A je to tady! Stardens 2

Další večer, kdy zas všichni zhubli, zkrásněli, kdy se u toho zas rvu čokoládou a zase si říkám: vodzejtřka. A tančit holka…Vzpomeň na Štefana. Ten se tě neptal!

Štefan se neptal. Nikdy. Štefan mě popadnul a už se kroužilo. Kroužilo se tak divoce, že v tanci nebylo možno poznati, kdož Štefan a kdo já.

Můj tatínek…tati, včera vypadl Trávníček v tvém stardante…můj tatínek ke konci své pracovní kariéry stanul na místě zástupce ředitelky ústavu pro mentálně postižené. V lesích, klid, a u areálu brána s boudičkou vrátných. Já vám nevím, kde je ta kouzelná scéna…snad v Jára Cimrman ležící spící, jak máte pocit telefonáty vytíženého sekretáře a jistého zodpovědného personálu v řešení problémů provozu a nakonec tam přijde šéf a řekne, tak pro dnešek končíme. A chovanci přemlouvají…ještě jeden telefooón…A tohle přesně je parketa, na níž doslova tancoval Štefan.

Zkrátka v těchto lesích bylo zapotřebí hlídat frekvenci návštěv zodpovědně, v zápisech a časech a s jistým vydáním pomyslného certifikátu Lze vstoupit, u vstupní kontroly obstál. A tak kdokoli vstupoval na pozemek ústavu, musel projít kontrolou. Ta spočívala v tom, že kdo z příchozích si se Štefanem nezatancoval, nemohl pokračovat. Netýkalo se to jen zásobování, kde řidiči Štefanovi z okýnka vysvětlili, že auto tancuje špatně. Pěší jako já měli smůlu. Měla.li jsem toho dne kdy cosi otci donést do práce, vždycky jsem slyšela, nezapomeň, že budeš tancovat.

U brány jsem byla chycena Štefanem v teplákách a s úsměvem šíře hraničního pásma s Německem obejmuta a olíbána radostí ze shledání a okamžitě cloumána v tanci, který se neodvážím nazvat ani polkou, ani valčíkem…to asi mělo bejt …ani obkročákem a v místech návalu náhle vyhřezlé Štefanovy radosti i nějakým tím kwikstepem. Hezké na tom bylo, že jak já neumím a neuměla jsem nic z toho vyjmenovaného tanečního, přetěžké bylo poznat, kdož z nás dvou je chovanec a kdo návštěva, co je na tom o maličko líp.

Vysvobodit mě vždy mohlo houknutí mého otce, že nutně potřebuje knihu návštěv. Byl to osvobozující okamžik po neuvěřitelném sevření Štefanových chlapských paží a několikrát v tanci svatého Víta obkrouženého parkoviště. Štefan mě pustil a mazal pro sešitek se zápisem. V sešitku nebylo zapsáno vůbec nic a Śtefan byl za ten zápis pochválen.

Na cestě zpátky pak stačilo Štefanovi z okna zaburácet…Štefane…už tancovala, můžeš jí pustit…a já slusně jako pravá dáma poděkovala zodpovědnému vrátnému za tanec a opustila prostor.

Ať je, jak je. Po vzoru Zdeňka Godly vím jedno…on to přesně neví, a proto se tak hezky včera zeptal, že tedy asi nešlapal dobře. Ano…já vím. Já špatně šlapala. A vím, źe i když v této oblasti u našich hranic u cest stávají děvcata, která šlapou velmi dobře…přátelé, ani kdyby…ani kdyby já…ani kdyby, nešlapala bych se Štefanem dobře ani tehdy. Zkrátka musím se dívat dál. A uvidíme, co a jak a kdy to všechno vodzejtřka dám.

Hezkou neděli všem.:)

Subscribe
Upozornit na
guest

12 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Melišová
1 rok před

Program nesledujem, asi to u nás nedávajú, ale krásne ste to popísala, veselo, vtipne. Hudbu milujem, hlavne ju počúvam, obdivujem tanečníkov. Pozriem program ak to ešte ide a naladím si. Ďakujem, pekný večer

Martin Irein
1 rok před

Nejsem divákem tohoto pořadu, jen si nepravidelně přečtu o tom, co se tam kde a kdy dělo. A přitom si zavzpomínám na to, kdy jsem tančil jako bodnutý vosou a na zcela zaplněném parketu jsem dokázal vytvořit dost prostornou mezeru pro sebe, partnerku a naše prapodivné kreace.
Ten parket nebyl velký – asi tak pro dvacet normálních tanečníků, deset rozdováděných tanečníků, nebo, jak se toho večera stalo a vzniklo z toho nejsledovanější vystoupeni, pro jednoho Ireina a jednu Lešánkovou. O tom ovšem… ale to už všichni víte.

Michaela Klímová
1 rok před

Moc to nesleduji. Ale je fakt… že ten pořad trefuje a probouzí naši jiskru. Takže život posunovat,
PS Psaní NE…! ;)♥

Brigita Tóthová
1 rok před

Krásné, zábavné a velmi taneční ráno jsem díky Vám prožila Radomíro. Viděla jsem zatím jen první díl a opravdu mě to pohltilo. Program na dnešní večer je jasný. I díky Vám.Miluji tanec a hned bych si se Štefanem hopsla:-) Krásný den přeji

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Pěkná reportáž. Závidím všem, co umí tancovat, ale Štefana bych možná dal….

Vlasta Fišrová
Vlasta Fišrová
1 rok před

Príma ☺️ taky jsem tancovala… S různýma týpkama, třeba v důchoďáku. To byl šarmantní tanečník, možná už 90 let a kam se na něj hrabou ti mladší. Jsem si tak vzpomněla. Můj táta tam seděl, tančit nechtěl.

Jara Rank
Jara Rank
1 rok před

Dobry den, Radko. Star-dance prevzali Cesi z USA, tam uz to bezi temer dekadu, ale co jsem si vsimla na iDnes, jak nesmyslne se v diskusi do Vas a Filipa navazela pani uklizecka, slo o „Prostreno“ – to take prevzali z UK a USA, jenze se to absolutne neda prirovnat, porota musi mit vzdy nekolik Chefkucharu. Jinak ta madame take zastupuje svoje odbory v „antivaxxing“, diky pani Boskove, ktere uz davno preskocilo. Dovolim si sem dat tabulku, kterou bohuzel te Nane nemohu poslat. Meni se podle stavu a je tam i CR.
Zdravim Vas na dalku!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial