Nechávat si rozbít hubu jen tak….

Jo, to by kdekomu vyhovovalo. Kdyby se sebou člověk nechal vláčet, vorat,  případně  kdejakou škarpu vysmejčit a ještě se u toho způsobně usmíval.
Setkával jsem s maloměstským šosáctvím vlastně od dob dospívání. „Měl by ses ostříhat jako slušnej kluk….“ , nebo „Ty posloucháš ten … ten metal ? Ale jak pěkně zpívá náš Kája…. a ten David ten taky hraje pro mladý a jaký je to pěkně melodický….“ , případně „ To je umění psát o chlastu a ze špindíry dělat hrdinu ?!  Je takových pěkných knížek a ne ten Buko…, nebo jak se vlastně jmenuje.“
Jenže já zatvrzele věřím, že život ve veškerý svý kráse vašnostové není nakašírovaná přehlídka kýče a plků. Že perly často ležej tam na dně… přesně v těch místech kde by je jeden nehledal. Krása tam vyklíčí aby vás mohla uštknout a nádhera infiltruje….Pokud  se je spousta lidí ochotná o tyhle vjemy okrást je to jejich věc. Ne moje.
Stejný názor mám na šosáctví a slušnost. S líbeznou gramatikou na rtu a srdcem baziliška nebo s prdelí v mluvě a srdcem na dlani ? Mám dávno jasno.
Doba je navíc taková, že naoko nastrojená slušnost je uctívaná jako zlaté tele. Málo ji u svých věrných škodí bahno pod spodničkou. Možná právě proto jsem svého času kvitoval průvanu v politice který udělal Pavel Novotný. Jasně na první dobrou pro spoustu lidí pošahanej magor. Ale zastat se těch s kterejma byl roky vytíranej kdejakej kanál uměl výborně. Skutečně hrubé pytle záplatoval zkrátka skvěle ….
Jo, sem už takovej pitomec. Sem takovej rád… Jak to máte vy?
Díky a ahoj Filip.

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Šik
Jan Šik(@jansik)
5 měsíců před

Pavla Novotného nemusím, byť s jeho názory na řadu věcí souhlasím. Myslím si totiž, že se najde dost lidí, kteří si z toho jeho stylu přeberou za své jen tu vulgaritu. Ten styl mi nesedí. Jinak souhlasím s Vašim postojem ke strojené slušnosti doby. Sám u sebe jsem si začal dávat pozor na slovo ale, kolikrát a jak ho používám. Považuji ho za jeden z nástrojů přetvářky a líbivé politiky vůči všem. V první větě říkám, že s něčím souhlasím a za spojkou ale, říkám něco úplně opačného. Jinak řečeno vlastně skrytě lžu, protože se chci zalíbit oběma stranám. V… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
5 měsíců před

Občas si přečtu komentáře na Neviditelném psu, kde moje blogy vycházejí taky. A je to skvělý studijní materiál v diskusi. Ta zoufalá snaha mi vysvětlit, jak jsem blbý, jak nezvučím s mainstreamem, což je špatně atd. Bavím se.
Dík za blog, Filipe.

Tomáš Vodvářka
Admin
5 měsíců před

Máte pravdu, jsem už nepřevychovatelný……

Michaela
5 měsíců před

Srdce baziliška je ještě v pohodě. Ale líbezná gramatika a prázdno v hlavě – to je kombinace neprůstřelná, mávám bílým praporem…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial