a nevratne poskodit, neco o tom z vlastni zkusenosti vim. Sam tvrdite, ze booster chrani ze 100% proti tezkemu prubehu nemoci, a ze „ted je ten cas“. Tak na co u deti cekate? Uvedomujete si, ze vekova kategorie 12+ ockovana nekdy v letnich mesicich je na hranici ucinnosti druhe davky vakciny? Tim je tato skupina aktualne nejohrozenejsi. V cem je u nas problem? V Rakousku ockuji tuto vekovou kategorii jiz po 4 mesicich od druhe davky nekolik mesicu, booster schvalila EMA, dporucuje Kochuv institut v Nemecku, ockuje Izrael, proc si Vlada CR, jindy tyto zeme vydavajici za nas vzor, nyni priklad z techto zemi nevezme? Doporuceni jsou i u nas – Ceska vakcinologicka spolecnost i lide, kterymi jste se v ramci strategie boje s covidem zastitovali (napr. doc. Hajduch). V kontextu techto skutecnosti se mi jednani vlady jevi jako neomluvitelna svevole, kterou si neumim vysvetlit. V kazdem pripade, pokud se dcera nakazi, coz vzhledem k situaci ve skolnim zarizeni, ktere navstevuje, neni nepravdepodobne, budu Vas volat k plne zodpovednosti. Mimochodem zde zjevne dochazi k porusovani par 29 odst 2 skolskeho zakona, protoze vzhledem k impotentnim opatrenim nechavate ve skolach virus prakticky bez omezeni sirit, tudiz skoly nejsou pri nejlepsi vuli schopny vytvorit bezpecne prostredi pro deti. Soucasne branite dotcene vekove kategorii vcetne me dcery v pristupu ke zdravotni peci a dopoustite se diskriminace z duvodu veku.
Promoreni zdar.

Dnes ráno mi paní Míša píše, že její syn je pozitivní. Chce se mi něco rozbít. Další zbytečně nemocné dítě, které mohlo mít booster.

Odpoledne se v diskusi na internetu objevuje následující zpráva. Zatím je to jen drb z internetu, ale kéž to bude pravda.

Tak držím palce, ať to ti vládní pazdráti už opravdu pustí. Ke zdržování 3. dávky pro kategorii 12-18 let fakt není jediný důvod.

Je pro mě opravdu těžké pochopit, proč už 2 roky musíme opakovaně v Česku bojovat za zcela obyčejné logické věci, které zbytek civilizovaného světa přijímá včas a automaticky. Vždycky to nakonec stejně dokážeme, jako se už v klidu očkují děti ve věku 5-11 let – a co kolem toho bylo za nejapný zbytečný hysterický cirkus. Stejně tak prorazíme i ten booster pro 12-18. Ale toho opruzu, házení klacků pod nohy a zbytečného zdržování, které každý den, každou hodinu, stojí další a další zcela zbytečně nakažené mladé lidi a zdravotní komplikace, to je fakt únavný boj s blbostí.

Mimochodem četli jste příběh té maminky, co nestihla holčičku očkovat a nyní jsou s covidem v Motole? Tomuhle se dá očkování předejít… Sakra práce už.

 

Všechny díly zde: https://www.blogosfera.cz/author/terezaboehm/

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
3 měsíců před

Zřejmě je fakt krize a lidi nekupujou erotické příručky a konaj dle svých osobních představ. Začíná to být vážné…..

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial