Trocha příjemné muziky při víkendu

Jsem si původně myslel, že to dám pouze na svůj Facebook, ale pak mi zazvonilo něco v té mé tupé palici a řekl jsem si : Warum nicht?  A tak je zde můj další blog. Bylo nebylo…

Byla jednou jedna německá nová vlna. Neboli Neue Deustsche Welle. A ta se vlnila rádiovými vlnami a dovlnila se i do krajů českých, moravských i slezských a dokonce i Chodové si přišli na své.  A později i prašiví emigrantští psi, co svou socialistickou vlast za jidášský dolar zradili.

No a tak vám dnes pro zábavu nabízím něco ze svých hudebních vzpomínek. A asi možná vás překvapím, nebude to žádné grrr, drrrr a podobné šílenosti, na jaké jste u mě zvykli. Prostě pohodička. A za inspiraci děkuji Filipu Vracovskému a jeho blogu.

První video je Inka ale nic moc vám o ni nenapíšu. Prostě nevím. Hvězdička německé nové vlny která se stále dobře poslouchá

To následující věc byla bomba. Tedy údajně. Když jsem po revoluci navštívil Ostravu, kamarád, podobně hudebně založený mě zahrnul novinkami, co se za ta léta dělo a co mi uniklo. Kromě Orlíku a Valašské ligy, mi přihrál dederonské kazety ( dederoni pro ty co nepamatují byli obyvatelé NDR) a tam jsem slyšel tuto docela dobře šlapající kapelu.

No a pro zajímavost, takto vypadala kapela Juckreiz v roce 2009. Zpěvačka pořád stála za pohled

No a Ninu Hagen snad představovat nemusím

A tuhle hvězdu jménem NENA už vůbec ne. Ale dnes si nedáme její notorický nejznámější song 99 luftballons ale Nur Getraumt

Takže máte co poslouchat. Hezkou neděli a příště zase s něčím přijdu. Možná z Polska. A jako ochutnávku si dáme:

Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Dvořák
1 rok před

Nechtělo by to spravit si sluch trochou Ramsteinu? Ukázky jsou – Schrecklich. Hi.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Po ránu zdravím, Martine. No….doposud považuji němčinu za poněkud problematický jazyk při zpěvu. Ale samozřejmě proti gustu žádný dišputát. Jinak díky za vhled nazpět, i dneska mi to trhá uši, pamatuji podobné skupiny v pořadech „pro mladé“ v ČT, kdy jsem tlumil zvuk a sledoval extatické pohyby v hlubokém tichu. Pěkné ráno

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Jak jsem psal, proti gustu…..mně osobně připadá němčina hodně tvrdá, neumím si představit třeba šanson v němčině, tady je francouzština na prvním místě, angličtina má taky švih a melodičnost. Pamatuji, že i obsahově plytké texty raných Beatles jsme považovali za cosi posvátného. P.S. už je Vám lépe?

Pavel Dvořák
1 rok před

Vzpomeňte na Udo Jürgense – Merci, Cherie
https://www.youtube.com/watch?v=r7gPRSdv_as
Jeden komentář k tomu říká, že ono i v němčině to jde.

Stanislav Látal
Stanislav Látal
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Tak jsem si poslechl pár DDR kapel a nejlepší z nich byli PUHDYS a jejich LP RockAndRoll (bylo v německé angličtině). Jinak souhlasím s ostatníma – němčina je moc tvrdá pro české uši. Dá se poslouchat dobrá hudba, ale zpěv působí rušivě.
Vyhledal jsem i starou Omegu a LokomotivGT a maďarština mi zněla trochu líp 😀 . (vůbec jí nerozumím)

Pavel Dvořák
1 rok před

Josef II řekl Mozartovi, že němčina je na operu příliš brutální. Asi tušil, jaké nám pan Braun vybere ukázky. Chudák Heinrich Heine se při takových textech musí v hrobě měnit na ventilátor.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial