Přísně tajná návštěva

Tak nazvala izraelská internetová televize ILTV přítomnost izraelských účastníků na nedávno skončené Rallye Dakar 2021, kterou hostila Saúdská Arábie. Skutečně: Izraelci na saúdském Dakaru soutěžili.

Navzdory tomu, že mezi oběma zeměmi neexistují oficiální kontakty a lidé s izraelskými pasy nemají vstup do monarchie povolen.

Abychom ale vše uvedli na pravou míru. Izraelci nesoutěžili jako reprezentanti svého státu, ale pod vlajkami Belgie a USA. Přesto byl,  jak uvádí izraelské armádní rádio Galei Tzahal, údajně někteří členové izraelského týmu vpuštěni do země s izraelskými pasy, aniž by jim v tom Saúdové bránili.

Další náznak tání ledů? Doufejme.

O koho šlo?

V kategorii kamionů brázdili poloostrov Aviv Kadšai, Izhar Harmony a Maoz Vilder. Pilotovali DAF CF a byli součástí amerického týmu CRV.

V kategorii SSV (buginy) soutěžili Danny Pearl a Charly Kotlib, ovšem v rámci belgického týmu FN Speed Team. Jejich sponzorem byla sociální síť MyHeritage; tým doprovázela dr. Nirit Ofirová, výzkumná pracovnce Haifské univerzity. Na jednom ze snímků (ZDE) pózuje se saúdským řidičem Salehem Al Saifem.

Dva fotoodkazy

 Dr. Nirit Ofirová

Nirit na Dakaru před buginou Izraelců

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Vidím, že hezké ženské nejsou jen u nás….

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial