Tak nám zazpívej

…nebo básničku! Strach, napětí. Pokukování. Co nese Mikuláš, co čert, co anděl. Jestli to bude letos uhlí, mrkev, brambory, nebo něco lepšího. Letos bude možná všechno jinak. Byl to po čertech špatný rok. Nejen pro děti…

Hlavně dneska dětem jen samou radost. Letos by bylo skoro nefér je večer čímkoliv strašit. Hra na strach má za tenhle rok vrchovatě vybráno. Obejmout se. A na vyčítání hříchů a neposlušnosti a čehokoliv prostě zapomenout.

Krásný den a krásný předvečer svatého Mikuláše ve všech rodinách…pokud možno.

Hezkou druhou adventní neděli.

(raKia)

„Tak dneska jinak! Zazpívej!!! Kdy konečně zmizíš? Snaž se…!“

Subscribe
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
2 let před

Dávno, dávno již tomu, co jsem Mikulášům cos blekotal, a ač jsem míval paměť sloní, v tomhle případě už je tak milosrdna, že mě ušetřuje toho, co a jak.
Leč byv dlouhé roky pravidelným Mikulášem v šumperském Podjeseničí, mnoho zpěvánek a rýmovánek jsem slýchal. A vcelku pochopitelně mne nejvíc těšily ty, při nichž já rudnul a dusil se tutlaným smíchem, zatímco P. T. Rodičovstvo se dusilo a rdělo studem, co za čuňárnu to z jejich ratolesti vypadlo.
;o)
Zdravím, Radko, a vinšuju laskavé dny chanuky, adventu, slunovratu či čehokoli libo!

Á propos, pěknej obrázek!

Last edited 2 let před by Vladimír T. Gottwald
Vladimír T. Gottwald
2 let před

Ta představa, jak dělá Mikuláše v podsvětí, je ale i tak milá! Hezky na něj vzpomeňme!

Tomáš Vodvářka
Admin
2 let před

Díky za blog, Radko. A krásnou druhou adventní neděli…..

Martin Irein
2 let před

Pro mě jakožto zadrhávajícího introverta byla každoroční povinnost recitovat nebo zpívat neuvěřitelně traumatizující. A to i když jsem věděl, že Mikuláše dělá Radka (ehm, to je pouhá shoda jmen s autorkou, aby bylo jasno) z 6. poschodí a čerty její spolužačky. O tom když tak až někdy jindy (to je douška pro mou velkou obdivovatelku a sběratelku všech mých „někdy jindy“ Majku Šípkovou, kdyby sem náhodou zabloudila).

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial