Lucifer

Současná vlna komixových filmů a seriálů mě moc nezajímá a tak když jsem před léty četl, že televize bude vysílat seriál podle nějakého DC, jen jsem odfrkl opovržením. Vše se ale změnilo poté, co jsem zaregistroval silné protesty jakýchsi křesťanských spolků a v ten moment seriál Lucifer získal na přitažlivosti

Protože nebudu chodit kolem horké kaše, vše co rozčiluje bigotní křesťany a náboženské fanatiky v USA,  je mně obvykle naplňuje uspokojením. A musím konstatovat, že seriál Lucifer mi za všech dosavadních necelých 5 sezon přinesl hodiny pohody, smíchu ale samozřejmě i napětí a nervozity, jak to všechno dopadne. Jo, necelých pět sezon proto, že pátá, která se včera objevila v premiéře na Netflixu, je rozdělená do dvou částí.

Pro ty co nevědí o co kráčí, zde je moje doporučení a přiblížení ve zkratce.

Lucifer, po mnoha létech nudy, jako vládce pekel, rozhodl se vzít si dovolenou, kterou se vydal strávit do Los Angeles. Otevřel si noční klub LUX a seznámil se s krásnou policistkou Chloe, což jej přivedlo na myšlenku, trochu pomoci spravedlnosti a tak nastoupil jako konzultant k LAPD.

Z tohoto krátkého popisku je snadné pochopit, že seriál pracuje s několika rovinami. Předně se jedná o detektivně dobrodružný seriál, ve kterém má místo i romantika, to vše je zaobaleno do explozivní dávky humoru a okořeněno trochou mystériozna. To vše dohromady, nedává ani minutu prostoru k tomu, aby se divák nudil a musím se v tomto okamžiku vrátit k úvodu svého článku, totiž k protestům vedeným křesťanskými spolky a spolkem  “ The American mothers“. Tyto protesty jen dokazují, jak náboženský fanatismus a zaslepenost mohou vést k doslova debilním reakcím.  Čím více tento seriál sledujete, tím více chápete, že jeho pointa není ani omylem v urážce Boha, nebo víry. Pokud odhlédneme od komixových klišé, pak každý díl přináší otázky nad naší existencí, nad naším chováním a to samozřejmě, v konfrontaci s přítomností Andělských bytostí a bytostí pekelných. Ale znovu opakuji, tento koktejl je namíchaný tak chutně a dokonale, že jen málokoho napadne při sledování se nudit.

První 3 sezony odvysílala stanice FOX , která z dosud nevysvětlených důvodů další pokračování zrušila. Co se stalo poté nikdo nečekal. Nastala celosvětová bouře, která doslova zavalila sociální sítě a tak nakonec došlo k tomu, že seriál koupil Netflix. Původní záměr byl údajně jen dokončit vyprávění v sezoně 4, jenže zázrak pokračoval a obrovská sledovanost způsobila, že Lucifer pokračuje ročníkem 5 a údajně se pracuje na sezoně 6, což je pro fanoušky jistě skvělá zpráva.

Takže, nevím jestli nějaká česká televizní stanice tento seriál koupila, či zda jej Netflix vysílá celosvětově. Pokud máte možnost se k tomuto seriálu nějakým způsobem dostat, neváhejte. Setkáte se s Luciferem Morningstarem, jeho démonickou pomocnici Mezekeen, jeho bratrem, andělem Amenedielem. V nejnovější sérii otravuje všechny archanděl Michael a v závěru se setkáte se samotným Bohem, kterého skvěle zahrál Dennis Haysbert, známý coby president USA v seriálu 24. Lucifera hraje Tom Ellis, jehož britský přízvuk dodává seriálu kouzlo. Pokud by měl být nadabován do češtiny, neumím si představit, jak by to dopadlo. Další role vytvořili Lauren German jako Luciferova kolegyně a láska Chloe, D.B. Woodside jako jeho bratr Amenadiel, Leslie Ann Brandt jako Mezekeen.

No a nezbývá nežli přidat upoutávku na závěr první části páté série, která je možná nejepičtější ze všech

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radomira Kielbergerova

Jo…to je fajn.
Když si najdete…nemusíte, můj blog Co si budeme namlouvat, peklo je zkrátka přitazlivější…mám tam připojené kresby. Tak ta třetí. Protoze ten chlap je fascinující. A herec predstavitel a jeho chatakter také. To stojí za to, si ho najíť.
Seriál mi pred 4 lety dohodil kamarád. Hezké. A to já seriály nemusím.:)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial