Padouch nebo hrdina, pro všechny je vakcína

V Izraeli se očkuje ostošest. Proti koronaviru. V úterý 29. prosince dostal v Jeruzalémě injekci půlmiliontý Izraelec. Nechyběli u toho premiér a ministr zdravotnictví – a kde jsou politici, tam jsou média.

O tři dny později, na Nový (občanský) rok 2021, podobná slavnost. Jen místo čísla 500 tisíc rovný milion. Miliontá vakcína připadla na jednoho obyvatele  arabského města Umm al Fahm. Opět nechyběl premiér Netanjahu ani ministr zdravotnictví Edelstein, stejně tak média. Fotografie (ZDE) obletěla díky internetu celý svět.

V neděli 3. 1. bylo zveřejněno jméno miliontého očkovaného. Je to Muhammad Abd al Wahhab Jabarin. Je mu šestašedesát a média šokovaným lidem oznámila, že se jedná o usvědčeného vraha; prý má na svědomí hned dvě oběti a za sebou dlouholeté vězení. Věc byla prezentována tak, že premiér a jeho ministr pózovali na fotografii s padouchem (aniž by to samozřejmě tušili).

Objevily se i spekulace, že mohlo jít o záměr, aby byl Netanjahu poškozen.

Samotný Jabarin se ovšem proti tomu, že byl odsouzen za vraždu rozhořčeně ohradil. Vězení nepopřel, ovšem prý za loupež a nezákonné držení zbraní. Své si prý odseděl jako bezpočet lidí od vzniku státu a nyní je „čistý“. Některé zprávy ale říkají, že bodnutí a s následkem smrti jeho kauza obsahuje.

Ať tak či onak, vše nasvědčuje tomu, že v případě očkování více než o co jiného šlo o náhodu: na Jabarina prostě vyšla řada.

Ministr Edelstein k tomu trefně poznamenal, že tento případ je jasným důkazem toho, že se tu nehraje žádné divadlo – v tom smyslu, že by miliontou vakcínu dostal nějaký protěžovaný oblíbenec, samozřejmě Žid. Očkováni jsou v Izraeli všichni. Lidé dobří i špatní; ti, kdo byli ve vězení i ti, kdo ve vězení nebyli. Prostě každý.

Mohlo se zdát, že v případě miliontého očkovaného v Izraeli život tropí hlouposti. Na věc lze samozřejmě nahlížet z různých stran. Mně osobně je nejbližší realistický pohled ministra Edelsteina. Ve stylu padni komu padni. Ostatně není důležité, kdo je miliontým očkovaným, ale kolik těch očkovaných mají.  A to izraelské číslo je – Jabarin Nejabarin – hodné obdivu. (S tím jistě nebudou souhlasit skalní odpůrci vakcinace, ale málo platné, v Izraeli to ti, kdo mají moc a odpovědnost, vidí jinak.)

Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

https://youtu.be/k2xZ72ZDDuw
Tak někteří zase tvrdí, že Israelci schválně infikují arabské vězně Covidem….
Zdá se, že blbost jedinců některých už dosahuje neměřitelných hodnot.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial