Už mu zablokovali Twitter, Facebook, YouTube i Snapchat. A co takhle kanalizaci?

Začal s tím Twitter, přidal se Facebook, pak YouTube. Dnes (14. 1. 2021), když jsem se na izraelských serverech seznamoval s tím, co nového v této zemi stran březnových voleb, jsem se dozvěděl, že i Snapchat.

I tato aplikace pro zasílání fotek a videí zablokovala účet Donaldu Trumpovi, stále ještě americkému prezidentovi. Půjde-li to takto dál, ani pes od něj kůrku nevezme. On sám aby odešel z Bílého domu raději kanálem. Pokud i ten mu společnost DC Water nezablokuje.

Ale vážně.

Téma „Twitter vs Trump“ nechybělo ani v pořadu Horizont vysílaném stanicí ČT24 ve středu 13. ledna. Hostem byl odborný konzultant Ondřej Malý, který vysvětlil:

  • To není (zablokování Trumpova účtu – LS) věc svobody slova. Jsou to (Twitter a další – LS) soukromé společnosti, kterým nikdo nemůže nařídit, aby na své platformě strpěly projev někoho jiného, zvláště když ten projev jim evidentně kazí byznys. Když vaši platformu někdo používá ke koordinaci útoku na volené představitele nebo na byznysmeny nebo na další občany Spojených států, nebo když vaši platformu někdo používá k vyhrožování a k tomu, že propaguje násilí, tak to není věc, která je pro tu platformu dobrá z hlediska byznysu. Ty platformy žijí z toho, že mají inzerenty. Ti inzerenti nechtějí, aby jejich brandy byly spojované s lidmi, kteří se věnují, tak jako minulý týden, ozbrojenému povstání ve Washingtonu …

Je-li tomu tak, a já nepochybuji o tom, že Ondřej Malý má pravdu, pak musím položit několik otázek. Nikoli Ondřeji Malému, ale pomyslně Twitteru.

Když vysoký představitel jednoho státu napíše na Twitteru na adresu jiného státu, že je to rakovinový nádor, který bude vykořeněn a zničen – je, nebo není to vyhrožování?

Vyjadřuje-li se takto opakovaně – ohrožuje, či neohrožuje to byznys Twitteru?

Usoudil-li Twitter, že příspěvky Donalda Trumpa ohrožují jeho byznys, a proto zablokoval jeho účet, proč neohrožuje jeho byznys přímé vyhrožování Izraeli, které nacházíme na Twitteru nejvyššího duchovního představitele Íránu Chameneího?

Nejsem si jist, že Trump přímo vyzýval své příznivce k násilnému útoku na Kongres. Zato jsem si jist tím, že slova o likvidaci Izraele myslí Chameneí smrtelně vážně (a kdyby mohl, tak své výhrůžky uskuteční).

Realita dnešního světa: Trumpův Twitter je zablokován, Chameneího stále funguje.

A protitrumpovská stupidita pokračuje. Co jiného než stupidní nesmysl je nápad vystřihnout Trumpův „štěk“ ve filmu Sám doma 2? Děsme se toho, co bude následovat.

Subscribe
Upozornit na
guest

3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
2 let před

Tu Trumpovu čurdu v Sám doma II. už tuším vloni či předloni vystřihli progresivně levicoví Kanaďané. 😀
A Trumpovy účty byly před pár dny zablokované dokonce už na dvanácti sociálních sítích.
Takže je to hoší, a holt bude ještě hůř!
:o(
Já se při tom střemhlavém sjezdu do levicově totalitní levicové senkrovny už docela bojím, že se toho žbluňkutí dožiju…
Nemáte někdo covid, že byste mě přijeli nakazit? – Anebo ne. Covid je slabej a nejistej.
Nemáte někdo ebolu nebo dýmějový mor…?

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Že jde o dvojí metr, víme už dávno. Ale pokud opravdu dojde k „evaporaci“ toho inkriminovaného šotu z filmu Sám doma, je to doklad stupidity realizátorů.

Vladimír T. Gottwald
2 let před

Tahle stupidita agresivní levice by byla směšná, kdyby ovšem nebyla tak děsivá! Samozřejmě, že každého pamětníka při téhle příležitosti napadne, jak obdobně vypatlaná bolševická sebranka prznila filmy, ze kterých vystřihovala tu Adinu Mandlovou, tu Járu Kohouta, tu písničku nazpívanou Waldemarem Matuškou.
Ž něco takového vůbec napadne nějaké kretény v Kanadě a USA, tomu bych ještě před dvanácti roky nevěřil.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial