Nejkrásnější ženská tvář roku 2020 aneb Kafka se nemýlil

Každá malá země by si takového ocenění náležitě považovala. A její sympatizanti s ní. Vždyť kolik je na světě žen – a kolik žen s půvabnou tváří! První může být ale pouze jedna. Jenomže: kdo či co o tom rozhodne?

Vytkněme před závorku: je to všechno relativní a subjektivní. Každý z nás má jiná měřítka ženské krásy.

Na druhou stranu: abychom se ale vůbec něčeho dobrali, musíme vzít zavděk nejrůznějšími soutěžemi a anketami. Jednu z nich provozuje od roku 1990 filmový kritik TC Candler, londýnský rodák. Není na to sám, k ruce má společnost The Independent Critics. Z původně malého projektu se časem stala prestižní záležitost.

Společnost zveřejňuje každý rok na svém oficiálním účtu na YOUTUBE žebříček 100 nejkrásnějších žen celého světa. Přesněji: 100 nejkrásnějších tváří. To v případě žen. Vydává také žebříček 100 nejpohlednějších mužů. Tím se ale v tomto článku zabývat nebudeme.

Za rok 2020 mají důvod k radosti Izraelci a přátelé krásy izraelských žen. Fantastický úspěch se  podařil tamní modelce a herečce jménem Yael Shelbia. Komu tato dvě vlastní jména nic neříkají, měl by svoji vědomostní mezeru napravit. Yael bude navždy v análech ženské krásy figurovat jako vítězka akce zábavního webu TC Candlera. Vedle takových osobností jako Michelle Pfeiffer, Sophie Marceau, Nicole Kidman nebo Natalie Portman.

Devatenáctiletá Yael se narodila ve městě Naharya; pochází z ortodoxní židovské rodiny. Z jejích úspěchů připomeňme, že se stala jednou z tváří kosmetické značky „KKW Beauty“ americké modelky a herečky Kim Kardashian.

Kdo sleduje anketu TC Candlera, není mu jméno Yael Shelbia neznámé. V roce 2018 skončila třetí, v dalším ročníku druhá a v roce 2020 vítězila. Pozoruhodné je, že za sebou nechala izraelskou filmovou superhvězdu – „Wonder Woman“ Gal Gadot; se umístila v anketě na 21. místě. Yael je v současné době na vojně; povinnou základní službu si odbývá u letectva.

České želízko v ohni? Žádné. Snad jenom jedna stopa související s  Prahou. Video s pořadím nejkrásnějších tváří je doplněné citáty několika slavných osobností. Nechybí Franz Kafka:

  • Mládí je šťastné, protože má schopnost vidět krásu. Každý, kdo si uchová schopnost vidět krásu, nikdy nezestárne.

K tomu osobní poznámka: Nevím, nakolik jsem zestárnul, ale schopnost vnímat krásu jsem si od mládi uchoval. Kafka se nemýlil.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Vše nejlepší v novém roce, Lubomíre. Malá vzpomínka na naše turné v Israeli se souborem Noach. Byli jsme ve starém městě v židovské čtvrti na náměstí vedle synagogy Churva. Bylo krásné slunné odpoledne a lidé seděli v kavárničkách či jen tak na obrubnících. Nás napadlo zkusit co umíme a tak jsme se postavili pod jedno loubí a začali naše zpívání. Lidé se seběhli, ale nás chlapy nejvíce potěšilo, že přišly i vojačky, prostě asi tak 30 holek věk 18-20, všechny krásné, namíchané a neuvěřitelně sexy. Pamatuji, že my chlapi jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů. Udělal jsem pouze jedinou… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial