Omicronový deník – desátá část – Dorty a obrazoborecví

Dnešní den začal tím, že jsem si místo kapek stříkla omylem do oka antivirový pudr taffix. Čekala jsem, že se to jednou stane, protože ty zatracený lahvičky jsou stejně velký a obě blbě bílý.

Naštěstí taffix sice v nose pálí jako čert, v oku s rychlým výplachem nepálí vůbec, dobré vědět. Aneb vyzkoušeli jsme za vás, ale opakovat to nemusíte.

Děti (2x očkované) se zdají po 13 dnech útoku Omicronu už docela v pořádku. Poznám to podle toho, že minulé skoro dva týdny byly každá většinu dne zalezlá ve svém pokoji, a i když se jim z nejhoršího (horečky, ucpané dutiny, rýma, kašel) ulevilo po 3-4 dnech, většinu dalších dní prospaly. Představa krátkého pětidenního onemocnění, kdy pátý den se vrací dítě „fit and ready“ do školy nebo dospělý do práce, opravdu reálná příliš není. Však si to brzy bohužel nejspíš skoro všichni vyzkoušíte na vlastní kůži. Fuj.

Krychličky v minecraftu

Včera ovšem vylezly konečně obě ven z pokojů bez respirátorů (Jéé, čau ségra!) a začaly řádit úplně jako zdravé. Asi po 3 hodinách se mi v koutku mysli zastesklo po tom tvůrčím tichu, co tu většinu dne panovalo, ale hned jsem si to rouhání zakázala. Jen ať řáděj, ale jsou zdravé. Emma – v izolaci měla oficiálně být jen do soboty /5 dní – cha/ – měla včera (úterý) po 12 dnech první vzrušující zdravotní procházku se mnou ke kontejneru tříděného odpadu. Cestou jsem se jí ptala, zda jí nechyběli lidi. „Ale já lidi viděla pořád, mami“ odpovídá mi to dítě. „jenom byli trochu čtverečkovaný.“ „Jak čtverečkovaný?“ ptám se já, v dobré víře, že tím myslí paní učitelku na online výuce, která bohužel už dávno skončila (ta výuka), protože přece stačí pět dní a pak si poraď sám. „Ne, mami, přece v minecraftu…. Tam je lidí, to bys koukala. Jen jsou trochu krychličky, víš?“ Aha… tak nic. Dnešní děti jsou zkrátka jinde.

Pak Emma doma začne tvořit ten velkolepý dort, na který se těšila – jen tak – o kterém jsem vám psala včera.

Fota  zde:

Myslím, že kdyby nevyšla profese programátorky, má i jiné zajímavé talenty. Anička jí při tom zdatně asistovala – především radami. Zárověň ale propadla mírné beznaději, protože jí nemoc uvrhla do izolace zrovna v době uzavírání klasifikace (!!!) na gymplu a část učitelů bohužel nemá slitování. Pan učitel z dějepisu, jí místo posledního testu, na který chyběla, napařil referát na pět stránek (a teď se podržte) o Byzantském obrazoborectví (ikonoklasmu). To je paráda… žádné víc sexy téma z historie pro 15 letou puberťačku asi pan profesor nenašel. Aneb jak nemocnému dítěti ještě pořádně zkazit náladu.

Byzantský ikonoklasmus

Já to české školství fakt někdy nechápu…. Střední škola si vybere nejnadanější žáky, kteří projdou těmi obludnými testy cermatu, vyzobe základkám jedničkáře a dvojkaře, aby jim následně 8, 6 nebo 4 roky dokazovala, že jsou úplně blbí… Jak nemám ráda popírače ezoDuška, tak v jednom si ho – nebo divadelní hru, ve které jsem ho viděla – dovolím citovat: “Když se zeptáte v první třídě dětí, kdo umí kreslit a zpívat, přihlásí se skoro všichni. Zeptejte se na to samé ve třídě deváté? Přihlásí se jeden, maximálně dva.“ Nerozumím tomu účelovému znechucování některých předmětů učiteli…. Copak v dějepise není nic zajímavého z novodobé historie, na co by šlo udělat referát na 5 stran? Nemám nic proti Byzantskému obrazoborectví a je mi jasné, že to Anna napíše, ale bude se s tím mordovat, místo, aby odpočívala po nemoci a psala třeba něco o trochu zábavnějšího a aktuálnějšího. No nic.. jen povzdech. Pořád si to školství (sama částečně učím na FSV UK) chci idealizovat jako nějakou krásnou profesi, kde dětem/studentům jako partneři (nikoliv tyrani) předáváme vědomosti a máme radost z jejich úspěchů a poznání…

Prostě pohrdavé pohledy dezolátů ignorujte, na bludy doplatí sami

No a teď k omicronu. Asi jste viděli dnešní čísla – 3700 reinfekcí + 28 469 nových infekcí. Bude to teď 14 dní rychlá jízda. Jak víte, my s mužem po 3 dávkách (3x Moderna a 2x Pfizer a 1 Moderna) jsme se od 2x očkovaných dětí nenakazili. Silně doporučuju třetí dávku. Imunita po třetí nastupuje téměř hned, takže budete chráněni a je zbytečné si Omicron prodělávat, když nemusíte. Dnes se bude rozhodovat o osudu dětí 12-18, kéž to klapne a třetí povolí i pro ně.

Psali jsme na všechny strany, přehazovali si nás jak horký brambor, tak snad to dopadne. Jinak nás čeká nekontrolovatelné šíření nákazy nejen na základkách, kde už se mu teď nejspíš nedá zabránit, ale i na středních. U očkovaných to opravdu vypadá na lehčí průběh a budu doufat, že starší dceři se čich vrátí úplně (teď má zpět tak 70 procent) jako u mladší dcery (ta už 100 procent) a další komplikace už nepřijdou.

Pokud se chcete Omicronu vyhnout – což bude vážně těžké – nemůžete jít teď tak 3 týdny vůbec nikam a stýkat se prakticky s nikým. A ani tak nemáte jistotu, že vám to domů někdo z blízkých nedonese. Zejména ze škol, školek a zaměstnání. Nakažlivé je to šíleně. Prodělat se to dá znovu i po Deltě před měsícem (máme už takové lidi ve skupině pacientů).

Všichni si přejeme, aby tohle byla poslední vlna, aby to byl lehčí průběh a nepřišlo dalšího už nic. Kéž to tak je. Dávejte na sebe pozor a očkujte se. Pokud máte děti neočkované nebo jen se 2 dávkami minulé léto, počítejte s nákazou každým dnem… Děti 5-11, které se očkují teď, šanci to nechytit mají, protože budou mít hodně protilátek, pokud stihly 2 dávky. Držím palce.

Všechny díly zde: https://www.blogosfera.cz/author/terezaboehm/

Subscribe
Upozornit na
guest
45 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radka Kielbergerová
Radka Kielbergerová(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před

Dobrý podvečer přeju,Terezo. Asi víte sama, že na stránkch prostoru, odkud se známe, jsem nikdy zcela zásadně nepatřila k veleobhájcům školství a ani ne učitelů. Ale ruku na srdce – nechtějte se v tom všem momentálním covidprostředí a vpodstatě nemožnosti věci uzavřít – pololetí , nechtějte se v tom jako persona motat a mít na krku dodržení všech věcí, co ředitel jako požadavky dodržet chce a v rámci regulí prostě musí. To nebudu rozepisovat..jen že musíte testy pololetí nahrazovat, a dokonce k tomu napsat i protokol…jinak nemáte právo známku dát….no to nic. Tak jen ještě něco: Ač nevím, kolikátý ročík… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před

Berte to tak, že jí to prostě mrsknul ve stresu. Uzavřít to musí…protahovat to nikdo nechce k posunu klasifikace a kdyby na něm bylo a byl čas…vsadim se, že to řeší jinak. Dcera se to tak rychle nedoučí … to by bylo unfér tkzě..no tak varianta. Co se dá i poslat. Zejtra tam nemusí být znova ona…nebo on…No ta situace je tak děsná a nervní…a k neřešení nebo ve zkratových řešeních…fakt…to se omlouvám že jsem to nevydržela, ale fakt je to letos po dvou letech extra nářez stresu. Jen hodit ty děti do programu zpàtky trvá doteď. Mam taky dost.… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

Nu trochu jsem se rozhodl vám pokazit den, vy jste ideální konzument farmeceutického průmyslu, konzument, který platí, platí několikanásobně víc a navíc si to ani neuvědomuje. Rozebereme si antivirový sprej taffix. To že jste si ho omylem stříkla do oka je milá a štastná náhoda. Hned vysvětlím. Pokud se podíváte na složení toho spreje zjistíte, že z devadesáti procent ho tvoří Hypromelóza tedy Hydroxypropylmethylcellulosa. No a ta se používá pouze jako podpůrný lék při nedostatečné tvorbě slz. V případě nosního spreje přidali pouze mentol, protože už stovky let před tím věděli šarlatáni, že lidé velmi kvitují pokud lék nějak pálí či… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  TEREZABOEHM

je mi to konec konců jedno, noste si jim ty peníze klidně v nůši. Stejnej účinek by to mělo i kdybyste si nos vytírala třeba vínem, kyselé prostředí tam bude stejně. a za 449 korun už by to víno bylo i kvalitní a rovnou sedmička 😀

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  Tereza

Páni, ještě jednou, jen jsem vás varoval, abyste nevyhazovala peníze zbůhdarma. A ano, rozesmálo mě to. Přečíst si tklivý příběh o vzniku pudru nemusím, mám medicínské vzdělání, abych přesně věděl, co v tom pudru je, složení je v příbalovém letáku a tam lhát nesmějí 🙂 Zapomente na tu diskuzi, jako bych nic nenapsal, přece vám tu víru v placebo nenabourám, to bych nerad.

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  Matějovský

a ještě jednu věc, píšete nevinná desinfekce nosu, můžete mi to specifikovat? Která ze složek taffixu je ta desinfekční? poradím vám – ani jedna.

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

tak arogantní namyšlenec, no tím asi skončíme…uvedl jsem argumenty, vy ani jeden, ale vy máte svůj příběh, vidte?

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

ne, ani jeden.. čtěte pečlivěji

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

no urážet umíte tak nějak dětsky, dát sem odkaz , placený!!! odkaz tedy advertorial v lidovkách je prostě boží 😀 V advertorialu byl i rozhovor s prodejcem Bohemia energy, je to pouhopouhá reklama, sofistikovanější studii nemáte, vidte? Ani nemůžete mít, a víte proč?? no protože tohle je bráno pouze zdravotnický prostředek, schvalovací proces je v tomto případě asi o tři roky kratší 😀 Víte, to i ten na covid nezabírající Ivermectin má na to tělo blahodárnější účinky, ten to tělo parazitů dokáže zbavit. Jste pouze věřící člověk a jste rozčilená jen proto, že jsem vám tady veřejně rozkopal bábovičky.

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

ano odkazů tohoto druhu sem jistě dáte kvanta, jenže to je tvrzení pouze výrobce, nezávislé studie toho zázraku pardon zdravotnického prostředku, prostě nejsou. řvu smíchy, že zdravotnickým prostředkem to nazývá i ten neštastník, co to prodává, proč asi, že 😀 A spát s dovolením půjdu až se bude chtít mě .Vy se sama sobě popíráte a to je na té diskuzi s vámi mudly prostě nejzábavnější 😀

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

výborně, další reklama, ta společnost byla založena před třemi lety prokristapána a jako svou studii uvádí, že aplikovala sprej při motlitbách věřícím??? Jako čím dál tím líp 😀 Nejspíše farmaceutický zázrak 😀

Klára
Klára
4 měsíců před
Reply to  Matějovský

Taffix před časem uvedli na trh jako prevenci alergií. Moc se neuchytil a brzy zmizel. Teď zažívá znovuzrození. 🙂

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  Klára

to nevím, mě jen šokovala ta cena, to je doslova okrádání vyplašených lidí.

Klára
Klára
4 měsíců před
Reply to  Matějovský

Mě zaujalo spíš to, že již jednou propadák se vrátil na trh za těchto okolností. Tentokrát si nějakou cílovku našel, podle toho, že jsme dosud prodali nula kusů, nebude však velká.

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  Klára

no zřejmě málo inzerovali nebo zaplatili méně komerčních článků:-). Koukal jsem, že mnozí zoufalí prodejci již ten zázrak prodávají stylem, kupte si jedno balení, druhé dostanete zdarma. Ale co, zbytečně rozjitřená diskuze.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před

Nikdy nevím, co říct některým lidem na to, že potřebují omračovat doktory, jak jsou nad jejich znalostmi a dál. Shovívavě mlčívám….Doslova přeučení… každým vrzem v internetovém
prostředí. Pojídači informací… Nereagovala bych…ale na kéž byste si něco zjistila…vpodstatě blbý každý kdo nesedí u písíčka a nebádá a není to dva roky jeho nadnebeskou mantrou…to prostě asi jakési vyjádření musím.
Berte to tak, že jste výjimečná ve znalostech a že budete lomit rukama často. Anebo semtam nějaký lékař holt nad Vámi. Tohle se stane, paní Terezo.

Radomira Kielbergerova
Radomira Kielbergerova(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před

Z Vašeho dnešního vystoupení mám přesně ten dojem jako když jsem četla 5 let zpátky Vaši recenzi na 50odstínů šedi. Jakkoli si múžu myslet svoje…dryjáčnické …bože hlavní hrdinka je neskutečná kráva mne pani Terezo donutilo jít zkoumat, jestli je Vám 15 nebo 17. Takže užívejte sebevědomí Vašeho mládí s lokty jen proto, že Vám medik vysvětluje, že na Vás kdosi vydélává a urážejte všechny okolo…a já se loučím

radka kielbergerová
radka kielbergerová(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před
Reply to  TEREZABOEHM

ajaj – někdo vám objasnil… aha… takže styl který je typický pro totální nevkusné vidlácké blby na idnesu, má i paní Boehmová…zjišťovat si, kdo co dělá. Tohle mě mrzí velmi, pokud se takhle umíte hrabat ve věcech a dávat do diskuze – pokud vám kdosi tyhle info předává, chyba…chyba, to se nedělá. Za roky . co píšete, píšete stále jako namistrované nedosrostlé děvče, čemuž říkáte mladistvý styl. Rozeznejte sama sebe, milostivá, typický produkt doby, maminka, která ví málo, historie je k ničemu…že? umí se kritizovat od a do zet, ale umí psát jaksi svižně od rány. A proto je dobrá.… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

ale vy ho nemáte, viďte? 😀

radomíra kielbergerová
radomíra kielbergerová(@radomirakielbergerova)
4 měsíců před

tak jsem si to projela…vpodstatě inzerce:)) bezvadné.. společnost, co přispěchala na trh relativně nedávno…, mám pocit , že když si koupíte dva, dostanete třetí zdarma, bonus…:))božemůj svatá prostoto… placená inzerce, kam se člověk podívá, systém vánočních bonusů…jako když se potřebuje prodat krém… a já tu najdu, jak se někteří narozdíl od Vás nevyznají…hezké. Jako máte pocit, že pozurážet do fracků je systém, vysvětluje-li vám tu kdosi jen to, že to není všespásné a že je to navíc vyštnegrovaně drahé? fakt nevím…

Klára
Klára
4 měsíců před

Informace o novince na trhu jsme měli dříve, než vůbec šla objednat. Kolegyně mi mail od výrobce tehdy přeposílala v devět večer, tak ji to zaujalo. Zbytek viz moje odpovědi panu Matějovskému.

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

Trochu Vám zkazím odpoledne, vy jste pravý, nefalšovaný ideální konzument farmaceutického průmyslu. Antivirový sprej taffix, víte že z devadesáti procent obsahuje hypromelózu tedy hydroxypropylmethylcellulosu? a víte, že se používá pouze jako podpůrná léčba při poruše tvorbě slz? takže jestli jste si ho stříkla do oka, vlastně je to lepší a „účinější“ než si ho rvát do nosu. Zkrátím to, výrobce, jistě si ho sama najdete, prostě a zkrátka využil vzrůstající paniky a narychlo spíchnul nesmysl jako je antivirový sprej taffix, přidal k tomu špetku mentolu, protože výrobci léků už od pradávna vědí, že lidé milují když něco při léčbě pálí… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před
Reply to  TEREZABOEHM

jednoduše, protože se to hned napoprvé neuložilo, tak jsem to zbytečně musel napsat znovu, nemohl jsem si pomoci, ta vaše naivita byla tak odzbrojující, že mi to nedalo 🙂

Matějovský
Matějovský
4 měsíců před

chovejte se dospěle, děkuju.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial