Zbláznil se Daniel Landa?

Přesto že se jedná o mého oblíbeného muzikanta, mám občas pocit, že Danielovi už dost slušně hrabe. A to zejména tehdy, když se pouští do společensky závažných témat.

Nejnověji se na youtube objevilo video, rozhovor, kde Daniel Landa představoval svůj blanický manifest.

Celý tento rozhovor na mě dýchal jakousi starožitností, jakoby hovořili předkové z předminulého století. On i jazyk celého toho manifestu je takový vzletný a mám li být naprosto upřímný – klišovitý.

Oč v tom rozhovoru šlo? Prakticky o nic nového. Daniel Landa je nervozní. Tak to řekl.  On tedy řekl “ My jsme nervozní „, asi tím myslel signatáře tohoto manifestu. Prý někdo lidem ubírá svobody. A politici by si měli uvědomit, že lidé jsou proto nervozní.

Ten rozhovor trvá 38 minut a prakticky, kromě toho co jsem napsal, v něm není řečeno nic podstatného. Daniel Landa sype z rukávu jedno moudro za druhým, chválí moderátora v modrých kraťasech a unappetitlich barevných ponožkách, jak mu dokonale rozumí.

Pokud čekáte na argumenty, pak marně. Jen výkřiky, že vláda zakázala kouřit v restauracích.  Že musí nosit přilbu, když jede na motorce. Že roušky jsou povinné, i když 95 procent lidí s covidem žádné problémy nemá a přechodí jej aniž by o tom věděli. Mimochodem, tohle číslo jsem slyšel a četl už hodně krát ale stále nevím, kde kdo k němu dospěl. Prostě nekonečné fráze.

Zákaz kouření v restauracích tak jak je schválen je blbost. Ale není to nic proti občanským právům. Přilby? No má ten Landa pravdu, že když si narazíte kokos při pádu, je to jen vaše blbost, ale platit to budou pojišťovny. A covid 19?

Lidé si stále neuvědomují, jakým průserem ten virus je. Nedochází jím, že jeho vývoj probíhá nestandardně a v rozporu s předpoklady odborníků. Pardon- odborníkem není ani pan Pirk, ani Roman Šmucler.  Ten dokonce v jednom rozhovoru řekl, že on zastává názor že lékaři by se měli zabývat konkrétně nemocným člověkem a nespekulovat. Nechtěl jsem věřit že tohle může prohlásit vysokoškolsky vzdělaný člověk.  Pokud by se takto postupovalo, nemáme dnes ani penicilín, protože by žádný výzkum neexistoval.

Velice podobně jako Roman Šmucler v tom rozhovoru mluvil i Daniel Landa. Prý máme nechat lidi, ať klidně onemocní a vyléčí se.  To je ale velice nebezpečná myšlenka a zaobalit jí do strouhanky jménem svoboda je velice nefér. Svoboda je jistě důležitá ale nemůže být praktikována na úkor zdraví veřejnosti. Nikdy a nikde.

Jen chci připomenout, že od pondělí, by měl být v Izraeli zaveden opět výjimečný stav s tím, že občané budou mít zakázáno vycházek kromě nezbytně nutných cest. Proč se to stalo? Protože poté, co se Izrael celkem úspěšně vypořádal s první vlnou, především mladí lidé totálně zešíleli, zaplnili pláže, diskotéky a bary a ulice a nyní je situace taková, že jí už není možné klidně zvládnout. A přestože čísla jsou více než hrozivá, stále probíhají demonstrace proti vládě, proti omezením – proti všem a všemu. To je ovšem radikální případ. Podobné jsou v Německu, Španělsku a i zde v USA, kde jsou lidé totálně padlí na hlavu a pláže jsou neprodyšně zaplněné.

Mně teď straší jedna obava. První vlna byla děsivá, protože se jednalo o cosi nového, s čím jsme se dlouho nesetkali. Ta současná, druhá vlna – pokud se už o druhou vlnu jedná, je klidnější a zdá se, že probíhá tak nějak lenivěji. Ale co když je to klid před bouří? Co když jsou to jen dozvuky vlny první, po kterých přijde plný úder? Ano nebo ne? Co víme? Co nevíme?  Když to vše dáme na misky vah, opravdu si můžeme , ve jménu svobody, dovolit být lehkovážní?

 

Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
David Moravec
1 rok před

Peklíčko, ale vypadá to, že mu je dobře.

Filip Vracovský
1 rok před

Zdravím Martine, po vcelku logickém krachu a vysvětlení kouzelníka Žita jsem se na BM docela těšil… a…. Zklamání, prázdno a nic. Tisíckrát omleté, slyšené…. čekal jsem víc. Byť ne vždy s Danem souhlasím, je to osobnost a svérázná. Tohle klišovité provolání o tom nesvědčí.

Martin Irein
1 rok před

Jak už bylo napsáno: Už dávno. Někdy tou dobou, kdy se prohlásil kouzelníkem Žito a tvrdil, že do roka pod jeho vedením vyhraje Sigma Olomouc Ligu mistrů.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Už dávno. Před lety poskytl rozhovor na DVTV paní Drtinové. Tehdy jsem seděl a zíral, protože jevil jednoznačné příznaky paranoidního postižení.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Samozřejmě. Roger Waters – hudební génius – se prostě zasekl a potřebuje udílet své rady směrem k státu Israel. Koho to zajímá? Od Waterse chci prostě muziku, dobrou a co si myslí o macarátu jeskynním či atomové energii, je mi srdečně jedno. Pamatuji cca 3 roky zpět, na Colours of Ostrava vystupoval písničkář Passenger. Měl na své vystoupení hodinu, z ní cca polovinu věnoval místo zpěvu a hraní sdělování svých životních postojů. Mohu říci, že nasral téměř všechny posluchače. Nejhorší na tom je, když kdosi, co něco umí, získá pocit, že umí všechno. Pak to takhle dopadá. Přeji též krásný… Číst vice »

Miroslav Smékal
Miroslav Smékal
1 rok před

Karma!

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Martin bude rád, ale na ni se tady nehraje, pane Smékale…..

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Mám celkový počet návštěv blogu – denní oscilace okolo 300 přečtení. Jsme na začátku, je třeba vydržet, myslím, že časem ta čísla budou větší.

Tomáš Flaška
1 rok před

Celkový počet návštěvníků není tak špatný za 2 měsíce existence, bez reklamy, bez propagace. Započítávají se do toho i přístupy přímo do diskuse, nebo editace od autorů článků?

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Tome, existujeme od 1.4.2020. což bude za pár půl roku. Reklamu nemáme, ani nějakou zásadní propagaci, vyjma FB a některých článků mimo (třeba mých na Neviditelném psu). Zatím nelze rozklíčovat, jestli jde o přístupy všech, či jen editace autorů článků. Vše dělá moje dcera Adélka a její muž Jakub. Plánujeme zlepšení, ale zatím je nutné vydržet v tomto formátu. Zaznamenal jsem jistou „únavu“ některých autorů, kteří napsali jeden dva články a konec. Což se dalo čekat, ale jsem v naději, že se to časem upraví. Pěkný den.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Tohle zatím rozklíčovat nelze, vydržte, pracuje se na zlepšení, ale bude to nějakou dobu trvat.

Miroslav Smékal
Miroslav Smékal
1 rok před

Příště se poníženě zeptám, zda smím.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Ale samozřejmě, že smíte. Akorát je to k ničemu není.

Miroslav Smékal
Miroslav Smékal
1 rok před

Asi zde čtenář není vítán, když si neodpustíte moralizovat. Autora blogu čtu i na iDnes a v některý názorech jsme zajedno. Toť vše. Ale pokud jste zde na Blogosféře vytvořili skupinu která se chce izolovat, prosím. A jestli ta moje karma k něčemu je, nebo není, nechte laskavě na čtenáři, který dal karmu autorovi blogu aby měl nějakou odezvu a ne Vám. Děkuji, Smékal Miroslav. Hezký den.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Pane Smékale, jen jsem chtěl ozřejmit, že na rozdíl od blogu idnes se na Blogosféře karma neuděluje, neposílá, nepočítá. Dbáme na to, aby autoři byli kvalitní sui generis. Toť vše. Jinak jsme samozřejmě svobodomyslní a tolerantní, takže pokud chcete udělovat karmu, je to Vaše věc. Vaše reakce je zbytečně podrážděná. Nikdo nemoralizuje, jen jsem chtěl na cosi zdvořile upozornit. I Vám hezký večer.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial