Letos to bude 2 500 let kdy parta homosexuálních milenců položila základy tradiční Evropy

Druhý a poslední blog z archivu…. Mimo literárních pokusů se rád věnuji společenským tématům…. jak jen to říct?  Po svém… Stejně, jako loni v létě…
Dějiny už pamatují snad úplně všechno. Proto je ošemetné zaklínat se pořád dokola jen slůvkem tradiční. Ono samo o sobě ještě nikoho nespasilo. Na rozdíl třeba od těchto „netradičních“ frajerů.
Jo, historie bejvá někdy zapeklitá.. Úplně vás vidím jak se držíte za hlavu. „To snad není možný, co to ten Vracovský zase blábolí“. Tradiční Evropa je přeci rejdištěm bílýho heterosexuálního muže. Ta nemůže stát na hrobech nějakejch buzíků…

Ale holenkové… Je to tak.

Někdy v příštích týdnech ( přesné datum není známo) si připomeneme výročí události, která stojí doslova na křižovatce dějin, které Evropu utvářely. V bitvě u Thermopyl sedm tisíc Řeků, jejichž jádro tvořily Spartské oddíly zadržovalo za cenu vlastních životů možná až dvěstětisícovou armádu Perského krále Xerxa I.

Všichni ten příběh okrajově jistě znají. Hrdinný Leonidas v čele těch největších drsňáků co Řecko stvořilo. Od malička vychováváni pro boj, pro slabost nemají místo.Stroje na čest, zabíjení a odvahu. Však se k nim odkazuje nejedno videjko tradičních nacionalizujících skupin, které se potuluje po sociálních sítích.

Co už se zdaleka v naší hetero Evropské společnosti nenosí, je fakt, že tahle grupa vostřejší než kříženec US mariňáka se Specnaz byla zároveň partou milenců. Jo, jo, to prostě byla Sparta. Chlapci již v raném věku odebíráni svým matkám a svěřováni mužům k výchově v mužských záležitostí. Když přišel čas starší zacvičoval mladšího nejen v průpravě k boji.

Ono se samozřejmě nejednalo o homosexualitu z dnešního pohledu, spíš prostě jen o sex, který ovšem často přerostl v lásku. To byl rovněž jeden z důvodů proč byli Sparťani na bitevním poli tak neústupní. Nebojovat jen sám za sebe jim dávalo v kombinaci s brutálním výcvikem odolnost a křídla. To ostatně láska umí.

Pokud tedy v diskuzích o Prague Pride dostávám otázky jaký je přínos homosexuálů pro tuto společnost, když nemohou plodit děti, můžu s klidným svědomím říct, že.. ..Krom toho, že jako jakékoli jiné lidské bytosti přispívají k jejímu progresu svou prací, věděním a tak všeobecně…. Tak krom toho by bez té party nadšenců a milenců u Thermopyl žádnej tradiční hejhula tyhle otázky nepokládal. Kyvadlo dějin by se bývalo vychýlilo úplně jinam.

To jsou paradoxy, co ?

Díky a ahoj Filip.

Subscribe
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hana
Hana
1 rok před

Díky za informace. Tento kousek historie mi unikl. Budu se muset zahloubat do domácí knihovny, která je, díky tatínkovi historikovi, více než bohatá. Současně jste mi pootevřel dvířka k myšlence na výchovu dítěte, třeba chlapce, v rodině dvou mužů.

Bohunka
1 rok před

Tak to vidíš… Prý tradiční rodina. To vy se můj muž divil, kdyby musel podržet staršímu :)))

Pavel Jeřábek
1 rok před

Ostatně ptát se, jaký přínos má pro tuto společnost člověk, který nemůže zplodit děti, je samo o sobě dost šílené. Co třeba pak hetero páry, které děti mít nemohou nebo nechtějí? Navíc taková ta orientace na to, že člověk bez dětí je jaksi podřadný, je dost mimo. Pro někoho je dítě jakýmsi přirozeným smyslem či vyvrcholením životního úkolu, pro někoho ne. A zachování rodu, natož pak plemene, je dávno přežitý nesmysl, protože na téhle kuličce je nějakých 7,7 miliard lidí. Cynicky vzato by naopak bylo lepší, kdyby lidi těch dětí plodili méně (ideálně ti, kteří na to zjevně nejsou mentálně… Číst vice »

Adéla Vodvářková
Admin
1 rok před

A já myslím, že to je krásné.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Tohle mne nikdy nenapadlo, ale je to docela možné. I když Leonidas aspoň podle filmu Thermopyly 300 měl krásnou manželku.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial