Zpocenej štvanec

Je léto…. hurá, konečně si ohřejeme kosti. Jásá převážná většina národa a chystá se rekreovat, držet siesty a odpočívat. Ne tak kuchaři. Ti počínaje táním sněhu a zlomovým pučením všeho zeleného a květnatého kolem Velikonoc pozorují s obavou ručičku teploměru…. Někteří dostávají tik, jiní zvyšují sebezničující tempo a berou si brigošky na „krátkej tejden“, ti nejméně zdatní přechází z tvrdého alkoholu nejprve na měkké drogy….

Důvod je prostý. Většina jejich kobek není vybavená klimatizací a v létě se mění na trénink aklimatizace v Pekle, kam většina těhle ordinérně sprostejch pyromanů stejně směřuje. Sám jsem miloval zvlášť provoz kde mi od osmi hodin ráno jela kromě režonů na ohřávání varna na těstoviny a nádherně horkou osvěžující páru produkovala až do jedenácti do večera. Jo, to je labůžo a práce není jen tak pro nějaký měkoušský kokůtky…

I sebekrásnější žena v profesionální kuchyni přežije jen když se z ní stane vostrej chlap. Alespoň navenek. Kuchaře totiž musí obklopovat plameny, pot a v neposlední době pořádnej kus pýchy kterou se odliší od normálních smrtelníků. Když si to zamiluješ… je konec, jseš ztracenej. Bez toho všeho už nikdy nebudeš celej. Můžeš si kvůli debilnímu covidu vyrvat srdce a jít hledat jistoty k pásu… Ale pokud se nepostavíš zpátky za varnej blok, nebudeš už nikdy celej. Můžeš klidně místo stání u ponku sedět v klimatizovaným kanclu… ale srdce a sny na mimotělním oběhu … to je špatný kámo.

Narodil ses jako sice zpocenej, ale šťastnej štvanec tak se to nesnaž ošulit. A dávej bacha… Pálí se ti základ kurva…!!!

Subscribe
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
David Vlk
1 rok před

Hele a jak to vypadá s tím Tvým šunkostrojem.Neflákáš se? Blog dobrej!

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Perfektní, Filipe, škoda že do Plzně je to od nás z Ostravy přeci jen flák cesty. Ať se daří.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Určitě mi dejte vědět, až budete v Ostravě. Rád bych se s Vámi setkal osobně.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial