Dělá se mi zle a ptám se sám sebe, jak dále

Ano, samozřejmě, i zde se chci podělit o své pocity z toho, co se děje na blogu idnes. Tohle je prostor, jak doufám pro lidi inteligentní kteří snad pochopí o co jde.

To co se rozjelo v posledních dnech a týdnech opravdu nemá obdoby. Nejtvrdší antisemité a odpůrci Izraele a Židů si musí mnout ruce blahem nad tím, jak se pomalu a zákeřně posouvá pohled na hrůzy holokaustu. Ten je prezentován, jako nějaká epizoda, jedna z mnohých, které proplouvají lidskými dějinami. Toto jsem napsal v reakci na komentář paní Trnkové pod mým blogem na idnesu:

Ne, paní Trnková, pan Trčálek opravdu nepoměřuje. On si z toho rovnou dělá srandu. Zlehčuje. Tady ale opravdu nejde o nějaké poměřování. Jde o fakta a vy jste to vlastně napsala sama. Pronásledování Židů v Německu trvalo dlouho před faktickými koncentráky. O to tady jde. Že to začalo diskriminací, ponižováním, omezováním práv a následně to cele bylo dovedeno k hrůzné dokonalosti v podobě spalovacích pecí. Tady nemluvíme o nějakých náhodných vraždách ale o vytvoření instrumentu k likvidaci, ke konečnému řešení židovské otázky. To je oficiální termín. Ty pece nebyly vyrobeny proto, aby bylo vězňům teplíčko. Ten plyn nešel ze sprch namísto jen proto, že někdo špatně propojil potrubí. A Cyklon B, vyrobený v Pardubicích také nebyl jen prostředkem k neškodnému hubení hlodavců.

Jsem paní Trnková znechucen tím, co se zde na blogu poslední dny odehrává. Jsem znechucen do té míry, že vážně uvažuji se na to vykašlat a prostě odejít. Samozřejmě k radostnému hýkání těch, co mi nemohou přijít na jméno. Možná jím i tuto radost dopřeji. Stejně mi na nich a jejích názorech nezáleží. Chci ale napsat, že psát a uvažovat o holokaustu způsobem, jaký zde někteří blogeři a diskutéři předvádějí, je odporná urážka všech těch, co tam v krutých bolestech zahynuli. Je mi z toho všeho vážně na zvracení…
Je těžké uvěřit, pro kolik lidí představuje holokaust opravdu pouze epizodu. Nejsou ochotní si uvědomit, jak dokonalá a přitom nelidská byla celá logistická příprava toho všeho, co se v koncentračních táborech událo. A asi je zbytečné přesvědčovat je o tom, že každý kdo byl Žid nebo Rom, byl z 90 procent odsouzen k smrti, k návštěvě sprch, ze kterých netekla voda. Proto byla tato zařízení vyrobena a instalována.
Pan Trčálek pokračuje ve svém hnusu a před okamžikem dal k dobru další ze svých fantazmagorií, kde jedna věta popírá druhou ale v celku, to vše vede jen k jednomu poznání : „Tak se z toho holokaustu neposerte. Stejně za to může Bůh. „
Ano přiznávám, jsem vzteky bez sebe. Protože kdyby to napsal jindy, asi bych to nezaregistroval a pokud ano, pomyslel bych si něco o nesvéprávných debilech. Jenže publikovat takovéto nehoráznosti ve dnech, kdy si připomínáme mrtvé a umučené, k tomu se nedá nic slušného napsat.
https://www.youtube.com/watch?v=5e09uaWCujU

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova
10 měsíců před

Martine, bohužel. Kvůli jednomu jedinému smazání? Honba za čím…karma? Pýcha? a já tedy jsem fakt ta nedotknutelná? Jsem býk. Strašně vydržim, ale nedejbůh když ve mně bouchnou saze. Vysvětlení máte tam, kde věci být mají. Ne na hlavním tahu…a i to tady natahané sem k Tomovi mne mrzí. Nebude pro Vás to vysvětlení supr. To upozorňuju. Podotýkam v něm bohužel ale tu nepříjemnost, že ti, co vám leží v žaludku jako únavní levičáci…jsou v mnoha ohledech ti, kteří si vás s blbečky bez charakteru nikdy nepřijdou užít. Opíráte se o dav a je vám ..lidskému…uplně jedno, co tam o mně… Číst vice »

Radka Kielbergerová
10 měsíců před
Reply to  Martin Braun

stručně:) ano, jste tu na návštěvě jako já, a jelikož Tomáš učinil gesto po tom, co odešel z blogu Idnes, a jsme tu , já i Vy…v jeho prostoru, není košér sem tahat bolesti z blogu idnes – Trčálka??? proč? protože tohle si máme rešit tam…jeslti pro tohle nemáte cit, Vaše věc… Budiž taky to mám za sebou, a Tomášovi se znovu omlouvám. I za tohle… Svůj blog o Holokaustu považuji za silný a za jeden ze svých nejlepších… a doteď jste nebyl schopný vzít zpátečku a cokoli mi k tomu říct. Nebyl jste schopný jediné věty – jak je… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
10 měsíců před

A drobnost…nebojte. Mně jste skutečně velice urazil. Jak mně jako malé vysvétlujete věci, které mnou doteď rezonují ve tmzralosti na psychiatra .co mne budí ze sna. Moji niternou reportáž, kde popisuji systém vraždění pomoci cyklonu B jste s ohrnutým nosem jako nineríkající článek přezíravě překročil. Je to do krve psaná a probolená reportáž a kde Vy jste nebyl schponý do ni ani nahlédnout a sladit věci a ptát se v smíru se mnou nějak dál. Nebojte. Tomáš ví, že moc cas nemám a že mi nejde psát a nechci psát. Nechci psát. Budu sem vstupovat jen pro to pár lidí… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
10 měsíců před

.Pan Stejskal zcela nesťastně v jedné diskuzi přirovná okolnosti kiksu Trumpa ohledně smrti šesti lidí z WH k trapasu sundání kalhotek na pohřbu Resnera a Vy, co kvůli ješitnosti mně to nandat, se necháváte v diskuzi svého ublíženého blogu poplácávat po ramenou těmi na blogu největšími nácky a rasisty u tématu holokaust. :))) to nevymyslíš…Bohuźel…chytrý chlap tohle vyhodnotí….opravdový chlap tohle Vážený Martine rozpozná. A jde mu o princip. A s některými do holportu ani za nic nevleze. Neumíte ani jeden s poselstvím holokaustu jako s živým odkazem pracovat. Máte oba plnou pusu slov nenávist a chcete někoho Vy dva s… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial