Kauza Feri a chlapáci v bačkorách….

Vůbec nehodlám rozebírat vinu, či nevinu Dominika Feriho v kauze, která mu momentálně minimálně zlomila mladý, zdánlivě pevný politický vaz.

Spíš mě ve virtuálním prostoru zaráží ta obrovská spousta reakcí borců, kteří ve své podstatě nedělají nic jiného, než sexuální násilí na ženách zlehčují. Právě tato kauza nám dala šanci …. téma zvednout jak hozenou rukavici z prachu. Nejsme rozhodně nějakou jámou Pekel, kde je jakékoli domácí či sexuální násilí vychováváno v rodinách…. Na druhou stranu jsme kotlinou, kde je jako v správném Předpeklí relativizováno.  Vždyť „ty takzvané oběti“ po tom v podstatě touží. Dítě které není bité není vychovávané, žena která nezažila sexuální ataky je k politování a neatraktivní. Žena která je zažila je děvka a řekla si o to.

Ne, nevolám po Mee Too Made in CZ. Je to extrém, a ty nikdy k ničemu dobrému nevedou. Jen říkám, že náš přístup všeobecně je extrémem druhým. To je v zemi kde zažije násilí každá třetí žena a kde se jich drtivá většina bojí o svém příběhu mluvit a nahlásit ho…. rozhodně špatně. Konec tolerance a zlehčování násilí na ženách mě tak vychází jako podstatně lepší volba, než vzpomínání na to jak jsem v dobách bujné rujnosti vždy přesně poznal, že ne v podstatě není ne, ale je jen dalším kolem sváděcího divadla. Lepší bejt chlap, než chlapák v bačkorách…Co vy na to?

Díky a ahoj Filip.

Subscribe
Upozornit na
guest

31 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova

Nějak se ne ve všem shodneme. Ale v jedné věci zřejmě snad… Nechtěla bych zkoumat špalír těch, co si jindy užívají veškerá vlastně neškodná svobodná plácnutí po zadku a bouří se proti mantinelům nastaveným tomuto podivnému chlapáctví a nyní jsou v chování mužů na čaji o páté a gentlemani každým coulem. Náhle totiž Feri…Ne źe by tedy hoch neujel, ale ono se na něm dá učinit bod. Jak nemám ráda Benešovou, říká správně …vyreší to jenom osvěta a změna ve vnímání. Sama velmi dobře vím, jak Vám cokoliv zjeveného, když je muž známou osobností, fakt nikdo nevěří. Takže neumenšuji nic.… Číst vice »

Naďa
Naďa
1 rok před

Já jen k tomu názvu „Chlápci v bačkorách“, možná by to chtělo vlastní nápad…

https://www.dumknihy.cz/laska-v-backorach?gclid=Cj0KCQjw8IaGBhCHARIsAGIRRYrx6T7mgkL77Fs3MbnLxUNKrsOXhENUPtxKowAVrZBeYOnQcRfm1BYaAh_7EALw_wcB

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

Zacházet s věcmi v prostoru publikování je semtam i o tom, že se právě že stejný název dá…Záměrně. Běžný jev… Tady si myslím, že půjde o dvě věci:) Touu první je myslím si jen čistá shoda náhod a nápadu ze své hlavy bez podsunuté znalosti …tou druhou, že se to chce mermomocí autorovi nandat…;))

Naďa
Naďa
1 rok před

Není to ani náhoda ani nic autorovi nenandavam. Byli jsme přátelé na Facebooku a také jsme si psali na messingeru, Filip sledoval moji cestu od obálky až po vydání tě knížky.
Na jednu stranu mě těší, že má můj název takový úspěch,na druhou stranu to pociťuji jako drobnou krádež mého nápadu, nebo spíše malou invenci Filipa.
To je všechno, o nic nejde, musela jsem to napsat a dál o tom nemá cenu diskutovat.

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

Já to rozkopnu, milá Naďo. Jakkoliv nemám fejs a do věci nevidím od počátků, co tak vím z doslechu, o čem bylo z Vaší strany žvaněno, Filip má trpélivost přímo božskou. Skončilo? Nedivím se…Jestli máte za to, že Vám tohle ukradl, tak Vám garanruju,jak ho znám aspoň neosobně a matně a zcela nezištně…tohle si milá Naďo přečtéte víckrát, víckrát…prostě o Vašem díle a názvu v tu chvíli zkrátka nezakopnul ani myšlenkou… Prostě ho to napadlo, neb on to není titulek , co by k němu měl kdokoli dlouhou a náročnou kreativní cestu. Zkrátka poblíž idiomatice,.. Čili o invenci a cemsi… Číst vice »

Naďa
Naďa
1 rok před

Tak moje poznámka byla určena Filipovi, milá Radko :-), chtěla jsem být slušná a snažila jsem se vám to vysvětlit, vůbec jsem na vás nemusela reagovat, no neměla jsem být slušná…
Vaše úvahy mi vcelku nezajímají ani vaše hodnocení mých pohnutek k napsání té poznámky, ani hodnocení mojí osoby.
A co si mám myslet o Filipovi mi také nemusíte říkat.
Zkrátka naše konverzace není k ničemu.
Takže dobrou noc.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Naďa

Vzhledem k diskusi jsem se musel podívat, oč jde. Pokud jsem správně pochopil Váš příspěvek, Naďo. tak se pozastavujete nad „neoriginalitou“ Filipova blogu s názvem „Chlápci v bačkorách“, když Vy jste svou knížku pojmenovala „Láska v bačkorách“. Pokud bychom si prošli doposud napsané knihy, třeba za posledních 20 let, jistě najdeme shodná slova v názvech u mnoha z nich. Co by třeba musela říci Agatha Christie, jejíž cca každá 3-4 kniha má v názvu slůvko „vražda“ a mnoho plagiátorů později toto slovo použila rovněž? Spíše mám pocit, že provádíte takovou nenápadnou propagaci své knihy. Přeji hezký nastávající víkend.

Radomira Kielbergerova

Přesně tak, Tomáši. Kulantně naznačena podstata. Tou druhou je jakési nesmíření, že se s námi prostě někdo přestal bavit. Tou třetí myšlenkový pochod podobný jednomu blogerovi z kapely Máňa ze Lhoty, který na blogidnesu vedl seriál co komu světové kapely ukradly za dvojici tónů v řadé za sebou:))

Naďa
Naďa
1 rok před

Mohlo by to tak vypadat, pane Vodvářko, ale není tomu tak. Svoji knížku tady nepropaguji, určitě bych si k tomu vybrala web s více čtenáři, třeba na idnes. Chápu, že moje poznámka může pro nezasvěcené být i k smichu, nebo může vyvolávat i jiné pocity, ale byla určena jen pro Filipa s ohledem na naši fb historii, kterou tady Filip popírá a která ve mně tu potřebu napsat tu poznámku vyvolala. Nic víc a už vůbec ne, co se mi zde přisuzuje. Mohla bych napsat, že mě udivuje co komentářů to vyvolalo a jakých, ale nedivím se… A, že bych… Číst vice »

Radka Kielbergerová
1 rok před
Reply to  Naďa

já Vám ne…Já kolem Vás a Vašich nevkusných teorií a rozborů, plus rozebírání změn osobností, že nešlapou vodu ve Vašem rytmu – tedy kdy skutečně musíte aspoň něco utrousit, už nebudu chodit očekávaným baletním krokem. Za mne drbna bez jakékoliv reflexe. Drsné? Jestliže tu mluvíte o zcizení titulu, nejsem to vážně já, kdo má mít červeň ve tvářích…Nekomentujte, dodržte!

Naďa
Naďa
1 rok před

Víte, paní Kielbergerova, chcete být originální a osobujete si právo hodnotit lidi, ať tak či onak, nejen mě, ale kohokoliv, kdo vám přijde pod ruku.
Přepadáte přes vlastní důležitost, což je směšné ale i tragické, hlavně pro vás.

Mohla bych napsat, že jste husa, ale nenapíšu :-), protože jste nešťastná husa a to napíšu. 🙂

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  Naďa

P.S. ale malovat umíte, to se mi opravdu líbí…

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

…kdo mi přijde pod ruku…jojo… v momentě svého neomaleného chování. Takže zrcadlo… Naďa Dubcová zcizila titul. Nemá totiž žadnou tvůrčí invenci. Nebo malou…Takže krade…Naďa Dubcová…něco ukradla… Je vskutku zajímavé, jak bez zábran a lehce tohle o někom Vy, co opravdu lidi nehodnotíte!!, na internet vykydáte… a máte pocit, že Vy jste slušná. Vámi ohozený“zloděj“ má mlčet jakož všichni a jinak mluvíte o důležitých husách, odkaz na Vaši slavnou knihu sem dáváte zjevně z jistých dúvodů a z člověka, jehož prostor laskavě vyuźíváte, činíte blba, kterému lze nakukat cokoliv. V prostoru kde lezete svou hloupostí na nervy jistě nejednomu, se nedokáźete… Číst vice »

Naďa
Naďa
1 rok před

Vstupovat už jsem nechtěla, ale jde o mojí knížku, kterou zmiňujete a tím hodnotite mojí tvorbu, kterou k vaší škodě vůbec neznáte… 🙂 K napsání téhle knížky jsem byla vyzvána, nikde jsem svůj rukopis nevnucovala a obálku navrhl a vytvořil vážený grafik, který by jistě nestál o to, aby jeho dílo bylo na nějakém braku. Opravdu je k smíchu vaše zoufalství jak mi to dát „sníst“ prostřednictvím mojí tvorby. Fakt je i směšná vaše myšlenka, že zde svoji knížku chci propagovat, ale vám se to docela vede bez mého přičinění, ještě si ji zkuste přečíst, abyste získala další munici. Tak… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

:))k své škodé Vaše dílo neznám:))) fakt? já hovořím o štěstí:))

Michaela Klímová
1 rok před

Asi je dobré si ujasnit, jestli nás víc znepokojuje bezpráví na slabším, nebo extrém. Zatím to vypadá, že se tady bojíme hlavně toho „extrému“… :/

Michaela Klímová
1 rok před

🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Každý extrém je špatný, v téhle věci dvojnásob, jak správně píšete. Myslím, že by se mělo začít o tom více mluvit, aby obtěžované ženy prostě našly zastání. Že pitomé sexuální narážky jsou stejně nepřípustné, jako každé jiné verbální násilí. Na druhé straně se bojím jistého přestřelení, že bude nutné dokazovat od chlapa, že nic neřekl a nic tím nemyslel. Mockrát mne napadlo, že se mi klidně může stát, že budu jako lékař obviněn z téhož, anžto jsem v ordinaci sám s ženou, která má na sobě jen spodní prádlo. Vůbec nevím, jak bych se měl bránit, zvláště, když dostanu časem… Číst vice »

Jan Šik
1 rok před

Já si myslim Filipe, že situace je ještě horší než ji popisujete. U nás se totiž o spoustě věcech nemluví a to je možná ještě horší než typicky české zlehčování. Obávám se, že nejsme jenom mistři v pití alkoholu a obezitě, ale nijak nezaostáváme za světem také v domácím násilí a zneužívání dětí. Možná je příčinou vysoká rozvodovost, ale ta má také svoje příčiny. Snad se to v dalších generacích zlepší, ale Feri tomu moc nepomohl. Hezký večer

Adéla Vodvářková
Admin
1 rok před

Díky za váš postoj, pod tohle bych se podepsala.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial