Co se vlastně děje na idnes.cz?

Jsem na míle vzdálený tomu, abych házel špínu na idnes.cz na jehož platformě už nějaký ten pátek bloguji. Jenže situace v poslední době, mi začíná hodně smrdětVždy jsem vystupoval velice skepticky a odmítavě k obviněním, že na idnes.cz, na blogu či v redakčních článcích, dochází k cenzuře či jakékoliv formě diskriminace.  Poslední dobou mám ale stále silnější pocit, že dříve vážené a ctěné medium propadá jakési selektivnosti a že dochází k odstraňování soudnosti ve prospěch demagogie.

Musím férově přiznat, že já sám jsem nebyl nikdy vystaven žádné „šikaně“ ani omezování. Asi je to tím, že nemám zapotřebí užívání vulgarit nebo agresivní formy diskuse.  Kdykoliv jsem byl nějakým způsobem odstřihnut, či smazán, vždy jsem věděl proč a už dopředu mi bylo jasné že se tak stane. Až tedy na jednu výjimku, kdy jsem napsal blog na téma jakéhosi mamlase z Brna, který tvrdil že Miloš Zeman má rakovinu.  Ač sám odpůrce Zemana, jako člověk odmítám podobné výpady směřující k zdravotnímu stavu kohokoliv. V onom blogu jsem se nahlas zamyslel nad tím, jestli by nebylo vhodné pomýšlet v souvislosti autorem slov o rakovině o nové formě defenestrace. Zde jsem tvrdě narazil u administrátorky Terezy Janků, která k mému šoku onen blog stáhla a napsala mi, že v něm vyzývám k násilí. Po mém důrazném dotazování vysvětlila oč jí šlo a já se ještě dvě hodiny válel smíchy po zemi. Onu větu jsem pak odstranil, blog byl vracen zpět a já si na celou událost vzpomněl znovu až včera, když jsem téměř totéž, jen v mnohem agresivnější formě četl u miláčka čtenářů, píšícího jakýmsi zvláštním dialektem Ladislava Větvičky. Nu což, někdo jsme rovní a někdo rovnější. Ale jak říkám, osobně nemám velkých negativních zkušeností.

Jenže nejde jen o mně. Já ctím zásadu, že pokud nějaký server provozuje blogy a diskuse, mělo by být číslem jedna pravidlo, že všem bude měřeno stejným metrem. A hlavně spravedlivě. Proto nechápu, že byl ze seznamu blogerů vyřazen bloger Petr Burián, který nebyl jako autor mou krevní skupinou, nicméně článek, který údajně byl důvodem pro vyřazení neobsahoval nic, s čím bych nesouhlasil.  Na můj dotaz proč se tak stalo, mi dosud nikdo neodpověděl.

Před okamžikem ale dopadla tvrdá pěst neobolševického smýšlení i na mou hlavu. A naprosto nesmyslně, což mě pořádně dopálilo. Jednalo se o tento článek:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-rusko-vyroci-1920-bitva-u-varsavy-zazrak-na-visle.A200810_133212_zahranicni_aha

Kde se objevil tento komentář:

Miroslav Zikmund 68278

Autor skrývající se pod zkratkou – zřejmě se stydí zveřejnit jméno, patrně ví proč -předvedl značný diletantismus ve znalosti základních historických skutečností. Sovětský svaz vznikl v roce 1922 – učivo základní školy – takže v roce 1919 nemohla existovat sovětská šifra, přesněji řečeno vše, co autor doplňuje přídavným jménem „sovětský, sovětské …“

na který já reagoval takto:

Pane Zikmunde, kdybyste nebyl hloupý, věděl byste, že onen autor se jmenuje Adam Hájek a pod žádnou zkratkou se neskrývá. Zkratky se používají naprosto běžně z důvodu šetření místem. A jméno zjistíte velice snadno tím, že prostě na tu zkratku najedete myší a kliknete. Objeví se vám celý autorův profil a vy pak nebudete muset psát dětinské komentáře.

A hádejte který komentář byl smáznut a který zůstal?

Důvod smazání? Prosím, pokochejte se:

Důvod smazání: Neslušné, vulgární

Ne, opravdu toto nepíši proto, že by bylo uraženo moje ego ale proto, že toto není první situace a první případ, kdy se něco podobného děje a hlavně proto, že podobných případů stále více přibývá. V tomto mém konkrétním, mám pocit, že bolševická sebranka, která idnes zapleveluje se prostě semkla v jeden šik a nahlásila můj komentář a tím došlo k automatickému smazání, včetně toho připitomělého odůvodnění.  Dobrá, jsem ochoten to připustit a pochopit. Nicméně výše zmíněného Petra Buriána žádný automat nevyřadil. A rovněž to nebyl automat, který stál za přestřelkou našeho kolegy a jistým administrátorem ohledně propagace a reklamy na jeho malý krámek.  Z mého nezasvěceného pohledu šlo o osobní spor, který vyústil v to v co vyústil. Směšné, trapné a tragické, když si uvědomíme, že má někdo takovou neomezenou moc, aby si podobně vyřizoval účty.

Já na blogu idnes strávil nemálo krásných chvil. Přečetl jsem spousty zajímavých blogů a poznal řadu skvělých lidí. Nemám důvod ani záměr nic měnit. Jen srovnávám dobu současnou a dobu, kdy jsem psát začal. Kdy všechno dávalo jakýsi smysl a mělo pevný řád.  To se dnes citelně vytrácí a já, i když jsem silným odpůrcem konspiračních teorií a spekulací, mám pocit, silný a svůj osobní pocit, který může být mylný, že za tím vším je snaha omezit vliv a dokonce i odstranit ty, co svou práci dělají poctivě a nahradit je povolnými slouhy mocných. Neznám pochopitelně redakční strukturu idnes a nevím kdo je zač zodpovědný. Ze současného vývoje ovšem cítím dosti významné omezení pozice šéf administrátora blogu. Byl bych rád, kdybych se mýlil anebo to bylo jen díky jeho onemocnění. V tom případě se, ač infidel, upřímně modlím za jeho brzké uzdravení a návrat do sedla.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
52 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Naďa
Naďa
1 rok před

Nevidím zde jeden svůj komentář, který jsem odpoledne napsala paní Kielbergerove, byl smáznut?

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  Naďa

Doufám, že mi někdo odpoví, příležitost už byla…, Já hned potom vezmu svůj batůžek a už půjdu.

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před
Reply to  Naďa

Naďo, nikdo Vám nic nesmazal. Chyba musí být u Vás.

Naďa
Naďa
1 rok před

Připouštím, že je to možné, jen vysvětlit si to neumím :-), ale to je jedno, ono to zas tak důležitý nebylo, dobrou noc.

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

Dobrou:) a za tu odpověď i tak děkuji:)

Pavel Jeřábek
1 rok před

Omlouvám se za off-topic, ale nevím, kde jinde se zeptat. Nevíte někdo, co je s Markem Trizuljakem? Psával tam několikrát týdně, a teď už dva měsíce nic, tak mi to přijde divné… Díky.

Michaela Klímová
1 rok před

🙂 Pokud vím, je v pořádku. Má teď jen hodně práce a na virtuální realitu mu nezbývá čas, ale určitě se zase ozve. Jste pozorný.

Pavel Jeřábek
1 rok před

Ok, děkuju. 🙂

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

na FB publikuje snímky, takže je určitě v pořádku. Ale vyděsil jste mne, pane Jeřábku.

Pavel Jeřábek
1 rok před

Ježiš to jsem nechtěl! 😀 Já jenom že jeho frekvence blogů najednou tak drasticky klesla (dva měsíce nic), tak jsem byl zvědavý, rád ho čtu. Hezký den všem.

Radomira Kielbergerova

…ono není nad to, si z bulváru, který se tam dere všemi dírami na světlo jako dnes ta skoro hlavní charakteristika, semtam odpočinout.

Martin Irein
1 rok před

Milý jmenovče. Posledních několik let se z blogového prostoru idnes.cz vytratila jedna pro mě důležitá věc, a to radost. Radost z psaní. Byly doby, a není to tak dávno, kdy jsem (například) z 20 článků přečetl všech 20 a minimálně u 15 z nich zanechal komentář jen z toho, že jsem měl radost, že jsem četl zrovna takový článek. V posledních několika týdnech a měsících přečtu (opět například, není to výsledek přesného měření) 3 z 20 článků, protože u těch zbylých 17 mi stačí jméno autora a dopředu vím, že článek obsahuje stejně kolovrátkový obsah jako kterýkoli jiný. A postupně… Číst vice »

Pavel Dvořák
1 rok před

Svého času jsem zaslal administraci dotaz, proč nebyl smazán následující komentář: „A tento pán se dotazuje slušně autora blogu: Zdenek Jindra 5680 Co když( z těch dědků) mluví zkušenost a nechápají co ti lidé vlastně chtějí, když se vše děje v mezích demokracie! Jste teplouš? “ A odpověď od paní Terezy Janků: „bez konkrétního příspěvku mohu pouze obecně: administrátoři mají na starosti diskuse na celém iDNES.cz, ne pouze nahlášené příspěvky (čili to funguje, pouze pomaleji, než byste si představoval); služba navíc není nepřetržitá. Může se také stát, že administrátor příspěvek vyhodnotí jinak než Vy. S pozdravem Tereza Janků“ Obzvláště tato… Číst vice »

Tomáš Vodvářka
Admin
1 rok před

Na idnes chodím spíše sporadicky, vybírám si nyní jen asi 4-5 autorů, kteří mne zajímají, ostatní neotvírám. Nevím, co se děje, mám za to, že onen filtr je dán jistou nezkušeností některých pracovníků idnes, kteří mají momentálně službu, takže občas cosi projde, a stejná věc nikoli. V souvislosti s rozlučkovým blogem Davida Vlka jsem poslal – zcela oprávněně – Arnolda Ličku od hajzlu, protože ten jeho příspěvek byl nechutný. Byl jsem zabanován za poměrně dlouhou dobu – nejspíše na udání. Byla to poslední kapka a impuls k vytvoření tohoto prostoru, kde nebudou tolerovány stupidní a nesmyslné vulgární výrazy. Nicméně účelné… Číst vice »

David Vlk
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Chlapi , ale já jsem se rozhodl , že se tam vrátím,protože jsem odešel blbě. Spousta lidí mě tady na Blogosféře nenašlo a bylo naštvaných , že jsem zmizel a taky jsem se zrušením portálu Blog.cz pochopil , že i Idnes může být časem v ohrožení, protože blogy dnes asi nevydělávají a navíc jsou zdrojem mnohdy nepohodlných názorů. Je důležité se proto rozkročit. Na Blogosféru chodit odpočívat a na Idnes se chodit třeba i „Rvát“ Kdyby se časem s Idnesem něco stalo, alespoň se zachrání víc čtenářů i pro Blogosféru. Co se týče administrace pochopil jsem z rozhovoru s Patrikem,… Číst vice »

David Vlk
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Terezu Boehmovou mám rád a troufám si říct ,že jsme kamarádi a vážím si jí za to ,že měla charakter a nechtěla pracovat pro Babiše,byla to moje nejoblíbenější adminka a myslím ,že odchod jí umožnilo i to , že pracovala jako manažerka i v rodinné firmě, jeto schopná ženská postavila i bytový dům a buduje teď s partnerem novou firmu. A jinak z druhé strany , já osobně mám třeba s panem Burianem velmi špatné zkušenosti,ale to říkám jen proto ,že to má všechno prostě víc úhlů pohledu. Mě nejvíc na Idnesu vadí ,že autoři nemají aspoň o trochu více… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Reply to  Martin Braun

Můžete mi, pane Braune, prosím, fakt říct, odkud tuto zvěst máte? Je to osobně od PB, nebo jste to přebral z dnešního srdceryvného requiem M. Pohanky…? Nic ve zlém…ale ten inkriminovaný článek napsal PB už pred měsícem 15. 7. a zkratka ho odsznuli do osobních. Petr Burian nejen dnes, ale především dnes, diskutuje jako pominutý a velice živý:)) Kdyby ho odsunuli do zatracení, diskuze jsou tím zcela prvním, kam by nemohl. O tom já, věčně v kriminálu, vím dost:))) takže můj osobní dojem, že je to celé jinak. Zbytečný humbuk… Ale jak říkám…záleží na zdroji. A tak se ptám;)

Naďa
Naďa
1 rok před

Paní Radko, PB není veden v seznamu blogerů, celý jeho blog je v soukromu, nevím zda smí, nebo nesmí komentovat, ale pod svým inkriminovaném článkem neodpovídá. Jestliže napíše další článek, pak nebude viditelný na hlavní stránce, prostě ten bloger zmizel…

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

Administrace tedy důvod jistě měla. Tohle neudělá jen tak…vzdycky to podložené je….za mne?Jeho horlivost si získat pozornost posledním článkem plným přehnaných tvrzení opřených o barokní dojmologii nezaslouží nic jiného.

Naďa
Naďa
1 rok před

Neměla jsem dobrý komunikační vztah s tímto blogerem, ale v žádném případě nejsem přítel vyhazovů za názory…
A v mnohém v tom článku měl pravdu, tedy podle mě…

Radomira Kielbergerova
Reply to  Naďa

Paní Dubcová..děkuju za uvedení v reálie…a jen taková drobnost:)) a co se vlastně stalo? Co se skutečně někomu a zvlášť chlapovi …mužskému!!! stane tak strašného, že mu na chvíli sundají tlapy z klávesnice…a chvíli neuvidíme jeho titulky…důvod, například nějaká neserioznost, nevím, tam zhlediska administrace evidentně je…Proboha…tak je na nějaký čas prostě mimo všechny možnosti. Kdo zemře? Koho to zabije? Trpí hlady? Je trvale poškozen??? 😂 Půl roku jsem tam nebyla…svoje si vyberu a odsedím a vím, do čeho jdu…no a???:))) Zcela upřímně, všichni řvou o ztracených jistotách a změně světa…A naši muži bulí, že nemohou psát blog:))). Takže jo…svět je… Číst vice »

Radomira Kielbergerova
Reply to  Martin Braun

Jenže to by museli vyházet 90 procent lidí, kdyby to bylo za kritiku vývoje. V tom to fakt nebude. Mě ten muž za rozbory nestojí, ale jedna věc je signifikantní. Celkem to vzdycky vypadá jako superpočítané a jakože úžasná pravda všechno. A před očima je autor rázem vědec. A tohle, zvlášť v kombinaci s ješitností a stylem Já vyhraju, mě vzdycky poněkud znejisťuje, jak moc ty vyřvávané svaté do kamenetesatpravdy mají zrcadlo, kde to ale seriozně sedí. A pánbú ví, kde se adminům mohlo zdát, že nějakých alarmických čar a kouzel bylo třeba už až moc. Nevím, opravdu nevím…ale děkuju… Číst vice »

Stanislav Látal
Stanislav Látal
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Všiml jsem si taktiky dotyčných diskutérů. Vymyslí si nějaké téma (většinou trochu od věci) a přidají své fakta a data, aby zaměstnali diskutujícího. Pokud se diskutující nenechá svést na jinou kolej a přidá argumenty k diskutovanému tématu, tak na chvíli ztichnou. To je čas pro jejich kolegy prudiče, aby dali stejnou taktiku. Potom se okamžitě přidají a téma je zapomenuto a diskuse jde jejich směrem. Na tuto taktiku je lepší nereagovat nebo přidat nezvratná fakta. Potom na chvíli ztichnou. ALE oni jen vyčkávají a čekají na jiného diskutujícího, který píše k tématu a okamžitě se k němu přidají. Dají mu… Číst vice »

Filip Vracovský
1 rok před
Reply to  David Vlk

Ahoj, nedovedu si dost dobře představit Davide, co bys chtěl za víc práv než diskuzi vůbec neotevírat, nebo otevřít a neodpovídat… případně v ní mazat ?

David Vlk
1 rok před

Neotvírat diskusi je srabáctví, neodpovídat neumí každý a maže se jen v krajní nouzi a i tak je to vnímáno jako slabošské. Neřeším to už dnes , ale řešením by bylo možnost blogerem poslat diskutujícího na trestnou lavici a zablokovat jeho vstup do diskuse pod vlastním blogem .

Filip Vracovský
1 rok před
Reply to  Martin Braun

jenže vidíte sám, že to všechno jsou subjektivní dojmy…. já a Vy diskutujeme rádi s Petrem Burianem, David ne…. Já rád doskutuji s p. Řezníkem Vy a David ne…..a tak můžeme jít pořád dokola.Ano, máme svou čest, ale nikdo z nás není nucen vstupovat do jakéhokoliv virtuálního prostoru, a pokud už tam vstoupí, tak na to má mít koule. A to se netýká jen mužů D

Naďa
Naďa
1 rok před

Ano Filipe, máte pravdu, ne každý má ty koule a netýká se to jen mužů…

Filip Vracovsky
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Rozhodně jsem tím nemyslel propagaci jakéhokoli z výše jmenovaných svinstev. Jinak ale nevěřím na to, že by kdokoli měl patent na pravdu a v určitých chvílích mi přijde zdejší prostředí jako správnému primitiv z idnesu zavanejici elitarstvym. Včera jsem tu jen vždycky proběhl, paní měla svátek… Ale dnes to v klidu pročetl celé a když si čtu Davidovi vysvětlení, mám z toho sorry, náběh na zácpu. Nechápu proč prostě nezačal zase psát, nikomu vysvětlování nedluzime. No nic, občas se tu stavím na oblíbené autory, ale psát sem příspěvky nebudu, přiznávám bez mučení, že hloubky zdejšího pohledu na svět Martine skutečně… Číst vice »

Martin Přibyl
Martin Přibyl
1 rok před

Elitářská blogosféra mně vyhovuje.

Pavel Dvořák
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Martine, Vy jste strašně slušný člověk, který patrně postrádá trénink z dob budování socialismu. To mě naučilo, se se člověk musí bránit a nenechá si nic líbit, i když přijatelných obranných prostředků moc nebylo. A protože se naše občanstvo ani za 30 let moc nezměnilo, je i teď občas potřeba zařvat a praštit do stolu. V blogovém virtuálním světě přece o nic nejde, ale v reálném? Musel jsem rok bojovat s „tržním JZD“, kterýžto podnik mi zrušil jedinou přístupovou cestu k chatě, zanesenou v katastru a mapách. A při rozhovoru s pracovníkem CHKO jsem se slzou oku vzpomněl na estébáky,… Číst vice »

Stanislav Látal
Stanislav Látal
1 rok před
Reply to  David Vlk

Ano. Pár zarputilých komunistů (nebo jejich fanoušků) si ve svých pomatených hlavách myslí, že demokracie prostě musí vydržet jejich lži a historická pravda (a paměť lidí) je sprosté slovo, které je potřeba zakázat. A když se smečka takových ubožáků dostane pod ochranu adminů, tak mají pocit, že znovu platí vedoucí úloha „strany“ a oni můžou (a musí) prudit a tím vlastně vyhnat normální lidi z diskusí …

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  David Vlk

Ano, tady je to příliš intimní, a na idnes bylo téměř vždy zajištěno být na titulce, tedy čtenost převeliká, to je dobrý důvod se vrátit.
No, proč ne, Davide, a nakonec je dobrý získat nadhled chvilkou pauzírování, znám to.

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  Martin Braun

No nenapsala jsem, že automaticky, ale skoro pořád 😀 a nikomu nekrivdim, je to prostě tak…

Filip Vracovský
1 rok před
Reply to  Naďa

Taky myslím, že to rozhodně není automatické, zkrátka jsou blogeři, kteří umí klikací články a jsou tam právem, David mezi ně patří, a je to jen dobře, že tam není samá politika.

Naďa
Naďa
1 rok před

Filipe, tady vůbec nejde o to jestli tam byl právem často či ne, ale o to, že tam byl často a bylo mu to málo… Ale já to nechci řešit, je to jeho věc

David Vlk
1 rok před
Reply to  Naďa

Proč to tedy neustále řešíš Naďo.Nikdo mě s tím tam žárlivě neotravuje jako Ty. Od té doby co jsem z Idnesu odešel do mě neustále ryješ a protřepáváš mě v diskusích. Je to přitom zcela jednoduché. Já jsem si vybral žánr, (humor) který tam zoufale chybí a jsem v tom dobrý. Oni mnou prostě ředí tu věčnou politiku. Navíc umím napsat vyhraněný politický blog a jdu do střetu a klidně se porafám v diskusi, která je bouřlivá a plní příspěvků a to Idnes potřebuje, protože víc dikutujících je víc peněz za reklamu.

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  David Vlk

Přemýšlela jsem, Davide, proč to řeším, a to hlavně u tebe, i když jsou na titulce privilegovaní i jiní stálí autoři než ty. Asi proto, že ses vyjádřil, že jsou tam články co jsou zajímavé a kvalitní. No a já s tím mám problém, protože s tím nesouhlasím, podle mě jsou tam autoři, kteří ať napíší co napíší jsou tam, prostě je tam jiný klíč, než říkáš ty, jaký, už po tom nepatram. Ale už to fakt řešit nebudu, ani s tebou, ani s někým jiným na tohle téma už polemizovat nebudu. Ty jsi pro mě jednou udělal moc hezký… Číst vice »

David Vlk
1 rok před
Reply to  Naďa

Já nevím jaký by tam měli jiný klíč než , že hledají blogy , které se budou číst. Já s nimi nemám nějaké nadstandardní vztahy, teď bych spíš řekl , že mě půlka administrace dost intenzivně nesnáší.Nesmíš pořád blogy poměřovat nějakým přísným literárním měřítkem.Blogy nesnesou srovnání s knihou, nebo dobrou povídkou, jejich kvalita je mnohdy v aktuálnosti,provokativnosti,ale třeba taky v podbízívosti.Jak jinak si chceš vysvětlit krále Idnesu Větvičku?? Tan chlap píše skvěle sračky a je king.

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  David Vlk

Pan Větvička je se svými články po celém internetu (přehráním), známý a má svoji pověst. Ja nepomeruju výběr na titulku nijak, nemám na to znalosti, které jsou pro takové výběry potřebné. Mě jen zaráží, to co píšu pořád a to, že jsou tam stále titíž lidé, ať napíšou co chtějí i blbosti. Je to skutečně protekce, protože tím získají velkou čtenost i karmu. Já neříkám, že je to tak pořád, samozřejmě, že tam jsou i články vynikající. Znovu říkám, že neznám klíč, podle kterého jsou tam oblíbení autoři, ale jak jsem vypozorovala tak někteří jsou tam třeba podle toho jak… Číst vice »

Naďa
Naďa
1 rok před
Reply to  Naďa

Ještě doplním, roky jsem psala blogy na Lidovkach, téměř od vzniku Bigblogera, zažila jsem tam nevídané útoky, které mě někdy až rozbrecely, zavírat či mazat diskusi jsme možnost neměli, jen co smazala administrace a to až po několika dnech.
Byla to velká škola a vzniklo z toho i mnoho přátelství, ale bohužel i nenávisti.
Proč to píšu, no že můžu srovnávat
a proto mě třeba překvapuje to pranýřování blogera blogerem, to tam nebylo možné.

Pavel Dvořák
1 rok před
Reply to  David Vlk

Vlku, dostal jste mě tímhle: “ že jsou pod tlakem z vrchu a mají striktně dáno co mohou a co ne. Nechci se nikoho zastávat, ale jsou to zaměstnanci živící rodinu a prostě navíc dělají v Agrofertu a tam to asi moc demokratické nebude. “ Můj známý kdysi dělal tenzometrická měření při zatěžkávacích zkouškách Nuselského mostu. Nevyhovovalo to. I dostal befél, že to musí schválit. Neschválil a dal výpověď. A taky živil rodinu. Naši pohraničníci byli pod velkým tlakem, a tak někteří se do prchajících strefili (a ještě na to byli hrdí), kdežto jiní ne a ne. Co se týče… Číst vice »

David Vlk
1 rok před
Reply to  Pavel Dvořák

Pavle ne všichni lidé jsou stateční a charakterní. Víte Karel i Patrik jsou dva velmi vážně nemocní lidé, kteří zřejmě mají trochu přehodnocená měřítka. Tereza je voják, věrný tvrdý,chytrý,ale někdy bez kouska srdce a pochopení a máte pravdu já jsem blbej dobrák.

Pavel Dvořák
1 rok před
Reply to  David Vlk

Davide, jste VELKEJ dobrák a v naší vlasti platí, že každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Protože jste mnohem mladší než já, možná Vám chybí některé zážitky, kvůli kterým zase já hodnotím některé záležitosti méně shovívavě. Nerad to sem dávám, ale pro ilustraci: http://www.nebakov.cz/video/strahov1967.mp4 Takže na něco jsem značně alergický. Pokud je někdo vážně nemocný, má se léčit a případně si nalézt méně náročnou práci. Co se týče mého hodnocení Terezy J., tak chytrá je v tom, že člověka dokáže „zamést“ jakýmkoliv nesmyslem, jen aby měla pokoj. Ale hlubší znalosti z českého jazyk a literatury nemá, a hlavně… Číst vice »

Pavel Dvořák
1 rok před
Reply to  Martin Braun

Četl jsem některé Patrikovy komentáře a nemohu si pomoct, řada lidí píše o mnoho lépe. A slovník? Průměr. Na takovém místě bych čekal člověka, který má opravdu hluboké znalosti češtiny a literatura, aby např. dokázal rozeznat, co je myšleno v legraci či v nadsázce a co je jen neslušný útok. Adminům jsem párkrát předhodil nějaké špeky, např. seznam nadávek Karla Čapka (z jeho děl). A také dotaz, jak bych měl napsat název knížky, podle níž byl natočen film Pelíšky. Dále jsem doporučil ke studiu Slovník nespisovných slov a Šmírbuch jazyka českého od Patrika Ouředníka (doporučuji). A co se sprosťákem Karlem… Číst vice »

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial