Prymulův zločin

Jakkoliv není tento můj blog míněn jako snaha zastávat se Romana Prymuly, přesto musím vyjádřit jistý podiv nad tím, co se za posledních pár hodin událo

Podrobnostmi se zabývat nebudu, protože jak Prymula, tak i Faltýnek mluví každý něco jiného a každou chvíli updatují svá prohlášení. A ono o to ani nejde.

Pro mně je podstatná jiná věc. Prymula dostane sms s pozvánkou na nějaké setkání s Faltýnkem. Toto se uskuteční kolem půlnoci a v místě schůzky jsou už připraveni novináři ( pardon, nikoliv novináři ale papparazzi z Blesku) a fotí jako o život. Jsou zjevně neviditelní, protože Prymula je prostě nevidí a vesele si kráčí bez roušky, vchází do budovy, tam setrvá v družném a přátelském hovoru a necelou hodinu poté vychází, opět nevidouce, neslyšíce cvakání kamer. No a pár hodin na to vystupuje moudrý pánko premiér a dští na Prymulu oheň a síru a ten pouze nesměle špitá, že nic neudělal. A odpoledne, hupky dupky, šupity na Hrad za veleještěrem Zemanem, který Babišovi slíbí přijetí kandidáta na nového ministra zdravotnictví, kandidáta, jehož samozřejmě vůbec nezná, netuší kdo to je, ví jen že je to odborník. Poté narychlo svolaná tiskovka, ze které běhá mráz po zádech jak je amatérská, hloupá a jak na ní nějaká šílená uječená fuchtle ječí, že má právo se ptát a nějaký mamlas vykřikuje že na jeho facebooku je pravda. Jo a ještě předtím na ČT 24 bolševický komunista Luzar mudruje o vládě a bla bla bla. Tolik tedy krátké shrnutí. A nyní moje poznámka:

Nevím jak kdo, ale já už jsem dost starý na to, abych věřil konspiracím a abych jen tak přijal tézi, že na české politické scéně jde vše takto po drátkách, jak jsem popsal výše. Jsem hodně v létech na to, abych věřil na náhody. Náhodou byli papparazzi z Blesku před půlnocí ready sledovat a fotit ministra zdravotnictví. Náhodou věděli, že někam pojede a náhodou tam opravdu jel a náhodou to byla nějaká restaurace. A další náhodou tam seděl Faltýnek. Také jsem hodně věkově updatovaný na to, abych věřil tomu, že Faltýnek se jen tak vzdá nějakého křesla a bude se omlouvat s tím, že jako pochybil. Nene , mojí drazí i nedrazí, jste li zde přítomní. Já na takové náhody nevěřím a jsem si jistý, že to, čeho jsme zblízka i ze vzdálenosti atlantského ocenánu svědky, je docela drsný boj o moc, možná z pohledu Babiše boj o politické přežití, bohužel ovšem boj, kde rukojmí jsou občané, kterým se po dnešku musí mozkové závity opravdu přehřívat. Blahoslavení chudí duchem, prohlásil kdosi, kdesi v jakési knize ( no jo, legrácky, na to tě Marťas ty starý vole užije) a já mám pocit, že pro občany České republiky, ať už Čechy, Moravany, Slezany nebo Chody nebo ze z Plzně, začíná být nadmíru výhodné býti chudý duchem, protože orientovat se v tom politickém blázinci, kdy se šílenci snaží udělat blázny z celého národa, to opravdu je na palici.

Takže vzhůru ke světlým zítřkům a pevné zdraví všem – hlavně to psychické.

Subscribe
Upozornit na
guest
30 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír T. Gottwald
11 měsíců před

I mně se leckdy kebulí prohánějí rozličné konšpirační teóryje, ale pak to zhusta uzavře zavírací kudla strejdy Occama, která mi objasní, že se to přinahodilo, anžto nejspíš tihle lakomci dali klíčníkovi malýho (anebo žádnýho) tuzéra, a tak si to vynahradil skrzevá teplej bonz mobilem do redakce Plesků.
Čemuž by nasvědčovalo i to, že šmírák s fotokastlíkem tam nečíhal, když dorazili, ale až když vocaď vypadli.
🤣
Ale že to tou noční spikleneckou schůzkou v konspirační krčmě agenti W4P a W4F notně prokáleli, to jo, a že jsou to neumětelové a bimbasi, o tom žádná!
🤠

Tomáš Flaška
11 měsíců před

Když už nic jiného, tak hlupák být ministrem nemůže. A pokud Prymula skočil na špek, tak hlupák je.

Nada
Nada
11 měsíců před

Taky si to tak myslím 🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před

Tyhle věci nebývají tak komplikované, Martine. Šíbři u korýtek se chtěli na čemsi domluvit. Na úřadech jsou nejspíše štěnice, takže nějaká zavřená hospoda, kterou má pan Faltýnek propachtovanou, se hodí. Ale, protože má nejspíše jak pan Prymula, tak i pan Faltýnek hodně „přátel“, tak někdo prásknul, že se někam jede….Nevím, jaký plat má třeba vládní řidič, ale může být, že od jisté výšky všimného začne jeho loajalita vadnout. Takže stačí jedna SMS a je hotovo. To, že se nechal pan Prymula nafotit, vycházeje z hospody o půlnoci, je dáno buď jeho bohorovností (já jsem teď No.1 v republice), nebo se… Číst vice »

Martin Přibyl
Martin Přibyl
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Vidím to podobně.

Pavel Dvořák
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Já bych to tipnul na přepočítávání aktiv. Případně hotovostní transfér.

Bohumil Michal
Bohumil Michal
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Když v tom je Faltýnek, tak v tom šlo o prachy, Babišovy prachy. Prymulovo plošné testování by mohlo být tématem – to snad má vyjít na 3,5 miliardy, tam by se Agrofert mohl přiživit.

Pavel Khail
Pavel Khail
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Já mám úplně jednoduché vysvětlení. Co je Blesk za časopis? Co je zájmem jeho novinářů? Že mnozí jedinci rozumově neunesou svou popularitu (a nemusí to být jen politici a umělci) a domnívají se, že na ně nikdo nemá a jsou vysoko nad obyčejným plebsem, je těmhle novinářům známo. Vědí do jakých profláknutých zařízení se chodí dojednávat různá šméčka a pak stačí někdy jen u onoho místa čekat, jsou to prostě profíci, stejně jako pracovníci zpravodajských služeb. Další možností je prostě sledovat zájmovou osobu a čekat až „šlápne vedle“ a ona většinou šlápne. „Přílet amerických lékařů“ je jen jedna z výmluv… Číst vice »

Nada
Nada
11 měsíců před

Už jsme spolu dnes konverzovali, jen bych chtěla dodat svůj údiv nad tím, jak se taková zkušená, vojenská šajba dá vlákat do takové pasti…

Nada
Nada
11 měsíců před
Reply to  Nada

Koukám, že můj komentář čeká na schválení, i když jsem už jednou zde schválená byla a několik komentářů zde dala, takže prosím, jak je to?

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před
Reply to  Nada

Je to OK, Naďo. Mívala jste jinou mailovou adresu?

Nada
Nada
11 měsíců před

Nojo, to je pravda, musela jsem zrušit zavirovanej mail…

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Parta z Blesku musela mít složitou poradu a třeba i něčí povolení…..asi víme od koho….

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před

Já se trochu ptal, museli se den kousat, protože včera by to přeci nestihli dát do tištěné verze, proto i dnešní náklad byl poněkud větší. Zkrátka včera by to nestihli dát do rotačky a na web s tím jako první jít nechtěli

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Matějovský

předevčírem teda

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

ne , není to krkolomné.. blesk má prodej zhruba kolem 180 tisíc, prodalo se 223 tisíc s Prymulou a pokud by netištěná verze byla výnosnější, tak by se noviny netiskly už vůbec. A nezapomínejte že čekali na Faltýnka, který vyšel až v půl jedné, to by do rotaček nedali ani omylem. Proto se den kousali do rtů, aby s tím nikdo nepřišel před nimi, všechny deníky i televize je musely jmenovat. To byl pro Blesk skutečně majstrštych.

Tomáš Vodvářka
Admin
11 měsíců před
Reply to  Matějovský

Tohle zní velmi logicky.

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Opět musím napsat, ne to není logisticky možné, nejzazší termín dání do tisku a distribuce je 5 hodin. https://www.systemylogistiky.cz/2011/12/06/logistika-tisku-z-tiskarny-k-ranni-kave-za-pet-hodin/.. Dále, bombastickou reklamu dát nemohli, neumíte si představit co by se strhlo, kdyby se zjistilo, že někdo má nějakou takovou bombu, proto to udělali tak, že vytiskli větší náklad a věděli, že po vytištění takové zprávy se o tom bude mluvit již od ranních hodin ve všech televizích a rádiech a občan si půjde ten výtisk koupit, reklama zdarma. Opravdu majstrštych od blesku.

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Romane, já fakt nevím, jak to bylo, ale držím se principu Occamovy břitvy . Prosím berte na vědomí, že také pouze hádám. Jediné co bych bral jako bernou minci, je právě to čekání na vydání, opravdu to stihnout nemohli a věřte nebo ne, mám to potvrzené. Ale pokusím se se Vám oponovat v jednotlivých bodech, které jste vypsal. Ne ze zlomyslnosti nebo z jiných pohnutek. 1. Fotograf Blesku nebyl na místě dřív, fotky jsou z odjezdu ne z příjezdu. Tady se přikláním k tomu, že fotky bud koupili a nebo tam někoho vyslali na pouhé udání. Nahrává mi k tomu… Číst vice »

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Matějovský

ještě posílám denní náklad Blesku za lonský rok, milionový náklad je dávno dávno minulostí
https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/05/trend-prodeje-deniku-se-v-prvnim-ctvrtleti-nezmenil/

Matějovský
Matějovský
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Prominte, ve jméně jsem se přehlédl. Ani s Occamovou břitvou jsem se nekasal, věřte, že jsem pouhým dělníkem svého povolání, věčně v hnoji.

Radomira Kielbergerova
11 měsíců před
Reply to  Martin Braun

Vzpomínáte si na Honzu Dlouhého? Je mistr tiskař největšího a díky němu do toho maličko vidím. Časově je to na hraně a stihnout se fakt nedalo. To znamená převorat všechnu práci na listu, kde uz má v době vycházení mistrů z knajpy mistr tiskař mnoho detailů hotových. Málo času…do čtyř do rána nelze stihnout. Myslím si…

Radomira Kielbergerova
11 měsíců před

Největšího tiskařského podniku

Miroslav Buček
Miroslav Buček
11 měsíců před

Zemi ovládají Velkopodnikatelé, převlečeni za politiky. Žádný svůj produkt užitku nenabízejí – pouze to, jak se přisát na dotace. Babiš je prošetřován, Prymula odejit jako nedůvěryhodný ředitel, Faltýnek symbol korupce a Zeman je opakovaný – soudní recidivista, zakladatel hradního – investičního centra. Vypadá to tak, že kluci se samostatně trhli a pana Bureše neinformovali. Se slovy – „Sám mám málo“ se dožral a vyrazil na hrad. Tam se dozvěděl – „Andreji, já toho ještě nemám dost“ . Rozvracím – podvracím, co se dá – Sám sobě si se – pro radost …

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial