Tajná zákoutí profesionálních kuchyní…..

Kde hledat polévkové lžíce?Tajemné místo, které pomalu z kuchyni mizí. S přibývajícím časem stále víc a víc kuchyní dělá vlastní tatarskou či rajčatovou omáčku, i hořčici. Takže dobám, kdy se při nedostatku lžic stačilo podívat na dno kyblíčků s kečupem a zmíněnými komoditami pomalu ale jistě zvoní umíráček….KuřárnaStále víc a víc mladých kuchařů přechází na tvrdší drogy a tak je i kuřárna zapsaná na seznam chráněných druhů. Přiznávám, je to škoda…. Spousta skvělých receptů, meníček, nebo mileneckých poměrů vzniklo tam kdesi na dvorku s výhledem na popelnice. Nikde káva tolik nechutnala. Ádios romantiko….

Personální stolekTolik radosti na tak malé rozviklané ploše. Co na tom, že kuchař si k němu nesedne nikdy a číšník obědvá v jedenáct večer. Často bývá bez židlí, sedí se na přepravkách či bednách s nealkem. Umístěn je většinou tak, aby kuchař na kamnech v těch jedenáct večer netrefil nožem číšníka, který naťukal poslední objednávku a provokativně si sedl ke zmíněnému obědu…..

Lapač myšlenek, aneb chladící box či sklad….Nejzačarovanější místo celého objektu. A čím dál z kamen do něj musíte…. tím větší švanda. Byl v Plzni podnik, kde jste musel vysprintovat na chodbu a po křivolakých schodech odhopkat do sklepa k přípravnám a boxům…. Ve chvíli kdy jste běžel pro mrkev, bylo jasné že sotva budete na místě…. Chvíli postojíte dumajíc co jste chtěl, do přepravky se zelím hodíte pro jistotu pár jablek, celer a poběžíte zpátky….

Tiskárna od kasyJo, jo…. Její zvuk vás bude budit ještě dlouho po smrti. Nekončící rachot bonů…. A když je náhodou klid, pak je to jen klid před bouří. Ve chvíli kdy vypadne z elektriky a vy si toho hned nevšimnete, jedná se dokonce o klid smrtící. To co z ní vyleze po restartu bych nikomu nepřál…..Díky a ahoj Filip 🙂

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
22 dní před

 comment image
Ovšem já nejsem troškař, už mám lapače myšlenek po celém domku.

Vladimír T. Gottwald
22 dní před

Pravda! Taky… ;o)

Hana
Hana
22 dní před

Cítím vůni smažené cibulky..😊

Tomáš Vodvářka
Admin
22 dní před

Moc pěkné reminiscence, Filipe.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial