Inovace pro školy, hledají se nadšenci

Vraťte se na den do základní školy a inspirujte svým příběhem a praxí. Pomůžete tak dětem najít jejich silné stránky. Tuhle aktivitu jedné inovativní firmy jsem dnes objevila a hned o tom píšu, podporuju to, protože naše školství to potřebuje jako sůl. Je to důležité, aby děti znaly víc z praxe, kterou budou moct jednou dělat, protože by je to bavilo.  Pak už možná naše děti nebudou obdivovat jen youtubery, takhle to totiž dneska je, že snad nejvysněnějším povoláním je youtuber, protože ten nás baví a vydělává si tím dost peněz. Svět ale není jen internetová zábava. A tyhle děti nás jednou budou živit právě svou prací.

Učitelé to mají dnes náročné, není to nic proti nim, naopak, je tu spousta byrokracie, nemluvě už o aktuálním testování na přítomnost populárního viru, ale to snad časem pomine.  Jsou tu hlavně děti, které je třeba učit něco užitečného. Tyhle děti mnohdy už nechtějí sedět v lavicích a  sledovat monolog paní učitelky u tabule. Svět pokročil, vše se dá dělat jinak, snaží se o to zakladatelé a podporovatelé alternativních škol, něco o tom vím, byla jsem u toho. Ne každý rodič si ale může dovolit platit školné v lepší, soukromé škole. Kvalitní vzdělávání by mělo být dostupné všem.

Jsou státy, kde ani žádná alternativa vůči státním školám nevzniká, protože ty státní jsou tak dobré, že by je nikdo na své triko nemohl nahradit. Takže cestou je zlepšovat stávající školství, a to teď můžeme třeby my dospělí, z různých oblastí činnosti. Vrátit se na chvíli do školy, popovídat si s dětmi o svém povolání.

Přidávám link, podotýkám, že je to je to soukromá firma, a tímto si dělá šikovně i své promo, ale zas tím nehrozí nějaké politické ovlivňování dětí, čehož by se někteří mohli obávat. Tohle jsou úspěšní lidé z byznysu, a není jim jedno, co vychází z našich škol. I kam sami dávají své děti, protože těch kvalitních soukromých je málo. Tady se dočteme víc. Hledají teď prvních sto dobrovolníků, aby to mohli rozjet.

 

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial